Zobacz temat - [R75] Czujnik zapięcia pasów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik zapięcia pasów

roadking - Pon Lip 23, 2007 12:57
Temat postu: [R75] Czujnik zapięcia pasów
Czy ktoś ma ten czujnik aktywny ?? ? On jest zamotowany w klamrze pasa kierowcy i podpięty pod zegary jednym pinem .... kontrolka powinna się palić 5 sek. po odpaleniu silnika.
Marian_K - Pon Lip 23, 2007 13:12

Ja jeszcze aktywnego nie widziałem. Podłączenie - tak jak piszesz - jest banalnie proste, ale nie wiem czy w każdej klamerce jest czujnik...

Pozdrawiam!

PHJOWI - Pon Lip 23, 2007 13:38

SZYMEK MASZ FOTE TYCH NAPINACZY
piter34 - Pon Lip 23, 2007 16:04

Marian_K napisał/a:
Ja jeszcze aktywnego nie widziałem.

ZTCP to tę funkcję można włączyć za pomocą TestBooka.

Marian_K - Pon Lip 23, 2007 16:11

piter34 napisał/a:
tę funkcję można włączyć za pomocą TestBooka
Z tego co kiedyś wyczytałem/wyszukałem wnioskuję, że nie potrzebny jest testbook - lampka podpięta jest bezpośrednio do czujnika/wyłącznika we wspomnianej klamerce. Było to jednak dosyć dawno i głowy sobie uciąć nie dam...

Pozdrawiam!

roadking - Pon Lip 23, 2007 16:20

Dzisiaj to sprawdze - do czujnika idzie tylko + i - więc zapodam jedno i drugie na pin idacy do zegarów i zobaczę co sie będzie dziać - oczywiście zrobię to tylko na zegarach testowych :-) które zostały mi po zabawach z EEPROMEM.

PHJOWI a gdzie ty widziałes na ebaju ten napinacz ze switchem - dziś patrzyłem i nic nie znalazłem :-( za to znalazłem tę kierownicę za 40 funtów.... rzeczywiście trochę dziwne to drewno ... (ale to odrębny temat)

PHJOWI - Pon Lip 23, 2007 18:36

szymku proszę jak na dłoni podaje link:
http://search.ebay.co.uk/...&rpr=1&frpp=150

roadking - Wto Lip 24, 2007 08:54

No tak - wszystko się zgadza ...
A co do kontrolki to wystarczy pin 12 białej wtyczki zegarów przywrzeć do masy i zapala sie ta kontrolka - ja chyba zrobię sobie taki układ że będzie on zapalał te kontrolkę na kilka sekund po odpaleniu auta .... będzie ona przypominać o pasach - oczywiście nawet jak będą one zapięte ale to nie problem :-)

Jak zrobię to opiszę na forum.

Marian_K - Wto Lip 24, 2007 09:41

roadking napisał/a:
wystarczy pin 12 białej wtyczki zegarów przywrzeć do masy i zapala sie ta kontrolka
- czyli pamięć mnie nie zawodzi :wink:
Dzięki z info.

Pozdrawiam!

Dobromir_2004 - Nie Sie 17, 2008 21:15

Mam dwa pytania związane z tym tematem:
-czy po podpięciu tego pinu kontrolka będzie się zapalać na 5 sekund, tak jak podaje instrukcja, czy będzie się świecić bez przerwy?
-czy żeby tą kontrolkę podpiąć trzeba rozbierać tablicę wskaźników, czy też ta kostka znajduje się gdzieś na zewnątrz i nie trzeba niczego rozkręcać?

edward25 - Pon Sie 18, 2008 21:00

Marian_K napisał/a:
Ja jeszcze aktywnego nie widziałem.

U mnie też nie świeci, więc jestem zainteresowany tematem, bo jednak czasami potrzebne jest przypomnienie o zapięciu pasów :)