Zobacz temat - [R416] Wyskakują biegi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wyskakują biegi

Nazgool - Wto Lip 31, 2007 15:20
Temat postu: [R416] Wyskakują biegi
Otóż mój problem polega na tym: wrzucam z luzu na jedynkę jadę kawałek bez zmiany biegu(przykładowo dojeżdżam do świateł)wciskam ponownie sprzęgło (stoję z jedynką na sprzęgle) ruszam i słychać takie głośne pyknięcie i wyskakuje bieg. Podobnie dzieje się ze wstecznym. Dzieje się tak nie zawsze. Czasami wszystko ładnie pięknie chodzi. Sprawa druga to taka, że przy wrzucaniu jedynki słychać uderzenie i drążek "głęboko wchodzi". Byłem u mechanika i powiedział, że sprzęgło jest do wymiany, drugi mechanik powiedział, że to skrzynia biegów a jeszcze następny, że można tak jeździć i czekać aż się całkiem popsuje. Teraz pytanie do Was....cóż to może być???
Paul - Wto Lip 31, 2007 15:27

Wyskakujące biegi 1 i R w R to niestety norma :(
Sprzęgło być może się kończy, ale z tymi objawami bym tego nie wiązał.

BTW jak chcesz oszczędzić sprzęgło, to nie stoi się na biegu i sprzęgle, tylko na luzie :P

Nazgool - Wto Lip 31, 2007 15:48

Paul napisał/a:
BTW jak chcesz oszczędzić sprzęgło, to nie stoi się na biegu i sprzęgle, tylko na luzie :P



No to wiem i stosuje się do tej zasady, ale w tym przykładzie był lewoskręt na światłach, więc musiałem przepuścić z nad przeciwka i zaraz myknąć bo krótkie światła.


Wyskakujące biegi w R to norma - OK, ale wytłumaczyć to uderzenie przy wrzucaniu jedynki??

milox18... - Wto Lip 31, 2007 16:18

Tez mam problem ze wstecznym ale wystarczy dwa razy sprzeglo wcisnac i wsteczny nie wyskakuje:) pozdrawiam
piter34 - Wto Lip 31, 2007 16:49

Paul napisał/a:
Wyskakujące biegi 1 i R w R to niestety norma :(

:?:

Ciężko wskakujące to się zgodzę, że norma, ale wyskakujące...?
To zdecydowanie norma nie jest.

Nic takiego przez niemal 3 lata użytkowania R200 nie zauważyłem (skrzynia ta sama co u autora wątku).

R-200 - Wto Lip 31, 2007 17:02

Mam 200 od 8 lat i miałem problem z wyskakującymi biegami. Najpierw czasami, pomagało przytrzymanie przy przełączeniu aż przestało pomagać. Jedyny sposób to remont skrzyni, nic innego nie pomagało. :cool:
Paul - Wto Lip 31, 2007 20:27

piter34 napisał/a:
Ciężko wskakujące to się zgodzę, że norma, ale wyskakujące...?
To zdecydowanie norma nie jest.

Miałem na myśli przypadki, kiedy bieg wejdzie nie do końca. Wtedy wyskakuje przy dodaniu/odjęciu gazu.

yorker - Czw Sie 02, 2007 00:39

Również mam taki problem co kolega Nazgool, jednak bardziej z 1 niż ze wstecznym, jakieś rady?? :roll:
sTERYD - Czw Sie 02, 2007 00:51

yorker napisał/a:
jakieś rady??

napewno zmiana oleju w skrzyni na jakiś porządny pomoże:)
za pierwszym razem na jakiś krótki okres, potem juz na dłużej (niestety rzadko się zdarza, że ktoś od kogo kupujemy dba o smarowanie skrzyni, stąd jest na dnie sporo "błota" :( )

Rozer - Czw Sie 02, 2007 09:57

Mam to samo ze wstecznym, mechanik powiedział, że mam jeździć dopuki skrzynia nie padnie i ją wymienić. Wymieniłem sprzęgło, ale objawy nie minęły, więc to raczej nie sprzęgło. Sam się zaczynam zastanawiać czy to faktycznie nie olej.