Zobacz temat - [R400] Gdzie kupić tlumik środkowy/rurę środkową?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Gdzie kupić tlumik środkowy/rurę środkową?

grz3loo - Pon Sie 20, 2007 15:23
Temat postu: [R400] Gdzie kupić tlumik środkowy/rurę środkową?
Witam!!! Mam problem gdyz musze kupic tlumik srodkowy do mojego roverka, w sklepach znajduje tylko i wylacznie po 350zl. czy da sie gdzies dostac taki tlumik taniej?
dzieki za pomoc...

krzych1 - Pon Sie 20, 2007 16:54

Witam.
grz3loo napisał/a:
czy da sie gdzies dostac taki tlumik taniej?

W tej chwili nie mam czasu szukać, ale na pewno da się kupić o wiele taniej.
Spróbuj napisać lub zadzwonić do tych sprzedawców: http://www.allegro.pl/sea...18867&country=1 może mają lub będą mieli, warto spróbować lub śledzić Allegro, gdzie często oglaszają się sklepy i hurtownie i oferują naprawdę dobre i tanie tłumiki (Bosal, Ferroz, itp.). Możesz im zapodać schemat układu wydechowego swojego roverka (o ile dobrze go rozszyfrowałem): http://www.moto-czesci.pl/bosal_tmp.php?jid=bosal. , a konkretnie: http://www.catalogue.bosa...uel=D&year=1998 (numery części - Bosal). Jak nie znajdziesz, to wieczorem spróbuję poszukać.

grz3loo - Pon Sie 20, 2007 18:44

wielkie dzieki... juz troche przeszukalem internet i narazie nic nie znalazlem. jedyne co mam to goscia w Poznaniu ktory ma ten tlumik jak mi powiedzial przez telefon za 60zl ?? ??? heh... cos niewyobrazalnie tanio... zreszta znalazlem go tu na forum...
Pozdrawiam!

markos620SDi - Pon Sie 20, 2007 21:36

grz3loo niestety do SDi zamienniki tłumików robi tylko bosal (są bardzo dobre i bardzo drogie). Przerabiałem temat w moim 620 SDi. Pomógł mi gość co sprzedaje używane części z anglików i za końcowy tłumik (używany ale orginał rovera) skasował mnie 100 PLN wraz z przesyłką. W sklepie kosztował 500 PLN (nowy bosala).
To telefon do człowieka: 608 460 791

komarynka - Sob Sie 25, 2007 21:00

Gośc w warsztacie z tłumikami założył mi tłumik środkowy od hondy civic .Koszt 150zł. z robocizną.
markos620SDi - Nie Sie 26, 2007 09:48

komarynka napisał/a:
Gośc w warsztacie z tłumikami założył mi tłumik środkowy od hondy civic .Koszt 150zł. z robocizną.


ale do diesla ?? ?

sTERYD - Nie Sie 26, 2007 09:53

Cytat:
ale do diesla ?? ?

chyba jednak nie ;)
komarynka, ma z tego co widzę benzynowy....
swoją drogą przecież do civiców montowali te same silniki w dieslach, wiec może wydech tez będzie chociaż podobny :???: ,
Sprawdzał ktoś taką opcję :?:

piter34 - Pon Sie 27, 2007 15:14

komarynka napisał/a:
Gośc w warsztacie z tłumikami założył mi tłumik środkowy od hondy civic .Koszt 150zł. z robocizną.

Ciekawe jak to zrobili...
Tłumiki w Civicu są inne przecież (bo inne silniki).

sTERYD - Pon Sie 27, 2007 16:01

Cytat:
Tłumiki w Civicu są inne przecież (bo inne silniki).

tak, ale z racji tego, że nadwozie jest bardzo podobne, wydech przebiega tak samo więc wszystkie tłumiki są podobne pod względem kształtu i mocowań.
A drobne różnice da sie zniwelować flexem i spawarką ;)

markos620SDi - Pon Sie 27, 2007 18:48

komarynka napisał/a:
Gośc w warsztacie z tłumikami założył mi tłumik środkowy od hondy civic .Koszt 150zł. z robocizną.


Tak czy siak to interesu życia nie zrobiłeś bo z układem wydechowym do silników benzynowych jest dużo lepiej-są dużo tańsze i wiele firm robi zamienniki-ale sprawa rozchodzi się o wydech do roveroeskiego SDi, gdzie zamienniki robi tylko bosal (i jak już pisałem mimo bardzo wysokiej jakości, produkty tej firmy są bardzo drogie). Poza bosalem jest tylko orginał w serwisie

sTERYD - Pon Sie 27, 2007 19:28

markos620SDi napisał/a:
Tak czy siak to interesu życia nie zrobiłeś bo z układem wydechowym do silników benzynowych jest dużo lepiej-są dużo tańsze i wiele firm robi zamienniki

też muszę przyznać, że jest problem z nadwoziem hatchback w R400, jakoś sedan się bardziej w Polsce chyba rozpowszechnił :???:
ja mam szczęście i mam już cały wydech oprócz katalizatora i plecionki (z radzieckiej rakiety) arvin tesh za sumę ok 450 plnów :D
pochwaliłem się a co :P