Zobacz temat - Instalacja EPC
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Instalacja EPC

mik18 - Pon Sie 20, 2007 14:14
Temat postu: Instalacja EPC
Sciągnąłem EPC i tu pojawia się problem w instalacji. Klikam na setup i się uruchamia instalator potem daję next aż dochodzi do wyboru miejsca instalacji daję dysk C i next. I wszystko było by dobrze tylko nie chce instalować chwilę poczeka nie ma paska stanu instalacji tylko od razu Finish. Instaluje tylko folder uninstal. Pomóżcie mi bo już próbowałem różnych metod ale nic mi nie wychodzi.
emes - Pon Sie 20, 2007 14:34

Zmieniłeś datę, powiedzmy na 2001r.?
thef - Pon Sie 20, 2007 14:43

A mnie się wydaje, że problem może tkwić w niekompletnym pliku iso. Spróbowałbym jeszcze raz ściągnąć.
mik18 - Pon Sie 20, 2007 14:50

a gdzie zmienić tą datę w biosie czy systemie??
Szymon - Pon Sie 20, 2007 14:52

mik18 napisał/a:
a gdzie zmienić tą datę w biosie czy systemie??
na zegarku w prawym dolnym rogu
thef - Pon Sie 20, 2007 15:25

Naprawdę nie sądzę, że to wina daty. Ze złą datą nie da się zalogować jako "admin", ale do tego momentu program działa poprawnie. Szukałbym przyczyn gdzie indziej. Jaki masz rozmiar pliku iso? Ja mam 661.360.640 kB - porównaj.
mik18 - Pon Sie 20, 2007 16:17

Mam taki sam rozmiar tego pliku. Datę zmieniłem i nic to nie dało.
A z jakiej strony to pobierałeś?? Z tej co jest na FAQ??

piter34 - Pon Sie 20, 2007 16:40

mik18, a na innym systemie się da zainstalować (np. u kolegi albo koleżanki...)?
thef - Pon Sie 20, 2007 17:34

mik18 napisał/a:
Mam taki sam rozmiar tego pliku. Datę zmieniłem i nic to nie dało.
A z jakiej strony to pobierałeś?? Z tej co jest na FAQ??


Tak, ze strony klubowej. Zrobiłeś płytę czy napęd wirtualny? Ja mam na płycie i hula. A może jak napisał piter nie chce współpracować z twoim systemem. Nie masz czasem Visty, bo coś mi się wydaje, że często są z nią wielkie problemy?

DEBEC - Pon Sie 20, 2007 17:48

Też borykałem się z instalacją ale sTERYD przeprowadził mnie jak małe dziecko we mgle. Po ściągnięciu otwórz ( nie rozpakuj!) np. w PowerISO i wtedy dopiero w opcjach utwórz dysk wirtualny i rozpakuj.
mik18 - Pon Sie 20, 2007 19:05

Zrobiłem tak jak napisał DEBEC i wszystko chodzi.
DEBEC - Pon Sie 20, 2007 19:28

Grunt, że się udało i teraz przez kilka dni będziesz sprawdzał co się tam znajduje.
xamen - Sob Sty 19, 2008 17:19

witam,

a ja moi drodzy nie znalazłem na forum rozwiązania problemu z brakiem wyświetlania obrazków :(
Mam Viste, ale to chyba nie jest problem. Ustawienia IE 7 są takie jak opisane w helpie programu.

Może ktoś mi pomóc?

henryk - Sob Sty 19, 2008 17:28

xamen, prawdopodobnie nie zainstalował Ci się moduł do wyświetlania obrazków, IsoView to się chyba nazywa. Na dysku znajdź folder Itedo -> Home i uruchom ręcznie instalację -> setup.exe. Może pomoże.
sTERYD - Sob Sty 19, 2008 21:35

pewnie znając viśte to trzeba będzie uruchomić jako administrator

nawet jeśli jesteś na koncie administratora (administrator komputera≠administrator systemu) durne jak ja pierdziu :/

xamen - Nie Sty 20, 2008 13:44

henryk_w napisał/a:
xamen, prawdopodobnie nie zainstalował Ci się moduł do wyświetlania obrazków, IsoView to się chyba nazywa. Na dysku znajdź folder Itedo -> Home i uruchom ręcznie instalację -> setup.exe. Może pomoże.


niestety bez zmian... okienko Image View ciągle puste...

czytałem, że więcej osób miało z tym problem. czy udało sie go usunąć?

henryk - Nie Sty 20, 2008 22:14

spróbuj w zakładce "lokalny intranet" w ustawieniach IE pozwolić na uruchamianie nawet nieautoryzowanych formantów ActiveX i innych aktywnych działań związanych z ActiveX.
xamen - Pon Sty 21, 2008 14:47

henryk_w napisał/a:
spróbuj w zakładce "lokalny intranet" w ustawieniach IE pozwolić na uruchamianie nawet nieautoryzowanych formantów ActiveX i innych aktywnych działań związanych z ActiveX.


bez zmian... jak na załączonym obrazku :(

dodam jeszcze, że jak otwieram plik cgm bezpośrednio z dysku w IE, to działa (bez opisów, ale kontrolka activeX musi dzialac, bo moge obejrzec obrazek, powiekszyc, przesunać i wszystko inne na co pozwala skrytp...)

henryk - Pon Sty 21, 2008 19:23

to w zasadzie wyczerpuje moje pomysły. na wszelki wypadek podjąłbym próbę deinstalacji Itedo IsoView Activex z panelu dodaj/usuń programy + restart komputera + ponowna instalacja IsoView + restart systemu + próba uruchomienia EPC.
sTERYD - Wto Sty 22, 2008 11:00

a może nowsza wersja isoview działa pod wiśtą :???:
http://www.itedo.com/E/278.php

piter34 - Wto Sty 29, 2008 13:07

sTERYD napisał/a:
a może nowsza wersja isoview działa pod wiśtą :???:
http://www.itedo.com/E/278.php

mik18, próbowałeś to instalować?

sTERYD - Wto Lut 12, 2008 18:25

nie trzeba instalować nowszego Itedo :cool:
trzeba tylko się do niego dostać w program files i ustawić uruchamianie w zgodności z systemem winxp, a potem jeszcze pozwolić exploderowi otworzyć activeXa jak się pojawi pasek z ostrzeżeniem :cool:
niestety mnie też dopadła viśta :beczy: