Zobacz temat - [R75] Probemy z czujnikiem otwarcia/zamkniecia maski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Probemy z czujnikiem otwarcia/zamkniecia maski

patrysgn - Czw Lip 19, 2007 23:35
Temat postu: [R75] Probemy z czujnikiem otwarcia/zamkniecia maski
Mam problem z czujnikiem otwarcia/zamkniecia maski przynajmniej tak mi sie wydaje...bo caly czas przy wiekszych szybkosciach(ok.100km/h) pokazuje ze maska jest otwarta co jest oczywsicise nieprawda...macie Panowie jakis pomysl gdzie mozna kupic taki czujnik badz co moze byc inna przyczyna tego zachowania?
PHJOWI - Czw Lip 19, 2007 23:46

popraw tą osłonę gumową , i będzie ok . mi też czasami się zaświeci ale prz 160km/h :)
Paul - Czw Lip 19, 2007 23:48

Może po prostu coś jest luźne (czujnik, przewody od niego), albo źle (za nisko) zamocowany?
jaymz - Pią Lip 20, 2007 10:26

mam to samo raz dziala raz nie dziala dziwnie sie zachowuje. Wszystko wyglada ok. (guma i mikrostyk)

jaymz

roadking - Pią Lip 20, 2007 13:07

Ten czujnik maski to zwykł wyłacznik który podczas otwarcia zwiera piny (czyli przywiera linię do masy) więc jeżeli przy większej prędkości ci sie włącza to albo jest zwarcie na kaelkach (to raczej małoprawdopodobne) albo po prostu maska nie dociska czujnika tak jak powinna - proponuje przyklej do maski kawałek gumki (taki o krubości 1-2 mm).
Można również wkręcić kołki odbojowe maski (te na rogach) - wtedy maska bedzie niżej siadać i wyłacznik bedzie pewniej rozłączany.

jaymz - Pią Lip 20, 2007 14:49

ok rozwiazalem problem okazuje sie ze mikrostyk potrafi tez sie zepsuc ... tak czy owak wyciaga sie krancowke odlutowuje zepsuty mikrostyk wlutowuje nowy (1,20 PLN) i wszystko dziala jak nalezy :D

Mi tez raz dzialalo raz nie w roznych momentach. Wspomniana wyzej operacja pomogla.

jaymz

patrysgn - Sob Lip 21, 2007 21:11

Ok...dzieki Panowie za informacje...oczywiscie pomoglo:) pozdrawiam serdecznie