Zobacz temat - [R75] Jaka sonda lambda?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jaka sonda lambda?

Adiwu - Sob Cze 16, 2007 17:44
Temat postu: [R75] Jaka sonda lambda?
Witam wszystkich.
Mam problem z sondą lambda, już dwukrotnie kupowałem i obie były do bani.
Oryginala 4-wiry była firmy NTK o numerze MHK100728, więc kupiłem za pomocą ich wyszukiwarki przez internet, niby wszystko się zgadzało, a jednak nie, bo numer tej nowej-to MHK 100728/L. W ulotce było wyraźnie napisane,że nie do Roverów z MEMS3, a mój [ R75 1.8 benzyna seria K ]właśnie ma MEMS3. Podłączałem go do komputera i wciz pokazuje, że sonda jest walnięta, a auto strasznie jest ociężałe, ma za niski obroty.
Pomóżcie! Moze jakaś uniwersalna np. Boscha będzie pasować?

Pozdrawiam

piter34 - Pon Cze 18, 2007 11:25

Zasadniczo rzecz biorąc będzie pasować każda sonda pracująca w zakresie napięć 0-1V oraz takim samym gwintem jak Twoja.
Podaj link do tej "ulotki" oraz do wyników szukania w katalogu NTK.

Czy sprawdzałeś swoją sondę miernikiem?

Adiwu - Pon Cze 18, 2007 19:59

Dziękuję za zainteresowanie!
Wysłałem ci e-mail z linkiem katalogu ntk, a ulotki wciąż szukam w internecie, jak znajdę, to prześlę.
Nie sprawdzałem miernikiem, nawet nie wiedziałbym jak. Czyżby zbieg okoliczności,że dwie nowe sondny o identycznym numerze były walnięte.
Może coś z moim ECU jest nie tak, że jej nie czyta?

[ Dodano: Pon Cze 18, 2007 8:56 pm ]
P.s. Piter przepraszam za zbytnią poufałość!! :oops:

piter34 - Wto Cze 19, 2007 10:37

Adiwu napisał/a:
P.s. Piter przepraszam za zbytnią poufałość!! :oops:

Nic się nie stało. ;-)

Wg wyszukiwarki NTK-NGK pasuje sonda OZA341-RV2.
W ulotce, którą mi podesłałeś jest napisane "CAUTION universal sensors are not suitable for: Rover cars with MEMS engine management systems".
Wg mnie to bujda, bo sam miałem uniwersalną sondę w swoim R200 z MEMS 1.9. Nie wiem dlaczego miałoby to "nie grać".
Nie próbowałeś szukać oryginalnej sondy od rozbitków albo na angielskim eBay?

Adiwu - Wto Cze 19, 2007 18:46

Witam!!
Tak właśnie zrobię, poszukam sondy na szrocie. Nie chce znowu wywalać kasy w błoto, w Anglii to około 50 futnów. Mógłbym tak jeżdzić, ale strasznie wolno się rozpędza i pali jak czołg, a wkrótce jedziemy do Polski.
Pozdrawiam i dziękuję

astrolot - Wto Cze 19, 2007 23:12

ja do swojego kupilem oryginalna na ebay'u za niecale 20 z przesylka.
'nowa, to zawsze nowa', wiec tam proponuje poszukac :wink: