Zobacz temat - [R25 1,4 2001] Wskaźnik temp. płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1,4 2001] Wskaźnik temp. płynu chłodniczego

domin4 - Sro Lip 04, 2007 08:55
Temat postu: [R25 1,4 2001] Wskaźnik temp. płynu chłodniczego
Witam. Mam problem a mianowicie dwa dni temu gdy wracałem z pracy zauważyłem, że wskazówka temp. pł. chłodniczego wychyliła się na maxa. Zatrzymałem od razu autko i sprawdziłem oczywiście płyn. wszystko było ok tzn. nie ubyło. Poza tym nic nie bulgotało. Olej też ok. Gdy włączam samochód to wskazówka jest już w połowie a jak się silnik nagrzeje to rośnie na max.
Parę miesięcy temu miałem podobny problem tylko że wtedy wskazówka nie podnosiła się wogóle. Wtedy wymieniłem czujnik i wszystko było ok do tej pory.
Tak na oko obstawiałbym ponownie ten czujnik ewentualnie termostat. Proszę o rady i jakieś sugestie jak ewentualnie sprawdzić to wszystko i czy obejdzie się bez podłanczania do kompa.

Johny9p - Sro Lip 04, 2007 08:58

najpierw wymień ten czujnik, najprawdopodobniej to jest przyczyną.
Paul - Sro Lip 04, 2007 09:00

domin4 napisał/a:
Tak na oko obstawiałbym ponownie ten czujnik ewentualnie termostat.

Jak nie gotuje płynu, to termostat zostaw w spokoju :) .
Zanim będziesz wymineiał czujnik to sprawdź przewody idące do niego - może coś nie styka, jak należy i wskaźnik przekłamuje. Jak to nie pomoże, to wtedy podmień (na pożyczony najlepiej, sprawny czujnik) i zobacz, czy będzie poprawa.