Zobacz temat - [R420] Gaśnie przy włączonej klimie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Gaśnie przy włączonej klimie

chrupol - Nie Cze 10, 2007 16:08
Temat postu: [R420] Gaśnie przy włączonej klimie
Witam

Ostatnio w okazji upalnej pogody wlaczam klime
przy ruszaniu z 1 biegu niekiedy zdarza sie, ze auto gasnie

Chyba jest problem z obrotami bo najwidoczniej jakis element nie podnosi obrotow silnika przy wlaczonej klimie

co to dokladnie moze byc i jak to mozna naprawic ?

Rover 420 Sdi (rok 1997)

Brt: retusz tematu

String - Nie Cze 10, 2007 23:35

a klima (sprężarka) w ogóle Ci działa? bo generalnie po włączeniu klimy powinny Ci się na wolnych obrotach podnieść te :mrgreen: właśnie obroty. (po Polskiemu napisane heheh)
chrupol - Nie Cze 10, 2007 23:42

jednak nie mam SDi a Si :)

znaczy sie klima jest wyposazona w dodatkowy element jak sprezarka ??

Brt - Nie Cze 10, 2007 23:46

Jak poszukaszu wujka googla, to znajdziesz opis budowy i zasady daiałania klimy ;) Spręzarka jest podstawowym elementem każdej klimatyzacji.
Klimatyzacja dość mocno obciąża silnik i całkiem możliwe ,ze jest różnica w ruszaniu z i bez włączonej klimy.

String - Nie Cze 10, 2007 23:55

U mnie jest i to wyraźna. Przy załączonej klimie (ON :mrgreen: ) muszę dać więcej gazu niż na wyłączonej (OFF :mrgreen: ).
A dziś znów współczułem na skrzyżowaniach wszystkim tym, którzy wisieli na oknach łapiąc z trudem powietrze. Nie ma to jak sprawna klimka - mniód :mrgreen:
Wracając do tematu hmmmm..... chrupol - czy aby na pewno masz klimę w samochodzie? Bo to że masz przycisk "A/C" nie znaczy że ją masz pod maską :mrgreen:

chrupol - Pon Cze 11, 2007 00:12

przeciez chlodno w aucie to co mam nie miec
zdzich44 - Pon Cze 11, 2007 09:14

Kiedyś gdzieś obiło mi się o uszy, że padające sprzęgło klimatyzacji może się objawiać gaśnięciem auta.