Zobacz temat - [MGF] Problem - skrzypiące koła?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Problem - skrzypiące koła?!

pyshauek - Pią Lip 20, 2007 18:26
Temat postu: [MGF] Problem - skrzypiące koła?!
Witam,
Mam pewien problem, gdyz przednie kola wydaja podczas jazdy strasznie dziwny dzwiek jakby krecenie nienasmarowanym mechanizmem...moja diagnoza jest taka, ze to po prostu starte klocki hamulcowe, bo przy hamowaniu to tez slychac jakby metal sie scieral....

teraz moje pytanie...

- Czy kupujac klocki do rover'a , nie musze sie martwic o to czy beda pasowac do mojego MGF'a? czy musze miec specjalne klocki do MGF...

i jakby ktos bylby tak mily i polecil mi jakies, (czyt. link)

Tempest - Pią Lip 20, 2007 18:42

a jesteś na 100% pewien, że to wina klocków?
ponieważ ja też na początku myślałem, że to klocki u mnie tarły i piszczały a jak się okazało były to łożyska
lepiej podjedź do jakiegoś warsztatu i niech ci sprawdzą zamiast wydawać kasy na klocki, które niekoniecznie będziesz musiał wymieniać

pyshauek - Pią Lip 20, 2007 21:33

przy zakupie auta moj "doradca" (wlasciciel znajomego autokomisu w wyszkowie i generalnie handlarz ) powiedzial ze bede mial klocki do wymiany...ale kupilem auto - chodzi, chodzi - hamuje? hamuje...no to nie bede sie przejmowal sobie pomyslalem....a teraz widze ze to napewno klocki, bo przy hamowaniu slychac i czuc jak tarcza ociera o szczeki w nienormalny sposob....wlasnie w taki jakby nie bylo klockow....ale masz racje podjade najpierw i sie upewnie....tylko czy ktos mi odpowie na pytanie postawione w drugiej czesci postu ?
sTERYD - Sob Lip 21, 2007 00:19

pyshauek napisał/a:
slychac i czuc jak tarcza ociera o szczeki w nienormalny sposob
to że tarcza ociera się o szczęki to się rzadko zdarza... i zawsze to jest nienormalny sposób ;)
co do drugiego pytania... czemu chcesz kupować klocki do Rovera?? czy do MG nie są dostępne :???:
pytałeś w www.tomateam.pl :?:
wprawdzie Tomi jest na urlopie, ale pojawia sie na forum :)

7Tomi - Pon Lip 23, 2007 08:01
Temat postu: Re: [MGF] Problem - skrzypiące koła?!
pyshauek napisał/a:
Witam,
- Czy kupujac klocki do rover'a , nie musze sie martwic o to czy beda pasowac do mojego MGF'a? czy musze miec specjalne klocki do MGF...

Rozumie, ze chodzi Ci o klocki do przodu ? JEśli tak to ZTCP są takie same ja w Roverku serii 100 :)

js - Pon Lip 23, 2007 10:13

A nie możesz po prostu sprawdzić, czy klocki jeszcze są?

Zdejmij koło i zobaczysz, czy hamujesz klockiem, czy może już szczęką (widziałem osobiście w jednym polonezie...).

Podczas jazdy nie powinno piszczeć, przy hamowaniu może.

pyshauek - Sro Lip 25, 2007 23:09

okej okej

wlasnie dostalem odpowiedz z dwoch firm, ktore moga sprowadzic dla mnie zamienniki

w cenach od 80 do 120 zl na oske

http://www.elcome.ltd.uk/...mages/11257.jpg

7Tomi - Sro Lip 25, 2007 23:13

pyshauek napisał/a:
okej okej

wlasnie dostalem odpowiedz z dwoch firm, ktore moga sprowadzic dla mnie zamienniki

w cenach od 80 do 120 zl na oske

http://www.elcome.ltd.uk/...mages/11257.jpg

Tak jak pisąłem klocki od Rovera serii 100 :D
Lepiej jedz do sklepu i dostaniesz od ręki ;) LUCASY płaciłem coś ok 120zł.

pyshauek - Czw Lip 26, 2007 11:25

jaki ten swiat maly :)

okazalo sie ze w moim miescie ( Wyszków ) swoj oddzial ma Inter Cars....pojechalem, powiedzialem i klocki bede mial na godzine 15.00 :) ferodo :) a cena prawie ze identyczna jak w necie...wiec wymieniam i smigam :) dzieki za pomoc!!