Zobacz temat - [R200 1,4i 98r]gdzie jet linka sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4i 98r]gdzie jet linka sprzęgła

margia - Nie Lip 29, 2007 21:30
Temat postu: [R200 1,4i 98r]gdzie jet linka sprzęgła
czy ktoś wie gdzie znajduje się linka samoregulacji sprzęgła i jak się ją ustawia żeby sprzęgło brało na samym początku
wolian - Nie Lip 29, 2007 21:58
Temat postu: Linka sprzęgła
W moim R25 2.0 iDT,00. samoregulator znajduje się pod obudową filtra powietrza, trzeba go wymontować by się do niego dostać, /dzisiaj to przerabiałem/ jeśli działa O.K. można też regulować ręcznie, to jest metalowo-plastikowy cylinder o średnicy ok. 5cm. do którego centralnie wchodzi pancerz linki, w górnej jego części jest właśnie plastikowy pierścień o wys. ok. 1cm. obracając nim w prawo lub lewo regulujesz naciąg linki, im luzniejsza tym pedał sprzęgła niżej bieże, jeśli ci padł linka w Tomateam 270pln.
piter34 - Pon Lip 30, 2007 07:47

margia napisał/a:
czy ktoś wie gdzie znajduje się linka samoregulacji sprzęgła i jak się ją ustawia żeby sprzęgło brało na samym początku

Jak mówi nazwa, samoregulacja uniemożliwia regulację punktu "brania" sprzęgła.

wolian - Pon Lip 30, 2007 21:12

Lecz właśnie ten samonapinacz jest tak skonstruowany że można dokonać regulacji ręcznej, powidział mi to dobry mechanik i sam osobiście to robiłem w swoim aucie. Pozdro.
piter34 - Wto Lip 31, 2007 11:02

wolian napisał/a:
Lecz właśnie ten samonapinacz jest tak skonstruowany że można dokonać regulacji ręcznej, powidział mi to dobry mechanik i sam osobiście to robiłem w swoim aucie. Pozdro.

Hmm...
Dałbym sobie głowę uciąć, że w moim R214Si '96 się nie dało regulować.

wolian - Wto Lip 31, 2007 20:17

Być może jest on tak skonstruowany że regulację ręczną można przeprowadzić dopiero gdy zaczyna się w nim dziać coś niedobrego tak było w moim przypadku, gdzie pedał był bardzo miękki, albo po wciśnięciu nie odbijał, po regulacji ręcznej, kręciłem nim w lewo do oporu, linka poluzowała się i jak narazie działa bez zarzutu.
Panna_Migotka - Wto Lip 31, 2007 20:32

hm... można coś pokombinować przy lince... to wiem bo mój mechanik coś tam próbował tyle że już linki zabrakło i i tak musiałam kupować nowe... ale czy to można nazwać regulacją i zrobić to samemu... hm...no nie wiem... nie znam się... aż tak bardzo...
sTERYD - Sro Sie 01, 2007 00:53

zawsze można "podregulować" wkładając coś pod zaczep linki, albo pancerzyka, ale tak jak mówisz może poprostu linki zabraknąć..