Zobacz temat - [r220 coupe turbo] filtr do klimy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [r220 coupe turbo] filtr do klimy


dobryziom - Pon Cze 18, 2007 11:05
Temat postu: [r220 coupe turbo] filtr do klimy
Wczoraj nabijalem 1 raz klime w furce i cos nie moge znalesc filtra przeciwpylkowego czy on wogole wystepuje w tym modelu ??
sTERYD - Pon Cze 18, 2007 11:16

jeśli masz to za schowkiem pasażera, ale może nie być wcale :(
mpg - Pon Sie 03, 2009 22:41

I jak z tym filtrem? Bo u mnie wygląda na to, że też nie ma, pomimo tego, że jest klima.

Da się go jakoś prosto zainstalować? Bo czasem jak włączam nawiew, to paprochy mi lecą prosto w twarz. :/

sTERYD - Pon Sie 03, 2009 23:07

najprościej, to chyba jakąś w miarę gęstą siatkę na wlot w podszybiu... :hm:
Markzo - Wto Sie 04, 2009 12:03

nie ma niestety filtra przeciwpyłkowego :(
dobryziom - Wto Sie 04, 2009 12:33

potwierdzam
Vesper416 - Wto Sie 04, 2009 18:21

A czy 216 coupe posiada owy filtr bo jak byłem na Wymianie oleju w NorAuto w Poznaniu kolo M1 to te złodzieje wliczyli w kosztorys wymiane tego filtru....

Najlepsze jest to że podjechałem do nich i mówie gościowi w recepcji że chce TYLKO WYMIANE OLEJU I FILTRA OLEJU!!!

Koleś zadał kilka pytań o samochód w tym strasznie interesowały go tablice rejestracyjne a że papierów nie wziąłem z samochodu a na dworze wtedy szalałą ta okropna burza to po 10 sec wróciłem mokry jak bym wpadł do basenu no ale za to pan jaki usatysfakcjonowany był że otrzymał rejestracje i teraz najlepsze koleś wydrukował kosztorys i mowi mi że wymiana oleju bedzie mnie kosztować 400zl... Papatrzałem na niego ja na d.... potem na kosztorys i czytam
wymiana oleju 4l cena za 1l 32 castrol jakis tam
filtr oleju 21,99zl
wymiana oleju 17zl
wymiana filtra 10zl
wymiana filtra powietrza 11zl
filtr powietrza 55,99zl (nie pamiętam żebym zamawiał wymiane tego filtra)
wymiana filtra etyliny 30zl (jak wyżej pamieć moja nie zarejestrowała abym zamawiał taką usługę)
filtr paliwa 89,99!!!!!zl (napewno nie zamawiałem)
i na końcu najlepsze diagnostyka układu klimatyzacji 50zl zredukowano do 0zl jako gratis!!!!
Nie no śmiech na sali wciskali jak leciało.
Później się pytam ile będzie osobno kosztowało sprawdzenie szczelności klimy diagnoza i napełnienie a on mi wyliczył prawie 500zl :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock:

Wk.... poszedłem do reala i kupiłem ten sam olej co mi tam wciskali w cenie 109zl za 4l pojechałem do teścia i sam sobie wymieniłem...

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 18:22 ]
a właśnie zapomniałem o filtrze przeciwpyłkowym 71,99

mpg - Sro Sie 05, 2009 18:11

sTERYD, dobry pomysł, może da się jakąś pończochę założyć. Popatrzę, pomyślę.

Vesper416, no to niezłe jaja. :lol:
Wszystko wskazuje na to, że filtr występował (opcjonalnie) tylko w wersjach po liftingu, z okrągłą deską czyli od 96 r.

dobryziom - Sro Sie 05, 2009 18:54

mpg napisał/a:


Vesper416, no to niezłe jaja. :lol:
Wszystko wskazuje na to, że filtr występował (opcjonalnie) tylko w wersjach po liftingu, z okrągłą deską czyli od 96 r.


a mi sie poprostu wydaje ze jak zwykle chcieli kogos naciac:/