Zobacz temat - [R75] Klimatyzacja - filtry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klimatyzacja - filtry

romans - Sro Cze 20, 2007 09:40
Temat postu: [R75] Klimatyzacja - filtry
Jeżeli chodzi o techniczne sprawy jestem laikiem i potrzebuje malej porady. Jakie filtry wymienić przy konserwacji klimatyzacji w R75. Czy np filtr przeciwpyłkowy FILTRON rozm. 396x275x36 mm to jest to i czy nalezy tez wymienic filtr powowietrza? A może inne propozycje filtrów (producentów)?
henryk - Sro Cze 20, 2007 10:39

Filtr powietrza (do silnika) nie ma nic wspólnego z klimatyzacją, natomiast jest bardzo ważne, żeby był wymianiany regularnie.
Poniżej lista filtrów, które ja zastosowałem, co nie należy utożsamiać z rekomendacją:

Filtr oleju : Filtron 649/2 OE = 18 zł
Filtr paliwa : Filtron 940 PP = 64 zł
Filtr powietrza : MANN C15 105/1 = 86 zł (akurat w tym przypadku mechanik uważał, że to bardzo dobry filtr)
Filtr pyłkowy : Filtron 1145K = 84 zł

P.S. ceny orientacyjne i zależą od warsztatu

tommsz - Sro Cze 20, 2007 22:25

Witam
przestrzegam przed zakupem filtra kabinowego węglowego włoskiej firmy Zaffo sprzedawanego na Allegro za ok 50 zł. Jest to filtr bez ramki plastikowej, nie da się go trwale zamocować w przewidzianym dla filtra miejscu. Kolejna nauczka dla mnie, że nie mają sensu tego typu oszczędności.
Pozdrawiam

Piotrass - Sro Cze 20, 2007 23:37

tommsz napisał/a:
przestrzegam przed zakupem filtra kabinowego węglowego włoskiej firmy Zaffo sprzedawanego na Allegro
Dzięki za info bo właśnie miałem zamiar go zamówić.
jarema - Sro Cze 20, 2007 23:50

potwierdzam ten włoski filtr jest do niczego, wylata bo nie ma plastikowej ramki. kto to w ogóle produkuje? szok.też sie nadziałem na niego.
Marian_K - Sro Cze 20, 2007 23:56

tommsz napisał/a:
przestrzegam przed zakupem filtra kabinowego węglowego włoskiej firmy Zaffo
A ja mam taki filtr i nie narzekam. Fakt - nie ma plastikowej ramki, ale ma dookoła naklejoną gąbkę, która go skutecznie trzyma w przewidzianym miejscu. Nie chcę nikogo zachęcać do kupna - po prostu taki mam i nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków jego używania.

Pozdrawiam!

Piotrass - Czw Cze 21, 2007 17:02

A tak przy okzaji, jak jest z wymianą tego filtra przeciwpyłkowego, jeśli kimatyzacja działa wyśmienicie, to należy wymienić go raz na rok? Słyszałem już różne opinie.
giewu - Czw Cze 21, 2007 17:08

Piotrass napisał/a:
jak jest z wymianą tego filtra przeciwpyłkowego, jeśli kimatyzacja działa wyśmienicie, to należy wymienić go raz na rok? Słyszałem już różne opinie.

... nie wiem, którą opinię potwierdzę, ale TAK, powinno się go wymieniać przynajmniej raz do roku
Choć znając różnych fachowców znam również opinie, iż wystarczy go (np. jak filtr powietrza) tylko przedmuchać, strzepnąć itp. Niewielkie koszty takiego filtra i "mnogość" ;) roboty przy jego wymianie moim zdaniem są atutem za tym, by wymieniać go w miarę jak najczęściej.

Damianin - Czw Cze 21, 2007 18:10

henryk_w napisał/a:
Filtr powietrza (do silnika) nie ma nic wspólnego z klimatyzacją, natomiast jest bardzo ważne, żeby był wymianiany regularnie.
Poniżej lista filtrów, które ja zastosowałem, co nie należy utożsamiać z rekomendacją:

Filtr oleju : Filtron 649/2 OE = 18 zł
Filtr paliwa : Filtron 940 PP = 64 zł
Filtr powietrza : MANN C15 105/1 = 86 zł (akurat w tym przypadku mechanik uważał, że to bardzo dobry filtr)
Filtr pyłkowy : Filtron 1145K = 84 zł

P.S. ceny orientacyjne i zależą od warsztatu


Filtron ostatnio zaczął się cenić, niestety. Wczoraj wymieniałem filtr kabinowy - przeciwpyłkowy: wkład filtrona k1082 - 61 zł, zamiennik k1082 kupiony w jc auto - 37 zł. Obydwa wykonane z podobnych materiałów, obydwa z "miękkimi", gąbkowymi ramkami.

Piotrass - Czw Cze 21, 2007 18:36

Damianin napisał/a:
obydwa z "miękkimi", gąbkowymi ramkami.
Jest w takim razie jakiś fitr przeciwpyłkowy z twardą ramką jak fabryczny? Jeśli tak to gdzie dostępny?
Paul - Czw Cze 21, 2007 18:58

Piotrass napisał/a:
Jest w takim razie jakiś fitr przeciwpyłkowy z twardą ramką jak fabryczny?

Zdaje się, że Damianin miał na myśli oklejenie plastykowej ramki gąbką :P
Ja zakładałem MAN'a - cena ta sama co Filtrona (u mnie 68 PLNów) CA 2520 (o ile dobrze pamiętam) - zamiast k 1082 Filtrona.
Wg mnie jakościowo lepszy jest MAN, ale mogę nie mieć racji ;)

Brt - Czw Cze 21, 2007 19:18

Piotrass napisał/a:
Jest w takim razie jakiś fitr przeciwpyłkowy z twardą ramką jak fabryczny? Jeśli tak to gdzie dostępny?


Ja taki u Tomiego dostałem, ale nie wiem jakiej firmy.

Damianin - Czw Cze 21, 2007 20:32

Paul napisał/a:
Piotrass napisał/a:
Jest w takim razie jakiś fitr przeciwpyłkowy z twardą ramką jak fabryczny?

Zdaje się, że Damianin miał na myśli oklejenie plastykowej ramki gąbką


link do zamiennika filtrona: ZAMIENNIK K1082

A właśnie, że nie :wink: W obu filtrach jest "miękka" ramka, oklejona szarą gąbeczką. Zarówno filtr kupiony w jc auto jak i wkład filtrona są podobnie zbudowane (jak na oko nieuzbrojone) z tą różnicą, że nowy zdecydowanie różnił się... kolorem. Wydawał się on jakiś świeższy :lol: Poza tym, filtron ma zaznaczony strzałkami kierunek przepływu powietrza - nie wiem po co, bo da się zamontować tylko w jeden sposób.
Jeżeli chodzi o filtr z plastikową ramką to miałem taki włożony oryginalnie, ale powiem szczerze, że miękka ramka nie sprawia żadnej różnicy oprócz ułatwienia montażu bo jest elastyczna i łatwiej ją wepchać w odpowiednie miejsce.

Paul - Czw Cze 21, 2007 21:37

Damianin napisał/a:
miękka ramka nie sprawia żadnej różnicy

Coś takiego miałem na myśli właśnie :D