Zobacz temat - Szyby lustro wneckie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Szyby lustro wneckie

milox18... - Czw Lip 05, 2007 12:08
Temat postu: Szyby lustro wneckie
Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie? Mam srebrego Roverka 416 Si i zastanawiam sie czy nie zrobic tak szybek. piszcie co otym myslicie
Tempest - Czw Lip 05, 2007 12:23

a w ogóle to jest dozwolone?
wydawało mi się, że szyby muszą być przejrzyste na tyle, żeby "ciekawski" policjant mógł zajrzeć do środka
nawet zwykłe przyciemniane szyby nie mogą być "czarne"

milox18... - Czw Lip 05, 2007 12:32

nom chyba dozwolone:) zawsze mozna mu dzwi otworzyc i niech sobie zaglada ile chce:P
Paul - Czw Lip 05, 2007 12:38

milox18... napisał/a:
nom chyba dozwolone:) zawsze mozna mu dzwi otworzyc i niech sobie zaglada ile chce:P

A pomyślałeś o innych kierowcach? Będzie trochę słobo, jak w pełnym słońcu będziesz szybami zajączki puszczał po oczach :(
ZTCW, to w Polsce takie szyby są nielegalne.

milox18... - Czw Lip 05, 2007 12:41

jak tak mowicie to chyba zrezygnuje i pomysle o czarnych
Piotrass - Czw Lip 05, 2007 12:45

Szyba przednia przepuszczalność światła nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność światła nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją - jednak wychodzi na to, że szyby te mogą być przyciemniane tylko fabrycznie, bo nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami regulaminu na jednej danej szybie . Jeśli samochód posiada 2 lusterka boczne wteczne (czyli prawie każdy :) ) wówczas tylne szyby mogą być przyciemnione całkowicie - jednak powinien byc do tego atest. W praktyce wygląda to tak, że ilu policjantów - tyle różnych intepretacji. Ja ostatnio spotkałem się właśnie z w/w zdaniem na temat przyciemniania.
7Tomi - Czw Lip 05, 2007 15:58

Bez urazy - masz srebnero Roverka to jeśli już chcesz to delikatnie ściemnij ale nie na srebrno :shock:
Robilem przymiarki w programiuku Tuning Car Studio i o niebo lepiej 400 wygląda z lekko czarnymi szybkami.
BTW - Jest u nas Astra czarna z szybami ala lustro i jedym słowem - wiocha. Nawet próbuje ją sprzedać ale coś nie widać zainteresowania.

Kozik - Czw Lip 05, 2007 17:54

To ja się wypowiem odnośnie wiochy. W swoim czasie jak posiadałem potężnej mocy Fiata 126Bis miałem w nim lusterkowe szybki.
Miałem ciemne, czarne ale była bardzo słaba widoczność lub jej brak.
Przy szybach lusterkowych widoczność idealna, pojazd nie nagrzewa się w środku, od wewnątrz szyby wyglądają na przyciemnione na niebiesko lecz nawet w nocy widać wszystko idealnie.
No to teraz minusy: podobno nie wolno - mnie policja nie ukarała mandatem za takowe szyby, minus podstawowy: jeśli w nocy zaświeci się lampkę w środku to nie widać nic na zewnątrz - w samochodzie musi być cały czas ciemniej niż na zewnątrz bo w innym przypadku ludzie z zewnątrz widzą wszystko a Ty ze środka nic (sorki widzisz, ale siebie w lusterku :razz: )

Revolt - Pią Lip 06, 2007 10:18

milox18... napisał/a:
Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie

ogólnie to wieś

Tempest napisał/a:
wydawało mi się, że szyby muszą być przejrzyste na tyle, żeby "ciekawski" policjant mógł zajrzeć do środka
nawet zwykłe przyciemniane szyby nie mogą być "czarne"


Mi znajomy policjant z drogówki mówił ze przednie oczywiście 70 % przepuszczalnośći światła
a tylnie jesli w samochodzie znajduja sie lusterka boczne to mozna nawet sobie zaspawać albo obwinąć taśmą izolacyjną

Tomi_114 napisał/a:
Bez urazy - masz srebnero Roverka to jeśli już chcesz to delikatnie ściemnij ale nie na srebrno :shock:
Robilem przymiarki w programiuku Tuning Car Studio i o niebo lepiej 400 wygląda z lekko czarnymi szybkami.


Gość który mi sciemniał szyby mówił ze ładnie to wyszło w niebieskiej BMW e 36 choć to tez nie było pełne lustro ale odrazu dodał ze kazdemu odradza ten rodzaj folii ze wzgledu na niskie walory estetyczne ...

milox18... - Pią Lip 06, 2007 11:29

dzieki koledzy jednak beda przyciemnione na czarno :) pozdrowki
dm - Czw Lip 19, 2007 22:28

:cool: Niestety szyby "lustro weneckie" sa w Polsce całkowicie zakazane. Przednie szyby mogą być przyciemnione o 30 % , a tylne to można nawet blachą obić ,wystarczy żeby były zewnętrzne lusterka boczne!
xxxgrze - Sob Lip 21, 2007 09:57
Temat postu: Re: Szyby lustro wneckie
milox18... napisał/a:
Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie? Mam srebrego Roverka 416 Si i zastanawiam sie czy nie zrobic tak szybek. piszcie co otym myslicie


Dla mnie wklejanie wszelkiego rodzaju "worków na smieci" w szyby samochodów to totalne buractwo :evil: , nigdy bym nie ukarał żadnego Roverka w ten sposób. Dla takiego tjuningu proponuję ludowoza golfa I itd :smile: właściwe auto dla takich przeróbek.

Revolt - Sob Lip 21, 2007 11:29

xxxgrze napisał/a:
Dla mnie wklejanie wszelkiego rodzaju "worków na smieci" w szyby samochodów to totalne buractwo :evil: , nigdy bym nie ukarał żadnego Roverka w ten sposób. Dla takiego tjuningu proponuję ludowoza golfa I itd :smile: właściwe auto dla takich przeróbek.


Bzdury gadasz ...

Niektórzy to robią dla poprawy wygladu (i wychodzi lepiej lub gorzej) a niektórzy dla poprawy komfortu (a tu wychodzi zawsze dobrze - no chyba ze ktos przesadzi z przyciemnianiem przodu)

xxxgrze - Sob Lip 21, 2007 11:39

Revolt napisał/a:


Bzdury gadasz ...

Niektórzy to robią dla poprawy wygladu (i wychodzi lepiej lub gorzej) a niektórzy dla poprawy komfortu (a tu wychodzi zawsze dobrze - no chyba ze ktos przesadzi z przyciemnianiem przodu)


No cóż :???: w temacie wyglądu nie dogadamy się nigdy, dla mnie worki na szybach to buractwo i koniec kropka.

A jeżeli chodzi o komfort to mam na to dobry nie buracki sposób - klimatyzacja oraz w ostrym słońcu okulary przeciwsłoneczne.

cz58y - Sob Lip 21, 2007 16:27

Jestem zwolennikiem bezbarwnych, przezroczystych szyb, zarówno w prowadzonym samochodzie, jak i w tych, które są w mojej bliskości podczas jazdy.
xxxgrze - Sob Lip 21, 2007 17:12

cz58y napisał/a:
...jak i w tych, które są w mojej bliskości podczas jazdy.


Dokładnie, nienawidzę jak jadę za jakimś samochodem oblepionym workami i nie widzę co się przed nim dzieje.

Paul - Sob Lip 21, 2007 23:35

xxxgrze napisał/a:
No cóż w temacie wyglądu nie dogadamy się nigdy, dla mnie worki na szybach to *biiiiiiiiiip) i koniec kropka.

A jeżeli chodzi o komfort to mam na to dobry nie *biiiiiip* sposób - klimatyzacja oraz w ostrym słońcu okulary przeciwsłoneczne.

Popieram :D
cz58y napisał/a:
Jestem zwolennikiem bezbarwnych, przezroczystych szyb, zarówno w prowadzonym samochodzie, jak i w tych, które są w mojej bliskości podczas jazdy.

Dla mnie mogą być delikatnie przyciemnione fabrycznie lub piecowo, ale nigdy folią :???:

piter34 - Pon Lip 23, 2007 16:27

xxxgrze napisał/a:

A jeżeli chodzi o komfort to mam na to dobry nie buracki sposób - klimatyzacja

Przyciemnione szyby poprawiają wydajność klimatyzacji. ;-)

xxxgrze napisał/a:
temacie wyglądu nie dogadamy się nigdy, dla mnie worki na szybach to buractwo i koniec kropka.

"Bo ponieważ", czy może jakoś uzasadnisz?

xxxgrze - Pią Lip 27, 2007 11:48

piter34 napisał/a:
"Bo ponieważ", czy może jakoś uzasadnisz?


Przyciemniane szyby, jak i innego rodzaju atrakcje typu: bufoniaste zderzaki, neonki, bad looki itd. kojarzą mi się tylko z jednym - łysymi kolesiami bez karków w dresach i w rozpadających się dwudziestoletnich golfach. Moje osobiste poczucie estetyki nie pozwala mi tego zaakceptować.

Zostałem kiedyś fanem Roverków dlatego, że mają styl który mi odpowiada, są eleganckie i w miarę niepowtarzalne. Podobają mi się dlatego, że są dokładnie take jakie wyjechały z fabryki. Po prostu jestem fanem marki a nie tuningu. Gdybym był fanem tuningu kupił bym jakikolwiek samochód i robił bym z nim tylko co by mi fantazja podpowiadała.

Muszę jednocześnie zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko zmianom mechanicznym mającym na celu poprawienie jakości i bezpieczeństwa prowadzenia oraz osiągów samochodu. Niestety wszystkie profesjonalne przebudowy układu trakcyjego i silnikowego kosztują grube tysiące PLN i większość burackich tunerów skupia się na tandetnych przeróbkach wizualnych (łatwiej nakleić worki na śmieci na szyby za kilkaset PLN niż chociażby kupić dobre opony za kilka tysięcy PLN). Najlepszy tuning to taki którego nie widać, nie ma dla mnie nic piękniejszego niż fabrycznie wyglądający samochód z nieprzeciętnymi możliwościami i osiągami.

Ps. Tak poza tym jesteśmy na forum Klubu ROVERki.pl - oficjalnym forum miłośników i użytkowników samochodów marki Rover i MG, a nie samochodów które kiedyś być może były samochodami marki Rover i MG :wink:

piter34 - Pią Lip 27, 2007 15:01

xxxgrze napisał/a:
Przyciemniane szyby, jak i innego rodzaju atrakcje typu: bufoniaste zderzaki, neonki, bad looki itd. kojarzą mi się tylko z jednym - łysymi kolesiami bez karków w dresach i w rozpadających się dwudziestoletnich golfach. Moje osobiste poczucie estetyki nie pozwala mi tego zaakceptować.

Zapytam zatem w ten sposób:
Czy ktoś kto zamontuje przyciemniane szyby z tyłu, aby dzieciom słońce w twarz nie grzało jak podróżują samochodem, to jest burakiem? Czy to jest buractwo?
Czy może tylko się Tobie kojarzy z buractwem?

O gustach/estetyce nie dyskutuję, bo o gustach się... :razz:

xxxgrze napisał/a:
Tak poza tym jesteśmy na forum Klubu ROVERki.pl - oficjalnym forum miłośników i użytkowników samochodów marki Rover i MG, a nie samochodów które kiedyś być może były samochodami marki Rover i MG

Wysuwasz zbyt daleko idące stwierdzenia.
Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jeśli zmienię sobie alufelgi na nieoryginalne, założę nieoryginalne kołpaki czy dywaniki, to mój samochód "być może kiedyś był marki ROVER"... :???:

xxxgrze - Pią Lip 27, 2007 15:43

piter34 napisał/a:
Zapytam zatem w ten sposób:
Czy ktoś kto zamontuje przyciemniane szyby z tyłu, aby dzieciom słońce w twarz nie grzało jak podróżują samochodem, to jest burakiem? Czy to jest buractwo?
Czy może tylko się Tobie kojarzy z buractwem?


Osobiście wolałbym zamontować na szyby rolety przeciwsłoneczne, można je łatwo zdjąć kiedy nie świeci słońce lub nie podróżują z tyłu dzieci. Worki na szybach zostają cały czas.


piter34 napisał/a:
Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jeśli zmienię sobie alufelgi na nieoryginalne, założę nieoryginalne kołpaki czy dywaniki, to mój samochód "być może kiedyś był marki ROVER"... :???:



Być może rzeczywiście przejaskrawiłem, chodzi mi głównie o te zmiany które w oczywisty sposób wypaczają wygląd i styl właściwy dla Roverków.

piter34 - Pią Lip 27, 2007 15:51

xxxgrze napisał/a:
Osobiście wolałbym zamontować na szyby rolety przeciwsłoneczne, można je łatwo zdjąć kiedy nie świeci słońce lub nie podróżują z tyłu dzieci. Worki na szybach zostają cały czas.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie z poprzedniego posta. :razz:

P.S. Dla mnie np. rolety przeciwsłoneczne są skrajnie nieestetyczne.

xxxgrze - Pią Lip 27, 2007 17:52

piter34 napisał/a:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie z poprzedniego posta. :razz:


Zapewne chodzi Ci o to czy to jest buractwo?, czy tak mi się wydaje ?

Myślę że dosyć jednoznacznie z moich wypowiedzi wynika, że to są moje osobiste opinie. Ale jeżeli życzysz sobie jeszcze jednej odpowiedzi to proszę bardzo. Tak, uważam, że naklejanie worków na szyby to w każdej sytuacji buractwo.


piter34 napisał/a:
P.S. Dla mnie np. rolety przeciwsłoneczne są skrajnie nieestetyczne.


Pewnie tak, ale w każdej chwili można je zdjąć - z workami gorzej :wink: .

P.S. Wracając do Twojego poprzedniego posta. Kiedy w mojej 416 ukradziono oryginalne kołpaki kupiłem takie zwykłe z supermarketu bo uznałem, że na czarnych felgach wygląda znacznie gorzej. Dlaczego nie kupiłem oryginalnych kołpaków dzisiaj sam już nie wiem?
Jeździłem na tych supermarketowych kołpakach i uwierz mi nie byłem z siebie dumny.
Dzisiaj mam 25 i 75 na oryginalnych felgach aluminiowych i uważam, że Rover produkuje najładniejsze wzory felg ze wszystkich producentów. Dlatego nie rozumiem tych którzy kupują różne dziwne felgi innych producentów skoro na rynku bez większych problemów można kupić oryginalne felgi Rovera w dobrych cenach. Ja sam kupiłem drugie komplety felg aluminiowych do moich Roverków i zapłaciłem: 600 PLN za 15 cali do 25 i 800 PLN za 16 cali do 75. Myślę, że nieoryginalne felgi kosztują podobnie.

piter34 - Pią Lip 27, 2007 18:00

xxxgrze napisał/a:
Dlatego nie rozumiem tych którzy kupują różne dziwne felgi innych producentów skoro na rynku bez większych problemów można kupić oryginalne felgi Rovera w dobrych cenach.

Fabryczne felgi ROVERa są zazwyczaj bardzo wąskie. Ja mam 5,5*15 w swoim R620, podczas gdy w R200 miałem nieoryginalne 7*15. Szerokość opony w obydwu przypadkach taka sama (195mm), ale pomiędzy efektem wizualnym przepaść.

xxxgrze napisał/a:
Tak, uważam, że naklejanie worków na szyby to w każdej sytuacji buractwo.

A ten kto tak robi to burak? :lol:
Chyba tak daleko w Twoich stwierdzeniach się nie posuniesz. Nie nazwiesz tak kogoś kto robi to np. z pobudek takich, które ja wcześniej opisałem. :razz:

[ Dodano: Pią Lip 27, 2007 6:01 pm ]
xxxgrze napisał/a:
Ja sam kupiłem drugie komplety felg aluminiowych do moich Roverków i zapłaciłem: 600 PLN za 15 cali do 25 i 800 PLN za 16 cali do 75. Myślę, że nieoryginalne felgi kosztują podobnie.

Podałeś ceny za felgi używane (tak mniemam).

xxxgrze - Pią Lip 27, 2007 18:16

piter34 napisał/a:
Fabryczne felgi ROVERa są zazwyczaj bardzo wąskie. Ja mam 5,5*15 w swoim R620, podczas gdy w R200 miałem nieoryginalne 7*15. Szerokość opony w obydwu przypadkach taka sama (195mm), ale pomiędzy efektem wizualnym przepaść.


No cóż, ja i tak uważam, że na felgach Rovera - Rover wygląda najlepiej.


piter34 napisał/a:
A ten kto tak robi to burak? :lol:
Chyba tak daleko w Twoich stwierdzeniach się nie posuniesz. Nie nazwiesz tak kogoś kto robi to np. z pobudek takich, które ja wcześniej opisałem. :razz:


Nazwę; jak również pisałem, uważam, że są inne sposoby aby chronić dzieci przed słońcem. Rozumiem również, że ktoś inny może nazwać mnie burakiem bo preferuję rolety, ale osobiście wolę być burakiem w samochodzie z roletami niż z workami.


piter34 napisał/a:
Podałeś ceny za felgi używane (tak mniemam).


Oczywiście, ceny te porównywałem do cen używanych felg innych producentów.

piter34 - Pią Lip 27, 2007 19:27

xxxgrze napisał/a:
Nazwę;

No to więcej pytań nie mam.

xxxgrze - Sob Lip 28, 2007 07:17

piter34 napisał/a:
No to więcej pytań nie mam.



A ja jednak jeszcze się wtrącę.

Uważam, że posługiwanie się dziećmi jako alibi dla kiepskiego gustu to argument poniżej pasa :/ .

piter34 - Sob Lip 28, 2007 12:42

xxxgrze napisał/a:
Uważam, że posługiwanie się dziećmi jako alibi dla kiepskiego gustu to argument poniżej pasa :/ .

O gustach się nie dyskutuje...

Uważam, że nazywanie kogoś burakiem, dlatego że ten chce poprawić komfort podróżowania swoim dzieciom (bez względu na to jak to robi) jest ciosem poniżej pasa.

P.S. Nie mam przyciemnionych szyb i nie zamierzam tego robić.

xxxgrze - Sob Lip 28, 2007 14:27

piter34 napisał/a:
P.S. Nie mam przyciemnionych szyb i nie zamierzam tego robić.



I tym optymistycznym akcentem zakończmy tą dyskusję :grin: .

Pozdrawiam

Grzesiek

AndrewS - Wto Sie 14, 2007 00:34

ee tam ja jeszcze wtrace swoje trzy grosze

ciemne szyby maja jeden plus, nie widac co mamy zostawione w samochodzie, przez co nie kusimy złodziei

Tempest - Wto Sie 14, 2007 11:05

xxxgrze napisał/a:
ale osobiście wolę być burakiem w samochodzie z roletami niż z workami.

zdajesz sobie oczywiście sprawę z tego, że ktoś kto używa "worków" na szybach też może wychodzić z takiego samego założenia
najważniejsze, żeby samochód podobał się właścicielowi (choć są przypadki skrajnego samouwielbienia :wink: ), ja wychodzę z takiego założenia, a że akurat mój się podoba taki jaki jest to nie widzę sensu w jakichkolwiek zmianach (co najwyżej jakieś subtelne, które nie rzucają się w oczy - na razie brak pomysłów, więc nie podam przykładu)

xxxgrze - Czw Sie 16, 2007 06:34

Tempest napisał/a:
najważniejsze, żeby samochód podobał się właścicielowi


Hmm!? Miałem już nie ciągnąć tego wątku, ale skoro zostałem wywołany do tablicy...

Też uważam, że to co właściciel robi ze swoim samochodem to całkowicie jego prywatna sprawa, tylko, że fakt ten nie pozbawia mnie prawa do mojego osobistego oceniania tego zjawiska.

Pytanie pod tytułem postu brzmiało cytuję:

milox18... napisał/a:
Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie? Mam srebrego Roverka 416 Si i zastanawiam sie czy nie zrobic tak szybek. piszcie co otym myslicie


Odpowiedziałem po prostu co na ten temat myślę cytuję:

xxxgrze napisał/a:
Dla mnie wklejanie wszelkiego rodzaju "worków na smieci" w szyby samochodów to totalne buractwo , nigdy bym nie ukarał żadnego Roverka w ten sposób. Dla takiego tjuningu proponuję ludowoza golfa I itd właściwe auto dla takich przeróbek.


W związku z moją odpowiedzią wywiązała się niezła dyskusja.

Drażni mnie nieco taka polityczna poprawność wytępująca czasami na tym forum która nakazuje pisać jak najbardziej miło, okrągło tak aby tylko nikogo nie urazić.

Ja polityczną poprawnością gardzę i zawsze mówię to co myślę i nie dbam czy to jest opinia popularna czy nie, ważne, że jest moja.

Mayson - Nie Lis 16, 2008 15:36

dm napisał/a:
Niestety szyby "lustro weneckie" sa w Polsce całkowicie zakazane. Przednie szyby mogą być przyciemnione o 30 % , a tylne to można nawet blachą obić ,wystarczy żeby były zewnętrzne lusterka boczne!

No to całkowicie zakazane czy nie? Skoro mogę nawet blachą tylne obić, to gdybym miał ochotę na tę folię... A co z przepuszczalnością takiej folii? 70% czy więcej/mniej? Skoro z zewnątrz nie widać, a od wewnątrz normalnie, to gliniarz nie ma prawa się przyczepić? Jeśli taka folia ma homologację, to tył i boki (całe) chyba można okleić...? Ktoś zna te przepisy dokładnie? Znajomy okleja Sprintera, stąd te pytania...
xxxgrze napisał/a:
Myślę że dosyć jednoznacznie z moich wypowiedzi wynika, że to są moje osobiste opinie. Ale jeżeli życzysz sobie jeszcze jednej odpowiedzi to proszę bardzo. Tak, uważam, że naklejanie worków na szyby to w każdej sytuacji buractwo.

Takie opinie z pejoratywnymi epitetami, głoszone publicznie, po prostu obrażają, ot co.

Paul - Nie Lis 16, 2008 21:07

Mayson napisał/a:
Skoro mogę nawet blachą tylne obić
Możesz.... jak dostaniesz homologację na to ;P Seryjne auto homologowane jest z szybami, a nie blachą 'zamiast'. Pierwszy kumaty misiek zatrzyma Ci DR :(
Mayson napisał/a:
Skoro z zewnątrz nie widać, a od wewnątrz normalnie, to gliniarz nie ma prawa się przyczepić?
Jak najbardziej ma prawo - w trosce o własne bezpieczeństwo choćby. Ty go widzisz z auta, on Ciebie w środku nie, a może właścnie celujesz do niego z jakiejś haubicy? :P
Tak, wiem, przesadzam :) ale z grubsza o to chodzi z tymi szybami ... :)

AndrewS - Nie Lis 16, 2008 22:36

a te szyby to przypadkiem nie odbijaja tak slonca jak lustro ?? takie puszczanie "zajaczkow" to moze niezle oslepic
Mayson - Nie Lis 16, 2008 23:55

Paul napisał/a:
Możesz.... jak dostaniesz homologację na to Seryjne auto homologowane jest z szybami, a nie blachą 'zamiast'. Pierwszy kumaty misiek zatrzyma Ci DR

Z blachą to był cytat. Ale przecież wszelkie przepisy dotyczą przepuszczalności folii na przednich szybach; nie tylnych, więc ludzie zaklejają je jak im się podoba (choćby reklamy na taxi). Natomiast jeśli przepuszczalność folii lustrzanej wyniesie 80%, to glina nie może się przyczepić (rozumując logicznie). Chodzi mi więc o konkretne przepisy dot. folii lustrzanych; jeśli takowe istnieją.
Paul napisał/a:
Jak najbardziej ma prawo - w trosce o własne bezpieczeństwo choćby. Ty go widzisz z auta, on Ciebie w środku nie, a może właścnie celujesz do niego z jakiejś haubicy?
Tak, wiem, przesadzam ale z grubsza o to chodzi z tymi szybami ...

To że nie widzi wnętrza, to nie argument, bo np. w kontrolowanym busie ze wszystkimi czarnymi szybami (lub blachą), może siedzieć oddział terrorystów i celować w niego. Chyba że na to też są przepisy...
AndrewS napisał/a:
a te szyby to przypadkiem nie odbijaja tak slonca jak lustro takie puszczanie "zajaczkow" to moze niezle oslepic

W późnojesiennym słoneczku autobus, całym swoim arsenałem szybek potrafi spalić patrzącego. Po prostu umyta szyba (woskowany lakier też) pod odpowiednim kątem działa jak lustro, więc mamy to na codzień.

kamil_luczak - Sro Lis 19, 2008 13:38

Kiedys w Uwaga Pirat pan Policjant zabral dowod rej jakiemus malolatowi za lustrzane szyby w Octavi, wlasnie powodem bylo to ze oslepia innych kierowcow.
TheArt - Sro Maj 26, 2010 02:13

Hej spotkal sie ktos z konkretnymi przepisami, bo moim zdaniem to Mayson ma recht gdyz przepisy mowia tylko o przepuszczalnosci szyb (nie folii nie mylcie tego) w promieniu 180 stopni.
LU - Sro Maj 26, 2010 08:52

xxxgrze buractwem to można nazwać to, co sobą prezentujesz kolego. Jeżeli ktoś robi auto pod siebie, zachowując przy tym dobry smak i gust, powtarzam - dobry smak i gust, to dlaczego od razu nazywać to buractwem? Czytając Twoje posty muszę stwierdzić, dodając do tego wcześniejsze sytuacje z życia, muszę stwierdzić, że można mieć gust, można go nie mieć, i można reprezentować buractwo - bez obrazy.

Nieważne czy przyciemnianie szyb "workami" ma jakąś funkcjonalność czy też nie, jeżeli dobrze komponuje się z autem i podoba się właścicielowi, który nie okazał się być miłośnikiem wiejskiego tuningu dlaczego tego nie zrobić?
Co do roverowskich felg, osobiście uważam, że są mega brzydkie.

Matius - Czw Maj 27, 2010 00:00

LU napisał/a:
Co do roverowskich felg, osobiście uważam, że są mega brzydkie.


popieram... tyle chciałem tylko napisać o!

kamax_19 - Pią Maj 28, 2010 22:23

xxxgrze, Ja też jestem fanem dyskretnego tuningu rovera czy też jakiego kolwiek innego auta.

Po za tym każdy użytkownik czy to ma rovera czy inne, tuninguje go czy przerabia pod swoje upodobanie, więc myśle ze pisanie że to buractwo to lekka przesada. Tak jak piszepiter34, może właśnie ktoś wali z tyłu folie żeby dzieci nie raziło a nie stać go na piecowe przyciemnianie....

TheArt - Sob Maj 29, 2010 01:14

Tuning wizualny to moim zdaniem sztuka. Wcale nie musi być nawet dyskretny, żeby był piękny, co widać chociażby w konkursach na tuning roku. Tyle że prawdziwy tuning (bez naklejek i spojlera wielkości wersalki) jest mocno kosztowny i wymaga zmysłu smaku.
kamax_19 - Sob Maj 29, 2010 09:15

TheArt, Zgadzam się z tobą. Można autko tak dopiescić że będzie zrobione lepiej niż w fabryce dodać jakichś dobrych stylistycznych smaczków i będzie rowerek jak marzenie :grin: :grin: