Zobacz temat - [R600] Brak Iskry, wentylatory głupiją
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Brak Iskry, wentylatory głupiją

pawel82x3 - Sob Lip 07, 2007 22:19
Temat postu: [R600] Brak Iskry, wentylatory głupiją
Witam.
Od tygodnia wentylatory przy chłodnicy (są dwa) jeden działa ciągle przy wyłączonym silniku a drugi działa ciągle przy włączonym silniku ( silnik zimny).
A dzisiaj przy przejechaniu 2 km. jak zgasł tak już nie chce odpalić, sprawdzałem iskre i się okazało że nie ma, może wie ktoś co musze wymienić albo do kogo się udać *(może ktoś zna konkretną osobe).

zibi-gliwice - Nie Lip 08, 2007 00:09

sprawdzałeś napięcie na aku?
pawel82x3 - Nie Lip 08, 2007 00:15

zibi-gliwice napisał/a:
sprawdzałeś napięcie na aku?


Nie nie sprawdzałem ale akumulator wyciągłem do ładowania.

zibi-gliwice - Nie Lip 08, 2007 00:39

mógł paść aku ,lub alternator( regulator napięcia -ale to idzie samemu sprawdzić).Musisz sprawdzić te wentylatory. Wentylator powinien włączać się dopiero po osiągnięciu przez płyn określonej temperatury(u mnie ok.92 - 95 st.) Czujniki są na chłodnicy -u mnie u góry z lewej strony(stojąc przodem do auta).Piszę czujniki -bo ja mam swa -różne prędkości obrotowe wentylatora.Czy Ty masz klimę/ Bo najczęściej dwa wentylatory są właśnie w przypadku posiadania klimy,Jeden od chłodzenia silnika drugi od klimy.Ale dokładnie powinni Ci powiedzieć co i jak -posiadacze 600-setek.Pozdrawiam.
pawel82x3 - Nie Lip 08, 2007 12:25

zibi-gliwice napisał/a:
mógł paść aku ,lub alternator( regulator napięcia -ale to idzie samemu sprawdzić).Musisz sprawdzić te wentylatory. Wentylator powinien włączać się dopiero po osiągnięciu przez płyn określonej temperatury(u mnie ok.92 - 95 st.) Czujniki są na chłodnicy -u mnie u góry z lewej strony(stojąc przodem do auta).Piszę czujniki -bo ja mam swa -różne prędkości obrotowe wentylatora.Czy Ty masz klimę/ Bo najczęściej dwa wentylatory są właśnie w przypadku posiadania klimy,Jeden od chłodzenia silnika drugi od klimy.Ale dokładnie powinni Ci powiedzieć co i jak -posiadacze 600-setek.Pozdrawiam.



.W moim roverku jest klima.
Bardziej mnie niepokoi brak iskry, a aku. jest wporządku bo rozrusznik ciągle kręci a silnik nie odpala.

piter34 - Nie Lip 08, 2007 21:21

pawel82x3, ja bym zaczął od sprawdzenia czujnika temperatury.
Jest wkręcony z lewej strony silnika poniżej aparatu zapłonowego (2 przewody).

zibi-gliwice - Nie Lip 08, 2007 21:29

Nie myśl ,że jestem taki mądry .Korzystam w tej chwili z " Wademekum kierowcy".I tu pisze ,zę w takiej sytuacji powodem może być : uszkodzone świece,pęknięta kopułka cewki zapłonowej lub uszkodzone uzwojenie ew.zwarcie w kondensatorze,przewody WN -sprawdzić-szczególnie ten między cewką a rozdzielaczem,uszkodzona kopułka rozdzielacza lub przerywacz ,moduł zapłonowy.Ale poproś o pomoc posiadających R-600.Oni będą lepiej wiedzieć.Życzę Powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam.