Zobacz temat - [R416] Piloty do Rovera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Piloty do Rovera

rafcio - Nie Lip 15, 2007 11:23
Temat postu: [R416] Piloty do Rovera
Witam szanownych posiadaczy Roverów.

Od dłuższego czasu jestem zmuszony otwierać mój samochód kluczykiem, ponieważ w pierwszym pilocie "połamały się" przyciski, natomiast drugi w ogóle nie używany (aż bateria się rozładowała) także okazało się, że nie działa.

Dlatego mam do Was parę pytań:
1. Gdzie można kupić piloty w woj. śląskim (najlepiej w obrębie Katowic) do mojego samochodu i ile by to mniej więcej kosztowało?
2. Czy piloty można zaprogramować u jakiegoś mechanika co sie zajmuje alarmami, czy jedyny, wyjściem jest pojechanie do (nieszczęsnego) serwisu (w moim przypadku do Radzionkowa)?

Aha i jeszcze jedno! Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)

Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam

sTERYD - Nie Lip 15, 2007 11:28

Cytat:
1. Gdzie można kupić piloty w woj. śląskim (najlepiej w obrębie Katowic) do mojego samochodu i ile by to mniej więcej kosztowało?

www.toamteam.pl
www.allegro.pl
Cytat:
2. Czy piloty można zaprogramować u jakiegoś mechanika co sie zajmuje alarmami, czy jedyny, wyjściem jest pojechanie do (nieszczęsnego) serwisu (w moim przypadku do Radzionkowa)?

w faku technicznym jest sieć dorabiaczy kluczy, którzy sobie z tym dają radę, o tutaj:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#84
ZTCW to u fachmanów od alarmów to sobie raczej wymienisz alarm niż zaprogramujesz :neutral:
rafcio napisał/a:
Aha i jeszcze jedno! Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)

jakiś średnio zdolny elektronik może go sprawdzić

jurkac - Nie Lip 15, 2007 13:06

Moj zaskakiwal po x razach. Pomoglo podlozenie mini krazkow gumy wewnatrz gumy obudowy gdyz przyczyna bylo wytarcie popychaczy microswitch'y na plytce. Teraz dziala bez zadnego problemu juz kilka miesiecy. A sprawnosc pilota sprawdzisz w rozebranym naciskajac bezposrednio na popychacz; gdy to nie skutkuje zwierajac styki switch'a na plytce. A moze uzupelnij sobie w naglowku rocznik Twej gazeli? A przy tym pytaniu przydal by sie i symbol pilota?
Ant - Nie Lip 15, 2007 13:25
Temat postu: Re: [R 416 Si] Piloty do Rovera
rafcio napisał/a:
Witam szanownych posiadaczy Roverów.

Od dłuższego czasu jestem zmuszony otwierać mój samochód kluczykiem, ponieważ w pierwszym pilocie "połamały się" przyciski, natomiast drugi w ogóle nie używany (aż bateria się rozładowała) także okazało się, że nie działa.

Dlatego mam do Was parę pytań:
1. Gdzie można kupić piloty w woj. śląskim (najlepiej w obrębie Katowic) do mojego samochodu i ile by to mniej więcej kosztowało?


pilot ok 100PLN a może masz znajomych w UK - na pewno to kupia i ci przyslą

rafcio napisał/a:
2. Czy piloty można zaprogramować u jakiegoś mechanika co sie zajmuje alarmami, czy jedyny, wyjściem jest pojechanie do (nieszczęsnego) serwisu (w moim przypadku do Radzionkowa)?


a czemu nieszczęsnego - mnie zaśpiewali 150PLN za programowanie, do końca lipca w PHJOWI jest promocja i tylko 50PLN

rafcio napisał/a:
Aha i jeszcze jedno! Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)


poszukaj procedury synchronizacji w archiwum
rafcio napisał/a:
Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam


sTERYD: ufff... te cycaty ;)

krzych1 - Nie Lip 15, 2007 15:39

Witam.
rafcio napisał/a:
Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)

Masz prawdopodobnie pilota LUCAS 3TXA. Musisz go zsynchronizować z centralką alarmu. Kup (np. u zegarmistrza - koszt 3-6 zł) baterię CR2032, nieważne jakiej firmy i spróbuj postępować tak, jak to opisano tutaj: http://www.roverki.pl/article.php?sid=307
Zwróć szczególną uwagę na rozładowanie pilota oraz na to, żeby nie dotykać palcami powierzchni czołowych nowej baterii. Gdyby ci się nie udało zsynchronizować za pierwszym razem, rozładuj pilota ponownie i spróbuj jeszcze raz, powodzenia :smile:

rafcio - Nie Lip 15, 2007 22:13

@sTERYD:
"www.tomateam.pl
www.allegro.pl "
Jakoś szukałem i nic nie znalazłem, jedynie http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=255, no ale to mi nic nie daje

@Ant:
"a czemu nieszczęsnego - mnie zaśpiewali 150PLN za programowanie, do końca lipca w PHJOWI jest promocja i tylko 50PLN"
Jakbyś mógł wyjaśnić bardziej ten skrót, bo jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to nie jestem ich zwolennikiem, ale widzę, że tutaj będę musiał z ich usług skorzystać (masz na myśli serwis w Radzionkowie?).

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy można kupić te piloty w tym autoryzowanym serwisie (chodzi mi o to czy będą one kosztowały również koło 100zl)? Bo kiedyś pamiętam, że do nich 2 razy dzwoniłem i otrzymywałem 2 różne odpowiedzi. Najpierw jakiś Pan mówił mi, że wszystko zamknie się w cenie ok. 300zl (nowy pilot+zaprogramowanie), a gdzieś 2 tygodnie później jeszcze raz zadzwoniłem, żeby się upewnić, czy jest wszystko OK i odebrała jakaś Pani i mi zaczęła na nowo liczyć i jej wyszło 500zl. Więc zwątpiłem i zauważyłem, że ceny u nich zmieniają się jak w kalejdoskopie :neutral:

Jutro może zadzwonię do nich i zobaczę jakie teraz mają ceny!

Dziękuję za odpowiedzi :wink:

sTERYD - Nie Lip 15, 2007 23:11

rafcio napisał/a:
Jakoś szukałem i nic nie znalazłem, jedynie http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=255, no ale to mi nic nie daje

no jak Tobie nie robi różnicy breloczek a pilot to ja nie wiem :???:
a poważnie to pewnie tego:
http://www.tomateam.pl/komis/9/piloty.html/
nie widziałeś... :cool: pogadaj z Tomim, i wtedy będziesz wiedział na 100%
a to że nowy pilot w servisie z programowaniem w granicach 300 pln to dość realne, 500 nistety też możliwe, zależy od serwisu :(

Ant - Nie Lip 15, 2007 23:38

rafcio napisał/a:
Jakbyś mógł wyjaśnić bardziej ten skrót, bo jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to nie jestem ich zwolennikiem, ale widzę, że tutaj będę musiał z ich usług skorzystać (masz na myśli serwis w Radzionkowie?).

ja juz jakiś czas temu kupiłem drugiego pilota i robiłem rozeznanie gdzie go zaprogramować, trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt (tzn chyba tylko testbook czyli orginalny roverovski komputer serwisowy daje radę) więc dzwoniłem do radzionkowa bo mam nie tak daleko ale nie miałem czasu podjechać ...
a jak ktoś ma blisko do PHJOWI to bym się nie zastanawiał

sTERYD - Nie Lip 15, 2007 23:48

rafcio napisał/a:
Jakbyś mógł wyjaśnić bardziej ten skrót

to nie skrót tylko PHJOWI