Zobacz temat - [R420] Przełącznik klimy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Przełącznik klimy

Wazzabii - Sob Lip 21, 2007 21:20
Temat postu: [R420] Przełącznik klimy
witam wszystkich,
od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem Rovera 420 2.0 SDi z 1998

jedyny mankament ktory meczy ten samochod to przelacznik od klimy...
otoz sama klimatyzacja sama w sobie dziala, poniewaz jak sie trzyma guzik to chlodzi, ale jak sie go pusci to sie rozlacza,
guzik nie wydaje takiego odglosu jak guzik od podgrzewania tylnej szyby, nadzwyczajniej nie zaskakuje, powodem tego jest prawdopodobnie to ze jest wyrobiony

myslalem nad tym aby go wymontowac, moze to wina jakis blaszek w srodku,
teraz moje pytanie, czy mam racje i da sie to naprawic w domu?
czy musze kupic nowy pstryczek? jestem aktualnie w Anglii bo go tutaj kupilem i nie wiem czy musze kupic zapalki zeby go zawsze blokowac? :roll:
kiere ma po lewej bo jest na francuskich blachach wiec to samo co u was :wink:

pozdrawiam


p.s.

za ile dostane prawe lusterko, ale elektryczne? bo mam elektryczne lusterka ale prawe jest manualne :sad: pewnie jakis angol urwal, bo dzisiaj na parkingu jakis @#$ prawie mi lewe urwal...

DEBEC - Sob Lip 21, 2007 21:48

Ostatnio kupiłem na Allegro lusterko elektryczne za 90 zł (do takiego samego modelu) kompletne. Wszystko bez zarzutu działa.Nowe kosztuje od 150-200 zł. Co do włącznika klimy możesz sam spróbować zobaczyć czy całkowicie padł czy można samemu jeszcze coś zrobić (na Allegro też do kupienia). Problemem (trzeba się trochę pomęczyć) jest dobranie się do włącznika - demontaż panelu środkowego, ale jest to dobrze wyjaśnione i pokazane w opisach - trzeba poszukać na forum bo na pewno jest.
Pozdrawiam

mmaniek - Sob Lip 21, 2007 22:17

Dostęp do włącznika jest bezproblemowy, podważasz cienkim śrubokrętem i spoko wychodzi. Spróbuj go rozebrać już bardziej chyba nie popsujesz :wink: a może zaoszczędzić parę groszy. Sądzę, że do anglika włącznik jest taki sam
DEBEC - Sob Lip 21, 2007 22:56

Oczywiście wyjąć można w ten sposób ale wymienić to jednak trzeba rozebrać.
Pyzdra - Nie Lip 22, 2007 15:15

Wyjęcie proste jak powyżej ,ale wyłączniki klimy z zewnątrz się nie różnią , a wnętrza są różne