Zobacz temat - [r200 16v 98r]zerwany gwint wlewu oleju w skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 16v 98r]zerwany gwint wlewu oleju w skrzyni biegów

jaro92 - Wto Cze 12, 2007 17:11
Temat postu: [r200 16v 98r]zerwany gwint wlewu oleju w skrzyni biegów
katastrofa chcialem sprawdzic poziom oleju odkręciłem poziom ok,ale niestety juz nie dało się zakręcic,gwint zostal na korku-co robić?da rade coś z tym zrobić,uszczelnić?
giewu - Wto Cze 12, 2007 17:34

jaro92 napisał/a:
da rade coś z tym zrobić,uszczelnić?

aby dojechać do domu wystarczy Ci rodzaj klina (np. drewniany kołek) .. a docelowo to chyba powinieneś skombinować sobie odpowiedniej wielkości gwintownik, nagwintować otwór, a następnie znaleźć odpowiedniego rozmiaru śrubę (korek) do wkręcenia w nowy gwint

GreenApple - Wto Cze 12, 2007 18:15

Są gotowe zestawy do naprawy gwintów, znajdź mechanika który ich używa, naprawa wtedy jest szybka i tania. Własnoręczne gwintowanie na wiekszy wymiar wymaga jednak pewnych umiejętności. :wink: :lol: Wygląda to mniej więcej tak: http://www.allegro.pl/ite...gwintow_m8.html
jaro92 - Wto Cze 12, 2007 18:57

ktoś wie może orginalny korek ma jaki gwint-M16?
sTERYD - Wto Cze 12, 2007 22:51

jaro92 napisał/a:
katastrofa chcialem sprawdzic poziom oleju odkręciłem poziom ok,ale niestety juz nie dało się zakręcic,gwint zostal na korku-co robić?da rade coś z tym zrobić,uszczelnić?

pakuły powinny załatwić sprawę, przynajmniej na jakiś czas (nawet dość długi, ale tylko do następego odkręcenia :wink: )
Cytat:
ktoś wie może orginalny korek ma jaki gwint-M16?

chyba M14 (przynajmniej w mojej skrzyni), ale głowy nie dam :wink:

blue827 - Sro Cze 13, 2007 14:10

Od gwintowania nalecą tylko wióry do skrzyni. Tam nie ma ciśnienia, więc spokojnie wkręcić śrubę na taśmę teflonową do uszczelniania gwintów. Albo zrobic korek gumowy.
PTE - Czw Cze 14, 2007 10:04

blue827 napisał/a:
Od gwintowania nalecą tylko wióry do skrzyni. Tam nie ma ciśnienia, więc spokojnie wkręcić śrubę na taśmę teflonową do uszczelniania gwintów. Albo zrobic korek gumowy.


Albo na jakiegoś Loctite'a.