Zobacz temat - [r200 1.4 si 98r]skrzynia r65
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 1.4 si 98r]skrzynia r65

jaro92 - Czw Sie 02, 2007 11:13
Temat postu: [r200 1.4 si 98r]skrzynia r65
mam zamiar zmienić olej w skrzyni,miałem zamiar wlać go przez górną otwór ale napotkalem opinie ze można dolać przez odpowietrznik-w rave nie znalazłem takiej metody i pytanie czy tak da rade?łatwiejszy dostęp.Na dnie mam sporo szlamu można go czymś wypłukać jeśli wszystko nie zeszło z starym olejem?
sTERYD - Czw Sie 02, 2007 12:12

jaro92 napisał/a:
napotkalem opinie ze można dolać przez odpowietrznik-w rave nie znalazłem takiej metody i pytanie czy tak da rade?

da rade, tylko musisz włożyć lejek (w praktyce sprawdza się lejek z nałożonym wężykiem) dość głęboko i oczywiście trzeba kontrolować stan (czy nie wylatuje przez korek wlewowy) a czy dostęp łatwiejszy... hmmm... przynajmniej nie wymaga posiadania tuby :)
jaro92 napisał/a:
Na dnie mam sporo szlamu można go czymś wypłukać jeśli wszystko nie zeszło z starym olejem?

dobrą praktyką jest wymiana oleju drugi raz np przy następnej wymianie oleju w silniku.

MiL999 - Pią Sie 03, 2007 13:30

Ja jak kupilem R200 to okazalo sie ze w skrzyni jest malo oleju. Wylalem stary, zalalem nowym i wyszlo ze skrzynia jest nieszczelna i olej powoli wycieka. Nie robilem zadnego plukania bo boje sie ze wyciek bedzie jeszcze wiekszy. Poki co musze co 1-2 miesiace dolac kilka strzykawek oleju.
Teraz mam zalany SHELL SF5288 75W/80 i zastanawiam sie czy zmiana na jakis gęściejszy coś by dała?

sTERYD - Pią Sie 03, 2007 15:43

MiL999 napisał/a:
Teraz mam zalany SHELL SF5288 75W/80 i zastanawiam sie czy zmiana na jakis gęściejszy coś by dała?

dałaby tyle, że zimą byś nie mógł biegów wbijać :(

[ Dodano: Pią Sie 03, 2007 3:44 pm ]
a nie da się tej skrzyni poprostu jakoś uszczelnić :?:

krzych1 - Pią Sie 03, 2007 20:56

Witam.
jaro92 napisał/a:
napotkalem opinie ze można dolać przez odpowietrznik-w rave nie znalazłem takiej metody i pytanie czy tak da rade?łatwiejszy dostęp.

Da radę. Musisz tylko wlewać baaardzo powoli, bo tym otworem w czasie wlewania wydobywa się jednocześnie powietrze na zewnątrz i przy szybszym laniu potrafi nieźle "zabulgotać" i zalać wszystko wokoło :mrgreen:

jaro92 napisał/a:
Na dnie mam sporo szlamu można go czymś wypłukać jeśli wszystko nie zeszło z starym olejem?

Nie ma potrzeby, bo przy okazji możesz naszukać sobie kłopotów (w razie nieszczelności skrzyni). Wszystko, co jest szkodliwe dla mechanizmów skrzyni (np. opiłki z "wypracowanych" trybików), pozostaje na korku spustowym-magnesie i wystarczy go dobrze oczyścić.

MiL999 - Pon Sie 06, 2007 08:38

sTERYD napisał/a:

a nie da się tej skrzyni poprostu jakoś uszczelnić :?:


Pewnie sie da ale wyciek nie jest az tak wielki a teraz mam masę innych wydatków. Żeby to uszczelnic pewnie trzeba wyjac skrzynie i sie pobawic ale poki co jezdze tak dalej. W koncu sie za to zabiore ale jeszcze nie teraz.