Zobacz temat - [R75] Odłączanie poduszki powietrznej pasażera.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odłączanie poduszki powietrznej pasażera.

roadking - Pon Lip 23, 2007 12:52
Temat postu: [R75] Odłączanie poduszki powietrznej pasażera.
Mam pytanie - w starszych R75 (1999-2000) w panelu kontrolek zegarów (ten mniejszy z kontrolką ręcznego i SRS) w prawym górnym rogu znajduje się kontrolka odłączenia poduszki powietrznej pasażera, w nowszych modelach (od 2001 wzwyż) w tym miejscu jest kontrolka włączonych halogenów.

Niestety w rave nigdzie nie trafiłem na jakikolwiek opis związany z możliwością odłączenia poduszki pasażera a tym samym aktywacji tejże kontrolki .... czy ona w ogóle była kiedykolwiek aktywna ?? ? a może to było rozwiązanie przyszłościowe które nie wypaliło ze względu na przepisy Uni ?

Piotrass - Wto Lip 24, 2007 00:07

Posiadam 75tkę z roku 2000 i mam taką kontrolkę.
Znalazłem nawet foto z zimy: ;)

I z tego co wiem nie było możliwości nigdy wyłączenia poduszki pasażera.

roadking - Wto Lip 24, 2007 08:48

No właśnie - to mi wygląda na jakieś rozwiązanie które ROVER nie dokończył ..... bo np weszły przepisy zakazujące odłączania poduszek .... zauważcie że ABSu też nie da się odłączyć guziczkiem - a w starych autach jak ABS był w fazie początkowej taka opcja była.

A tak z innej beczki to jak ty w benzynie mogłeś mieć zużycie 6 litrów na 100 ?

Piotrass - Wto Lip 24, 2007 10:52

roadking napisał/a:
A tak z innej beczki to jak ty w benzynie mogłeś mieć zużycie 6 litrów na 100 ?

Na samym początku dodam, że wskazania spalania z komputera realnie sprawdzają się przy dystrybutorze.
Spalanie wygląda tak:
Trasa ok 200km - bardzo spokojna jazda 80-110km/h - 6,0l/100km
Trasa + klima i normalna jazda - 7,1l/100km
Miasto + klima, normalna jazda - 8,2l/100km
Faktycznie wyniki niesamowicie optymistyczne, wiec sprawdzałem również przy dystrybutorze i też się sprawdzają.
Posiadam magnetyzery (ale przecież to nie ich zasługa bo przecież nie działają ;) ) i sam silnik 1.8 ma przejechane obecnie 9000km

piter34 - Wto Lip 24, 2007 12:03

roadking, podawaj proszę w tytule wątku wersję silnikową oraz rocznik Twojego R.

Piotrass napisał/a:
Miasto + klima, normalna jazda - 8,2l/100km

:roll:

Mniej niż mój R200 1.4 16V.

Producent podaje zużycie paliwa 10,6 dla jazdy miejskiej w R75 1.8

roadking - Wto Lip 24, 2007 12:10

Świadomie nie podałem śilnika bo nie ma nic on wspólnego z tą kontrolką odłączenia poduszki - ona jest zarówno w dieslach jak i benzyniakach.
Istotny jest rok wiec go uzupełniam.

Piotrass - Wto Lip 24, 2007 12:56

Nie chcę w żaden sposób reklamować tu magnetyzerów czy czegokolwiek. Wiem, że takie spalanie jest aż poprostu niewiarygodne ale tak poprostu mam - mogę to nawet pokazać każdemu chętnemu, że tak to u mnie wygląda. Co do jazdy miejskiej wynik 8,2 osiągam po przejechaniu ok 15km po mieście.
piter34 - Wto Lip 24, 2007 14:07

Piotrass napisał/a:
Wiem, że takie spalanie jest aż poprostu niewiarygodne ale tak poprostu mam

Jest niewiarygodne i podejrzewam, że wiele osób Tobie zazdrości z tego powodu.

Cytat:
Co do jazdy miejskiej wynik 8,2 osiągam po przejechaniu ok 15km po mieście.

Nie bardzo rozumiem.

Piotrass - Wto Lip 24, 2007 14:14

piter34 napisał/a:
Cytat:
Co do jazdy miejskiej wynik 8,2 osiągam po przejechaniu ok 15km po mieście.


Nie bardzo rozumiem.

Chodzi mi o to, że ruszając, wyzerowany licznik spalania zaczyna mi pokazywać ok 15l/100km , następnie po przejechaniu kilkuset metrów spalanie spada i tak już po +- 15km w mieście (od krzyżówki do krzyżówki) spalanie zatrzymuje się się w granicach 8,2l/100km

roadking - Wto Lip 24, 2007 15:36

No u mnie po ruszeniu to nawet i 40 litrów potrafi pokazać ale potem spada do ok. 12 - 13 litrów (po prostu się uśrednia). Ale może nie gadajmy tutaj bo ten wątek nie dotyczył spalania tylko odłączenia SRS pasażera.
Rowan - Wto Lip 24, 2007 17:13

A czemu chcesz go odłączyć?