Zobacz temat - [R620] Piszczy podczas skręcania na przodzie. Od 1 dnia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Piszczy podczas skręcania na przodzie. Od 1 dnia

carmamir - Wto Sie 21, 2007 00:03
Temat postu: [R620] Piszczy podczas skręcania na przodzie. Od 1 dnia
Zaczął mi ostatnio piszczeć na przodzie podczas manewrowania kierownicą (niezależnie od prędkości), cóż to może być ? Mam problemy ostatnio z prawą oponą (jest gwóźdź i muszę dopompowywać kompresorem powietrze codziennie) może to dlatego ?
Maciek321 - Wto Sie 21, 2007 03:17

carmamir napisał/a:
(jest gwóźdź i muszę dopompowywać kompresorem powietrze codziennie) może to dlatego ?


Napewno nie.

giewu - Wto Sie 21, 2007 08:45
Temat postu: Re: [R 620i 95] Piszczy podczas skręcania na przodzie. Od 1
carmamir napisał/a:
Zaczął mi ostatnio piszczeć na przodzie podczas manewrowania kierownicą (niezależnie od prędkości), cóż to może być ?...
Na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia układu wspomagania (poziom płynu w zbiorniczku, stan paska), a zaraz po tym sprawdziłbym stan całego, przedniego zawieszenia. Gwoździem w oponie się nie przejmuj w kontekście tego piszczenia. Jak Maciek321 wspomniał nie ma to nic wspólnego.
carmamir - Wto Sie 21, 2007 13:33

Tak wybiło mi zatyczke od pojemnika z płynem do wspomagania, a jaki płyn tam wlać ? mieszkam w UK i na shellu znalazłem tylko zwykły olej 10w40 ...
maciej - Wto Sie 21, 2007 13:46

Prawdopodobnie płyn do automatycznych skrzyń biegów Dextron II lub III.
Są też "specjalne" płyny producentów np. Honda Power Steering Fluid, które są dostępne w serwisach za dodatkową opłatą. ;)
Na 100% na zbiorniczku jest napisane co powinienneś wlać.