Zobacz temat - [R416 '98] Prędkościomierz pada
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 '98] Prędkościomierz pada

Rozer - Sro Cze 13, 2007 13:12
Temat postu: [R416 '98] Prędkościomierz pada
Mam problem z prędkościomierzem, generalnie nie działa, ale jak już działa to mam wrażenie, że z opóźnieniem wskazuje prędkość albo po dla odmiany dyga sobie na 20km\h i do spowrotem do 0. Czasami jest tak, że jak przycisnę gaz to zapodaje w miarę ok. ale wystarczy znowu przycisnąć gaz, albo hamulec alb coś gwałtownego zrobić i nie mam prędkości. Generalnie w warsztacie 2 razy sprawdzali wtyczkę i podobno siedzi mocno. Ale zaczęło sie od słabo zamocowanej wtyczki. Czy to osłabienie mogło zkaszanić licznik?... Podejrzewają impulsator, ale może też być coś w mechanizmie prędkościomierza - a wtedy podobno 600-700PLN... na wymianę. I co robić, kurczę...
seba323 - Pon Cze 08, 2009 17:49

mam taki sam problem prosił bym was o pomoc może ktoś miał podobny problem dziś mi padł właśnie i tak samo wariuje może wie ktoś jak idzie linka od prędkościomieża albo wtyczka która mogła wypaść z tego prędkościomierza gdzie sprawdzić to ?? Dodam że nie działa mi tylko prędkościomierz chodzi o KM/H reszta elegancko śmiga mysle że to właśnie odłączył sie kabel od prędkościomierza może wie ktoś gdzie on sie znajduje
fearless - Pon Cze 08, 2009 21:26

Rozer napisał/a:
Podejrzewają impulsator, ale może też być coś w mechanizmie prędkościomierza - a wtedy podobno 600-700PLN... na wymianę. I co robić, kurczę...
Dobrze podejrzewasz :D impulsator - do sprawdzenia na pierwszym miejscu.
A kto Tobie naopowiadał głupot o jakichś 700 pln za jakieś głupie naprawy w prędkościomierzu.. :D za taką kasę dostaniesz 3 kompletne liczniki do R 400 :mrgreen:

Lechos - Pon Cze 08, 2009 22:21

fearless napisał/a:
za taką kasę dostaniesz 3 kompletne liczniki do R 400 :mrgreen:

łooo a moze i wiecej :)

SeevS - Pon Cze 08, 2009 22:24

Ostatnio byłem u mechanika z takim problemem w r25, zdjął wszystko od czujnika przeczyścił całość i działa musisz uważać na olej w skrzyni przy rozbieraniu, ale to robota na 15min na kanale, a nóż może tak jak mi wystarczyło tylko przeczyścić i zaoszczędzić złocisze :)
NEOSSS - Pon Cze 08, 2009 22:29

Rozer, oraz seba323, podniescie aut, klucz 10 i odkrec impulsator, nastepnie go wyjac i oczysicic, zobaczyc czy nie ulamal sie plastikowy bolec ktory przekazuje predkosc, oczyscic kostke, zlozyc i latac a jak nie to kupno uzywki np. u mnie lub nowy w TomaTeam
seba323 - Wto Cze 09, 2009 11:35

boże dziekuje chlopaki bardzo mi pomogliście stało mi się to przez drogę długości 10 km piaskowa i bardzo dużo dołów przy Nieporęcie podobno taki objazd do marek ale FATALNY !! po tej drodze wysiadam z auta i żarówka nawet sie przepaliła pozycyjna


a teraz mam pytanie w jaki sposób musze uważać żeby mi ten olej nie wyciekł?? czy jak odkrece impulsator to odrazu zacznie sikać olejem ??

NEOSSS - Sro Cze 10, 2009 10:10

seba323, nic nie bedzie leciec, poprostu zatkaj dziurke czysta szmatka zeby paprochy nie lecialy do skrzyni
Vajlenz - Sro Cze 10, 2009 13:26

Witam .mam problem z impulsatorem prędkości..Więc zaczeło sie od zawieszania licznika .po przejechaniu paru kilometrów załączał się..w pewnym momencie zaczoł wariowac .Sprawdziłem czy to moze być 'impulsator..odłączyłem wtyczke ...odpaliłem no i wiadomo nie działał..Więc kupiłem nowy ,wymieniłem podłączyłem .i.. nic lipa..nie działa ,,dlatego prosze moze ktoś będzie wiedział o co biega.pozdrawiam