Zobacz temat - [R75] Cruise Control czyli tempomat - jak działa ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Cruise Control czyli tempomat - jak działa ?

roadking - Wto Lip 31, 2007 14:01
Temat postu: [R75] Cruise Control czyli tempomat - jak działa ?
Słuchajcie - ponieważ ostatnio wpadł mi w łapki panel z guziczkiem Tempomatu a dodatkowo planuję wymianę kierownicy (może trafi się taka ze switchami od tempomatu) pomyślałem czy nie dałoby sie tego założyć do mnie do auta.
Poczytałem rave i co ciekawe tam jest napisane że na tempomat składa się ECU (to oczywiste), master switch (mam go), switch na kierownicy (prosta sprawa) no i dwa switche (na sprzęgle i hamulcu) .... ale nic nie ma o sterowaniu przepustnicy ...

Przecież to chyba tak działa że jak włączę tempomat to mogę puścić nogę z gazu czyli musi być jakiś element blokujący przepustnicę w danej pozycji....

A może ktoś zakładał u siebie tempomat i ma doświadczenie w tej kwestii???

Marian_K - Wto Lip 31, 2007 15:16

Doświadczenia nie mam, ale mam link :wink: : http://www.mgf.ultimatemg...ntrol/index.htm

Pozdrawiam!

Olo12 - Wto Lip 31, 2007 15:40

Kupując Roveryka sprzedający powiedział mi że ma on tempomat mam przycisk na konsoli środkowej ( taki jak na linku przesłanym przez Mariana_K) lecz nie wiem jak się uruchamia i czy ten przycisk to nie jest atrapa.
majkrosoft - Wto Lip 31, 2007 20:05

kolego wątpie aby było tak jak mówisz czyli jakaś blokada na gazie ponieważ u mnie tempomat nie tylko 3ma prędkość ale także gdy jadę z górki to odejmuje gazu przez co spalanie chwilowe wynosi 2,...

nie bardzo mogę cie zrozumiec doprecyzuj pytanie ;)

PHJOWI - Wto Lip 31, 2007 20:14

szymek musisz mieć specjalną przepustnice do tempomatu , (zobacz na schemacie w EPC) , sam switch i ecu nic tobie nie da. Jeśli było by to proste to rover by sprzedawał to w kid akcesoria, tak jak do 25 /200
roadking - Sro Sie 01, 2007 08:53

No właśnie - to jest chyba taka przepustnica ze sterowaniem podciśnieniowym .... ciekawe że nawet na linku który podano powyżej jest recepta na wykonanie tempomatu, ale nie ma słowa o tej przepustnicy.....

[ Dodano: Sro Sie 01, 2007 9:26 am ]
Olo12 napisał/a:
Kupując Roveryka sprzedający powiedział mi że ma on tempomat mam przycisk na konsoli środkowej ( taki jak na linku przesłanym przez Mariana_K) lecz nie wiem jak się uruchamia i czy ten przycisk to nie jest atrapa.


Powinieneś mieć jeszcze przycisk tempomatu na środkowej konsoli pod panelem klimatyzatora... to chyba działa tak że jedziesz i po wciśnięcu tego włacznika auto trzyma zadanę prędkość (guziki na kierownicy służą do przspieszania lub zwalniania.
Naciśnięcie hamulca lub sprzęgła powoduje wyłaczenie Tempomatu.

sTERYD - Sro Sie 01, 2007 09:38

roadking napisał/a:
to chyba działa tak że jedziesz i po wciśnięcu tego włacznika auto trzyma zadanę prędkość (guziki na kierownicy służą do przspieszania lub zwalniania.

ZTCP to Marian_K opisywał, że włącza się tak:
jedziesz wciskasz guzik tempomatu na konsoli środkowej, ustalasz prędkość i wciskasz guzik +lub-, i dopiero wtedy trzyma prędkość :cool:

Marian_K - Sro Sie 01, 2007 09:48

sTERYD napisał/a:
Marian_K opisywał
Wszystko się zgadza poz tym, że to nie ja opisywałem, tylko Ryszard :wink: : http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=14058

Pozdrawiam!

Olo12 - Sro Sie 01, 2007 09:49

Dzięki za informację dot. działania tempomatu wypróbuję czy działa.

[ Dodano: Czw Sie 02, 2007 7:18 am ]
Skorzystałem z porad sTERYDA i Mariana_K, lecz w Moim Roverku nie zadziałał tempomat sprawdzałem bezpieczniki są OK. po wcisnięciu przycisku na konsoli środkowej kontrolka na przycisku się świeci i nic pozatym.

Rowan - Czw Sie 02, 2007 08:18

No bo pewnie nie masz przycisków na kierownicy.
Olo12 - Czw Sie 02, 2007 09:02

po prawej stronie kierownicy mam przycisk + i set