Zobacz temat - [200 Si 99r.] parujący reflektor
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 Si 99r.] parujący reflektor

piter2002 - Nie Cze 24, 2007 18:53
Temat postu: [200 Si 99r.] parujący reflektor
Paruje mi prawy (patrząć od przodu) reflektor jak pada deszcze-oczywiście domyślam się, że jest nieszczelny :) Z tego co wiem to chyba jest to do zrobienia, tylko pytanko-czy aby zdjąć klosz muszę rozebrać cały reflektor (wyjąć)?? Jeśli tak to proszę o szczegółowe instrukcje jak i co mam zrobić, żebym czegoś nie uszkodził, lub nie urwał. Może już ktoś własnoręcznie robił taką operację i może podzielić się jakimiś dobrymi wskazówkami :) Z góry dziękuje...
biohazard - Nie Cze 24, 2007 20:24

No ja mam to samo też prawy. Muszę też coś z nim zrobić ,może da rady wysuszyć i "zalepić" silikonem , albo rozebrać .W razie czego to dam znać jak mi poszło.
piter2002 - Nie Cze 24, 2007 20:30

OK :) Ja wstępnie już przyglądałem się jak go zdeontować i boję się, że trzeba zdjąć cały przedni zderzak :( W ogóle słyszałem, że takie wyczyszczenie luster (zwierciadełm, czy jak to się nazywa) nieźle poprawia efektywność świateł. Jakby gładko poszło na prawy reflektorze to pobawiłbym się na lewym :) Jak coś zdziałasz to napisz, a jak ja będę szybszy to też podzielę się "doświadczeniem" :)
Rozan99 - Pon Cze 25, 2007 16:12

piter2002 napisał/a:
czy aby zdjąć klosz muszę rozebrać cały reflektor (wyjąć)??

Aby zdjąć klosz musisz wykręcić cały reflektor. Trzeba odkleić klosz od reflektora co nie jest wcale proste. Jak już będziesz rozklejał dwie lampy to proponuję przy okazji wyjąć pomarańczowe wkładki na kierunkowskazy ;) Tu masz opisane (po angielsku) jak rozebrać lampy: KLIK
piter2002 napisał/a:
boję się, że trzeba zdjąć cały przedni zderzak

Jak porządnie nadegniesz zderzak to może ci się uda wyjąć lampy ale jest to bardzo trudne. Chyba prościej zdjąć zderzak.
piter2002 napisał/a:
, że takie wyczyszczenie luster (zwierciadełm, czy jak to się nazywa) nieźle poprawia efektywność świateł

Co do czyszczenia odbłyśników to uważaj bo bardzo łatwo możesz zetrzeć ten odbłyśnik i efekt świecenia będzie jeszcze gorszy. Leciutko możesz przetrzeć, nie za mocno.
Pozdr.

MelGibson - Czw Cze 28, 2007 01:18

Po co wywarzać otwarte drzwi. Nie lepiej sprawdzić szczelność gumy pokrywy dostępu do żarówek ? Otwórz ją (w suchym pomieszczeniu), za dzień lub dwa samo odparuje i zamknij dopilnowując szczelności. Nie przypuszczam byś miał rozszczelnienie na łączeniu szkła z odbłyśnikiem. Napisz jak rozwiążesz problem.
xarex - Pią Cze 29, 2007 17:53

Witam

Mialem identyczny problem takze z prawym reflektorem.
Uporalem sie z tym tak'

-sciagnalem pokrywe dostepu do lampy
-wziolem suszarke do wlosow i osuszylem wnetrze lampy
-uzylem silikonu na laczeniu klosza z reflektorem

pozdrawiam