Zobacz temat - [R416] Koło dojazdowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Koło dojazdowe

robzar - Sro Cze 13, 2007 13:48
Temat postu: [R416] Koło dojazdowe
Witam,

przeglądałem archiwum i nie znalazłem, planuję zakup koła dojazdowego, ale mam dylemat 15" czy 14" W samochodzie mam alufelgi 15" 195/55/R15. Które będą bardziej odpowiednie?
Druga sprawa to felgi stalowe na zimę 14" Czy te felgi będą dobrę?

piter34 - Sro Cze 13, 2007 14:15

Felgi będą pasować, a dojazdówkę musisz mieć taką jak aktualnie założone felgi.
PTE - Sro Cze 13, 2007 15:37

piter34 napisał/a:
Felgi będą pasować, a dojazdówkę musisz mieć taką jak aktualnie założone felgi.


Hm, ja mam zdaje się dojazdówkę 15 cali a felgi na aucie to 14-tki. Niewykluczone że letnie opony były 15-calowe, bo kupiłem auto w czercu 2006r. na zimówkach (miało dzwona pod koniec lutego 2006r. w enerdowie). Czy z tego wynika, że muszę rozejrzeć się za 14-calową dojazdówką? A mozę opona na niej ma niższy profil?

EDIT: tak mi się coś kojarzy, ze auto na dojazdówce i tak jest przechylone?

piter34 - Sro Cze 13, 2007 15:44

PTE napisał/a:
piter34 napisał/a:
Felgi będą pasować, a dojazdówkę musisz mieć taką jak aktualnie założone felgi.


Hm, ja mam zdaje się dojazdówkę 15 cali a felgi na aucie to 14-tki. Niewykluczone że letnie opony były 15-calowe, bo kupiłem auto w czercu 2006r. na zimówkach (miało dzwona pod koniec lutego 2006r. w enerdowie). Czy z tego wynika, że muszę rozejrzeć się za 14-calową dojazdówką? A mozę opona na niej ma niższy profil?

EDIT: tak mi się coś kojarzy, ze auto na dojazdówce i tak jest przechylone?

Szczerze mówiąc to już teraz sam nie wiem.
Na tej samej osi powinny być koła tego samego rozmiaru raczej... ale może w przypadku dojazdówek jest inaczej?

Paul - Czw Cze 14, 2007 00:29

piter34 napisał/a:
Na tej samej osi powinny być koła tego samego rozmiaru raczej... ale może w przypadku dojazdówek jest inaczej?

ZTCW to dojazdówki są przystosowane do jakiejś śmiesznej prędkości (50/60 km/h) więc nie ma opcji jazdy dłuższej, niż do najbliższego wulkanizatora. Ergo - rozmiar praktycznie bez znaczenia :D

PTE - Czw Cze 14, 2007 09:53

Paul napisał/a:
piter34 napisał/a:
Na tej samej osi powinny być koła tego samego rozmiaru raczej... ale może w przypadku dojazdówek jest inaczej?

ZTCW to dojazdówki są przystosowane do jakiejś śmiesznej prędkości (50/60 km/h) więc nie ma opcji jazdy dłuższej, niż do najbliższego wulkanizatora. Ergo - rozmiar praktycznie bez znaczenia :D


Z ciekawości obejrzałęm wczoraj swoją. 125/80 15", Michelin :mrgreen: Jest też informacja o maksymalnej dopuszczalnej prędkości: 50mph / 80km/h

piter34 - Czw Cze 14, 2007 12:27

Cytat:
ZTCW to dojazdówki są przystosowane do jakiejś śmiesznej prędkości (50/60 km/h) więc nie ma opcji jazdy dłuższej, niż do najbliższego wulkanizatora. Ergo - rozmiar praktycznie bez znaczenia

KD nie zezwala na jazdę na kołach różnej wielkości zamontowanych na tej samej osi.

Paul - Czw Cze 14, 2007 12:32

piter34 napisał/a:
KD nie zezwala na jazdę na kołach różnej wielkości zamontowanych na tej samej osi.

Nie będę się sprzeczał, ale mnie utkwiło, że mają być tego samego rodzaju (w sensie typ, bieżnik), co i tak nie ma znaczenia, bo nie widziałem dojazdówki, która pasowałaby bieżnikiem do reszty kół, nie wspominając, że to nie pneumatyk ;)
IMHO żaden misiek, mający więcej niż 2 (dwie) szare komórki, i tak się do tego nie będzie czepiał, a ten co ma mniej tego nie zauważy ;) :twisted:

PTE - Czw Cze 14, 2007 21:44

Paul napisał/a:
(...)nie wspominając, że to nie pneumatyk ;)


Jak to? Wydaje mi sie, że moja dojazdówka ma zaworek. A na pewno podane zalecane ciśnienie na boku. :shock:

Piotrass - Czw Cze 14, 2007 22:12

PTE napisał/a:
moja dojazdówka ma zaworek. A na pewno podane zalecane ciśnienie na boku
Moja też, i zalecane ciśnienie 4,2
Paul - Czw Cze 14, 2007 22:12

PTE napisał/a:
Jak to? Wydaje mi sie, że moja dojazdówka ma zaworek. A na pewno podane zalecane ciśnienie na boku.

Może mnie się coś wydawało, a może tylko jakieś przedpotopowe widziałem :( Ja mam pełnowymiarowe, więc się specjalnie nie interesowałem.