Zobacz temat - [R620] Nie działa pilot od alarmu i zamka. 1 guzik.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Nie działa pilot od alarmu i zamka. 1 guzik.

carmamir - Wto Sie 14, 2007 12:58
Temat postu: [R620] Nie działa pilot od alarmu i zamka. 1 guzik.
Mam problem w Roverze 620i 95r, nie działa mi pilot od alarmu i zamka (mam czujniki ruchu w samochodzie i diode k. tego dzyndzla od ręcznego zamykana drzwi), bateria CR2016 (tak pisze na obudowie pilota) kupiłem kilka dni temu i nie działa wciąż :( Sprawdzałem bezpieczniki.

Kolejny problem z silnikiem od anteny, wysuwa i wsuwa ją nawet gdy samochód jest wyłączony (antena nie wysuwa się cała nawet siłą, więc może da się ją jakoś wyczyścić).

I chyba znany problem z szybami przednimi, gdy chce je opuścić to spoko, ale gdy je podnoszę to nie chcą ładnie się zamknąć (jedna nie wchodzi bez pomocy ręcznej w odpowiednie miejsce między uszczelkami, w drugiej jeden siłownik padł i podnosi się zygzakiem (raz z prawej raz z lewej się podniesie i tak niby ją podnosi :)) , jak rozebrać drzwi by dobrać się do tych silniczków ?

Mam również wrażenie że głośniku z przodu nie grają a znalazłem pod kierownicą jedną czerwoną kostkę (chyba 6 styków) nie podłączoną... Radio fabryczne.

maciej - Wto Sie 14, 2007 13:12

carmamir napisał/a:
Mam problem w Roverze 620i 95r, nie działa mi pilot od alarmu i zamka (mam czujniki ruchu w samochodzie i diode k. tego dzyndzla od ręcznego zamykana drzwi), bateria CR2016 (tak pisze na obudowie pilota) kupiłem kilka dni temu i nie działa wciąż Sprawdzałem bezpieczniki.

A czy celujesz diodą na pilocie w podsufitkę auta w miejsce gdzie jest lampka i sterowanie szyberdachem?
Bo w '95 większość, jeśli nie wszystkie piloty były na podczerwień, a nie na fale radiowe i trzeba celować pilotem w czujnik. Sądząc z tego, że masz jeden przycisk, to Ty też masz takiego pilota. A i jeszcze jedno - na pilocie oprócz dużej diody z boku obudowy (taka jak w starych pilotach do TV) - tą diodą trzeba celować w podsufitkę, jest też kontrolka baterii - w momencie przyciśnięcia przycisku powinna zapalać się malutka kontrolka na tej płaszczyźnie, na której jest sam przycisk.

carmamir napisał/a:
Kolejny problem z silnikiem od anteny, wysuwa i wsuwa ją nawet gdy samochód jest wyłączony (antena nie wysuwa się cała nawet siłą, więc może da się ją jakoś wyczyścić).

Użyj wyszukiwarki na forum - temat w ciagu ostatnich 3 tygodni był poruszany przynajmniej trzykrotnie - szukanie nie kosztuje, odpowiedź dostajesz szybciej, bo już została napisana i nie zaśmiecasz forum.

carmamir napisał/a:
I chyba znany problem z szybami przednimi, gdy chce je opuścić to spoko, ale gdy je podnoszę to nie chcą ładnie się zamknąć (jedna nie wchodzi bez pomocy ręcznej w odpowiednie miejsce między uszczelkami, w drugiej jeden siłownik padł i podnosi się zygzakiem (raz z prawej raz z lewej się podniesie i tak niby ją podnosi ), jak rozebrać drzwi by dobrać się do tych silniczków ?

Ten problem to raczej rzadkość - chyba tylko Docent miał w R620SDi problem z rolkami, ale u Ciebie to wygląda i na rolki i na "nożyce" podnoszące okna.
Wejdź na FAQ Techniczny na stronie - znajdziesz tam link do Rave'a, czyli instrukcji serwisowej używanej przez ASO Rovera w czasie napraw - znajdziesz tam wszystko i jeszcze trochę nt. rozbierania drzwi, szyb i mechanizmów.

Ile przebiegu ma twój Roverek?
Bo patrząc na awarię okien to chyba sporo...

thef - Wto Sie 14, 2007 14:30

carmamir napisał/a:
bateria CR2016


Dodam mimochodem, że mają być dwie takie baterie ;)

carmamir - Sro Sie 15, 2007 11:52

120 tys, no nie wiedziałem że tam 2 baterie :) , Rava mam właśnie przeglądam...
thef - Sro Sie 15, 2007 14:57

Zaglądnij do instrukcji obsługi (jest w rave), tam będzie o pilocie i bateriach.
Ficek33 - Sro Sie 15, 2007 15:36
Temat postu: Re: [Rover 620i 95] Nie działa pilot od alarmu i zamka. 1 gu
Cytat:
I chyba znany problem z szybami przednimi, gdy chce je opuścić to spoko, ale gdy je podnoszę to nie chcą ładnie się zamknąć (jedna nie wchodzi bez pomocy ręcznej w odpowiednie miejsce między uszczelkami, w drugiej jeden siłownik padł i podnosi się zygzakiem (raz z prawej raz z lewej się podniesie i tak niby ją podnosi :)) , jak rozebrać drzwi by dobrać się do tych silniczków ?


Zdjęcie "boczków" drzwi jest dosyć banalne (RAVE oczywiście jeszcze to ułatwi), natomiast naprawienie podnośników, w tym konkretnie wypadku, praktycznie niemożliwe. Miałem podobny problem i każda naprawa kończyła się podobnie. Wystarczy się zapomnieć i zamknąć drzwi z lekko uchyloną szybą i problem wracał. Proponuję zakupić i wymienić mechanizmy podnoszenia szyb (koszt około 120-150 pln sztuka)

Pozdrawiam

Brt: poprawione cytaty

maciej - Pią Sie 17, 2007 23:14

carmamir napisał/a:
120 tys

Na Twoim miejscu nie wierzyłbym w taki przebieg - miałem R600 z przebiegiem 192 kkm, a teraz mam 141 kkm i nigdy nie miałem najmniejszych problemów z szybami. Misiek miał przebieg ponad 350 kkm i z tego co pamiętam też na szyby nie narzekał.
Co prawda mam klimę i rzadziej używam szyb, ale Twój problem jest mimo wszystko dziwny jak dla auta z tak małym przebiegiem... :/
No chyba, że poprzedni właściciel zrobił im jakąś specyficzną krzywdę, tak jak u mnie ktoś nieumiejętnie wymieniał żarówki w światłach mijania i kompletnie zdemolował zaczepy. :(

Liso - Pon Sie 20, 2007 00:03
Temat postu: Re: [Rover 620i 95] Nie działa pilot od alarmu i zamka. 1 gu
carmamir napisał/a:
Mam problem w Roverze 620i 95r, nie działa mi pilot od alarmu i zamka (mam czujniki ruchu w samochodzie i diode k. tego dzyndzla od ręcznego zamykana drzwi), bateria CR2016 (tak pisze na obudowie pilota) kupiłem kilka dni temu i nie działa wciąż :( Sprawdzałem bezpieczniki.


Musisz rozebrać pilota i sprawdzić luty - szczególnie przy diodzie IR (takie coś jak w pilocie od TV). Podczas naciskania na pilota w środku cała płytka się delikatnie rusza i z czasem przecierają się styki baterii na płytce i odlutowuje bądź odłamuje(ą) nóżki diody IR.

U mnie pilot działa z kilku metrów przez przednią szybę celując w fotel - baterie mam ponad dwuletnie a kiedy poprzedni właściciel wymieniał tez nie wiadomo - oczywiście poprawiałem luty bo też działał jak miał ochotę. To wszystko dotyczy pilota na podczerwień (z jednym przyciskiem)

maciej - Pon Sie 20, 2007 11:49

Liso napisał/a:
U mnie pilot działa z kilku metrów przez przednią szybę celując w fotel - baterie mam ponad dwuletnie a kiedy poprzedni właściciel wymieniał tez nie wiadomo - oczywiście poprawiałem luty bo też działał jak miał ochotę. To wszystko dotyczy pilota na podczerwień (z jednym przyciskiem)

Tak dokładnie to działa z każdej strony - trzeba celować tak troche z dołu, przez szybę w przednią lampkę oświetlenia wnętrza - czujnik to taka mała, ciemna, błyszcząca kopułka koło włącznika lampki i sterowania szyberdachem.

carmamir - Wto Sie 21, 2007 00:05

To prowadnica, w najbliższym czasie postaram się wymienić na nową.

Pilot wciąż nie działa, luty w porządku, chociaż jak tylko dorwę baterie do woltomierza to sprawdzę wszystko dokładnie co padło...