Zobacz temat - [R200 8V] Skrzypiący pedał sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 8V] Skrzypiący pedał sprzęgła

MiL999 - Wto Lip 03, 2007 12:04
Temat postu: [R200 8V] Skrzypiący pedał sprzęgła
Od kilku dni skrzypi mi pedał sprzęgła przy wciskaniu. Co to moze oznaczac? Linka się kończy czy wystarczy cos przesmarowac?
piter34 - Wto Lip 03, 2007 12:25

Mnie w R200 też skrzypiał... przez 45kkm (potem skrzypiał u innego właściciela).

Spróbuj popsikać smarem silikonowym na początek. ;-)

MiL999 - Wto Lip 03, 2007 14:08

A juz sie obawialem ze trzeba bedzie cos wymienic. Popsikam czyms i zobaczymy jaki to da efekt.
kqba - Sro Lip 04, 2007 21:01

U mnie też skrzypiał. Po wymianie sprzęgła przestało, ale nie wiem, czy mechanik smarował linke
patyczak - Sro Lip 04, 2007 21:22

W R200 to chyba normalne, że sprzęgło chodzi ciężej niż w innych autach i pedał delikatnie skrzypi.
giewu - Sro Lip 04, 2007 21:41

patyczak napisał/a:
W R200 to chyba normalne, że sprzęgło chodzi ciężej niż w innych autach i pedał delikatnie skrzypi.
...a polemizowałbym z kolegą :twisted:
... u mnie na ten przykład chodzi lekuchno i kompletnie nic nie skrzypi ;)

patyczak - Sro Lip 04, 2007 21:47

giewu napisał/a:
patyczak napisał/a:
W R200 to chyba normalne, że sprzęgło chodzi ciężej niż w innych autach i pedał delikatnie skrzypi.
...a polemizowałbym z kolegą :twisted:
... u mnie na ten przykład chodzi lekuchno i kompletnie nic nie skrzypi ;)


W takim razie gratulacje.
Kolega coś "ulepszał" np. smarował linkę czy jest tym szczęściarzem i nie miał tych problemów od początku przygody Roverkowej ?

giewu - Sro Lip 04, 2007 21:55

... jestem z tych szczęściarzy jeśli chodzi o zagadnienie sprzęgła :mrgreen:
MiL999 - Czw Lip 05, 2007 08:37

Jezeli juz o skrzypieniu mówimy to skrzypi mi jeszcze cos w tylnym zawieszeniu. Slychac to np. przy wysiadaniu z samochodu albo czasami jak się nim trochę pobuja. Cóż to znów jest? Nie przeszkadza mi to narazie ale ciekawy jestem co moze byc tego powodem.
piter34 - Czw Lip 05, 2007 10:48

MiL999 napisał/a:
Jezeli juz o skrzypieniu mówimy to skrzypi mi jeszcze cos w tylnym zawieszeniu. Slychac to np. przy wysiadaniu z samochodu albo czasami jak się nim trochę pobuja. Cóż to znów jest?

To jest temat na nowy wątek.

patyczak - Czw Lip 05, 2007 18:33

MiL999 napisał/a:
Jezeli juz o skrzypieniu mówimy to skrzypi mi jeszcze cos w tylnym zawieszeniu. Slychac to np. przy wysiadaniu z samochodu albo czasami jak się nim trochę pobuja. Cóż to znów jest? Nie przeszkadza mi to narazie ale ciekawy jestem co moze byc tego powodem.


Myślę, że mam odpowiedz na twoje pytanie.
to hamulec ręczny zaciśnięte klocki na tarczy.
Spuść ręczny i wtedy spróbuj wsiąśc i wysiąść i "potrzęść" zamochodem na boki. Jak mimo nie zaciągniętego ręcznego będzie skrzyniało to znaczy, że zawieszenie się już odzywa.

canada80 - Nie Lip 15, 2007 15:01

u mnie bylo to samo okazalo sie ze tuleja wachacza byla stuknieta z tylu po wymianie ustalo.pozdrawiam
Tomi - Nie Lip 15, 2007 16:08

canada80 napisał/a:
u mnie bylo to samo okazalo sie ze tuleja wachacza byla stuknieta z tylu po wymianie ustalo.pozdrawiam

Ale tu mowa o R200, w których tylne zawieszenie jest bezobsługowe (pozbawione hondowskiego dziedzictwa :) ).
Generalnie, tam się nie co zapsuć. Więc podobnie jak poprzednik obstawiałbym zaciągnięty ręczny.