Zobacz temat - [R620] Jakie są oznaki załączonego alarmu??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Jakie są oznaki załączonego alarmu??

KRYS - Sro Cze 20, 2007 22:45
Temat postu: [R620] Jakie są oznaki załączonego alarmu??
Mam orginalny kluczyk i pilot. Po zamknięciu auta pilotem lub kluczykiem ani nie migają kierunkowskazy ani nie słychać pik pik {jeżeli tak powinno być} ani też nie miga dioda przy"dzyndzelku" w drzwiach jak to jest narysowane w książce. Czy ja coś źle robię? Czy ja nie mam alarmu? Jak sprawdzić czy działa. Aha jeszcze zauważyłem 3 klaksony pod maską , 2 przy chłodnicy 1 przy akumulatorze - po co?????????
thef - Sro Cze 20, 2007 23:21

Czy masz na słupku środkowym od strony pasażera czujniki ruchu? Bo to będzie świadczyć, że alarm masz na pewno. Przy zazbrajaniu powinny mrugać kierunkowskazy i diody przy dzyndzlach.
Może ktoś odłączył alarm?

sTERYD - Czw Cze 21, 2007 08:57

KRYS napisał/a:
jeszcze zauważyłem 3 klaksony pod maską , 2 przy chłodnicy 1 przy akumulatorze - po co?

ten przy akumulatorze to ZTCP syrena od alarmu, jeśli nie widac mrugania kierunków to albo ktoś amputowal alarm, albo z jakichś innych powodów nie działa.
Na początek sprawdź czujniki drzwi, klapy i maski :???:

KRYS - Czw Cze 21, 2007 22:11

Cytat:
Na początek sprawdź czujniki drzwi, klapy i maski :???:
A co to jest i jak to wygląda? I gdzie tego szukać.

piter34: poprawiłem cytat

thef - Czw Cze 21, 2007 22:17

Czujniki drzwi to takie czarne prostokątne przyciski znajdujące się na słupkach zaraz obok chwytu (ucha) zamka przykręcane na jeden wkręt. A w klapach znajdują się w samych zamkach.
KRYS - Czw Cze 21, 2007 22:38

Ale w jakim celu mam sprawdzać te czujniki??? Jak otwieram drzwi to zapala się światło i między zegarami zapala się autko z otwartymi drzwiami. Więc chyba działają. Może to jakiś bezpiecznik się przepalił ??
thef - Czw Cze 21, 2007 22:45

Jeżeli światełko działa prawidłowo przy otwieraniu i zamykaniu wszystkich drzwi, to raczej czujniki drzwi można wyeliminować jako źródło usterki. Pozostaje klapa i maska. Ale jak dobrze zauważyłeś, może to być tez bezpiecznik. Sprawdź więc czy odpowiadający za alarm jest sprawny.
marthinez - Czw Cze 21, 2007 22:51

thef napisał/a:
Czy masz na słupku środkowym od strony pasażera czujniki ruchu? Bo to będzie świadczyć, że alarm masz na pewno.

Nie odpowiedziałeś na to pytanie.

A tak wyglądają te czujniki:

7Tomi - Pią Cze 22, 2007 07:37
Temat postu: Re: [R620si 94]
KRYS napisał/a:
ani też nie miga dioda przy"dzyndzelku" w drzwiach jak to jest narysowane w książce.

To akurat tak jest że książka podaje, ze diody powinny mrugać niestety nie zawsze są w drzwiach. Spotkalem sie w dwóch modelach, że ich najzwyczajniej nie było.
Otwórz szybe zamknij auto i włóż ręke do środka i będziesz wiedzial czy masz alarm. :mrgreen:

thef - Pią Cze 22, 2007 07:39

Tomi_114 napisał/a:
Otwórz szybe zamknij auto i włóż ręke do środka i będziesz wiedzial czy masz alarm.


O ile działają sensory ruchu, a często wysiadają z tego co wiem. Poza tym, zanim włożysz rękę, poczekaj aż alarm się zazbroi, bo inaczej nici z testu :)

KRYS - Pią Cze 22, 2007 23:02

marthinez napisał/a:
Czy masz na słupku środkowym od strony pasażera czujniki ruchu? Bo to będzie świadczyć, że alarm masz na pewno
Kurde nie mam czegoś takiego!!!!!! I nie widać by kiedykolwiek było!!!!!!!! To po co mi ZTCP jak pisał sTERYD i po co diody w drzwiach???????????? Oraz bezpiecznik alarmowy na swoim miejscu????????
ADAM1 - Sob Cze 23, 2007 17:11

Sprawdz tak , jak koledzy radza, czujniki. Ja bym zaczol od tego w bagazniku, bo on sie najszybciej wyrabia. Cala filozofia polega na odpowiednim podgieciu blaszki w zamku. Pierwzsa oznaka dzialajacego alarmu bedzie trzykrotny blysk wszystkich migaczy, a jak sie dobrze przysluchasz to z bagaznika uslyszysz cykanie idace w parze z blyskaniem migaczy.
Trzeci klakson oznacza obecnosc alarmu w twoim aucie

bolasek - Sob Cze 23, 2007 21:06

Mam r 620 si z roku 1994 nie ma żadnych czujników ruchu a alarm jednak ma. Przy zbrojeniu i odzbrajaniu nic nie mróga. Alarm działa tak. Tylko i wyłącznie w przypadku wtargnięcia do pojazdu i próby uruchomienia go bez odzbrojenia załącza się alarm. Czyli ktoś mi bije szybe wbija sie nic nie wyje dopiero jak włoży łamak do stacyjki zaczyna wyć. Sprawdziłem z orginalnym kluczykiem. Nie mam sensora ruchu. Nie wiem co by było gdyby wyłamał zamek w drzwiach czy też by się włączył. A co do diód to faktycznie po załączeniu mrógają ale żadne kierunki nie. Wynika z tego, że są bardziej i mniej ubogie wersje alarmów.
KRYS - Sob Cze 23, 2007 22:46

bolasek to mamy takie same Roverki!! Jak myślisz dla czego u mnie te diody nie migają?
bolasek - Czw Cze 28, 2007 20:46

Nie mam pojęcia. Mi się centralny zamyka i nie mrugają diody tylko jeśli zaryglóje zamek od środka kołkiem. Jak zamykam pilotem albo kluczykiem z zewnątrz zawsze po chwili zapla się dioda przy kołku. Sprawdz cz yci działa alarm wogóle ja robiłem tak. Otwierałem szybe kluczyk zostawiałem w stacyjce wykluczony. Zamykałem auto z pilota i wtedy przekęcałem kluczyk. Alarm od razu wył. dodam jeszcze, że ja mam zintegrowany alarm z zewnętrzynm imobilajzerem, który szwabek poprzedni właściciel mojego auta zamontował. Więc jeśli przekręcam kluczyk to załącza się alarm ale nie ma zapłonu bo jest odcięty przez imo. Spradz u siebie.
pozdrawiam

KRYS - Nie Lip 01, 2007 23:01

Bolasek skontaktuj sie ze mną. Zamontowałeś już te światełka w drzwiach? :?: :?: :?: