Zobacz temat - [R45] PRZEGUB ZEWNĘTRZNY PRAWY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] PRZEGUB ZEWNĘTRZNY PRAWY

lobsen - Sob Cze 09, 2007 09:02
Temat postu: [R45] PRZEGUB ZEWNĘTRZNY PRAWY
Witam,
Civik??? Jaka generacja??? Proszę o pomoc
pzdr
lobsen

krzych1 - Sob Cze 09, 2007 09:37

Witam.
lobsen napisał/a:
szukam w necie i nie mogę znaleść zamiennika od Hondy lub innego auta przegubu zewnętrnego prawego z abs.

A dlaczego szukasz zamiennika od innego auta?
Z tą Hondą (civic) to bym uważał. Swego czasu szukałem łożyska do przodu, też myślałem że będzie pasować. Ale ROVERkowicze uświadomili mnie, że jednak nie. I okazało się to prawdą, łożysko od Hondy było szersze, więc musiałem szukać ROVERkowego. Znalazłem nowe nieużywane na Allegro za 100 zł (w sklepie 200-250) . Najlepiej przeglądaj codziennie np. Allegro, w końcu coś trafisz. Są nieraz w niezłej cenie kompletne półosie. Nie wiem czy z 1.4 będzie pasować (podejrzewam, że tak), bo do 1.4 jest aktualnie coś takiego (obydwie półosie): http://moto.allegro.pl/it...ver_45_1_4.html
a tu masz półoś prawą: http://moto.allegro.pl/it...a_rover_45.html
Ceny myślę że przystępne, bo za sam przegub musiałbyś wyłożyć ok. 150-200 zł albo i więcej (tyle kosztuje do R 416).

Brt - Sob Cze 09, 2007 09:50

No właśnie nie szukaj zamiennika tylko przegubu do swojego auta !! W 20 sekund w ofercie IC znalazłem przegub do R. Co prawda jest niejasno opisany, ale wyglada, że jest taki sam, jak we wcześniejszych modelach 414 i 416.
A jeszcze szybciej znajdziesz owy przegub u Tomiego na www.tomateam.pl. A dokładnie TUTAJ
Poczytaj też Techniczny FAQ i stronę klubową, to jest skarbnica wiedzy nt. Roverków. W Technicznym FAQ znalazłbyś COŚ TAKIEGO. ;)

krzych1 - Sob Cze 09, 2007 12:20

Witam.
Brt napisał/a:
A jeszcze szybciej znajdziesz owy przegub u Tomiego na www.tomateam.pl. A dokładnie TUTAJ

No właśnie, jak mogłem o tym zapomnieć, przecież sam u Tomiego kupowałem :mrgreen: Tylko nie zwróciłem uwagi, że pasuje też do R 45 (no ale przecież musi pasować).