Zobacz temat - [R414] Problem z zaworem regulacji ogrzewania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Problem z zaworem regulacji ogrzewania

rudik- - Wto Sie 21, 2007 07:22
Temat postu: [R414] Problem z zaworem regulacji ogrzewania
Jakiś czas temu pojechałem do serwisu klimatyzacji z powodu słabego chłodzenia mojej klimy. Jak sie później okazało szwankuje mi zawór regulacji ogrzewania (o ile tak sie precyzyjnie ta część nazywa). Jest to nieduży element, który w zależności na jakie powietrze ustawimy pokrętło w środku samochodu (ciepłe bądź zimne) ,raz to dopuszcza do kratek wywietrzników powietrze ciepłe bądz zimne. Otóż okazało się, że w moim przypadku zawór ten dopuszcza ciepłe powietrze przy ustawionym pokrętle na "zimne" (niebieskie) co sprawia, że cały efekt chłodzenia w środku kończy się na bardzo mało chłodnym podmuchu.
Wspomne jeszcze dla przybliżenia problemy, że zawór ten jest na jekiejś lince i z tego co sprawdzałem to z ciepłego na zimne nie wraca taka klapeczka (można domknąć ręką , ale efekt jest i tak podobny tzn. słabo chłodzi), ale z zimnego na ciepłe wraca i grzeje normalnie.
Mechanik twierdzi, że to nie wina linki tylko, że poprostu trzeba zmienić ten zawór.
I tutaj moją prośba do WAS, czy wiecie gdzie można nabyc taki zawór? Bądz może jakieś inne pomysły rozwiązania problemu?

U mnie w mieście niama żadnego serwisu Rovera także o fachową poradę mogę sie zwrócić tylko tutaj ;)

TomC - Wto Sie 21, 2007 10:29

jeżeli szukasz zaworu to sprawdź TU
jeżeli nie znajdziesz samego zaworu to popytaj sprzedających inne części do Roverków bo najczęściej są to angliki i jest w czym wybierać :cool:

rudik- - Sro Sie 22, 2007 11:59

pierwsze co zrobilem to poszukalem na allegro. Nie znalazłem takowego. Najlepsze jest to , że nie wiem jak fachowo nazywa się ta częsc co utrudnia mi poszukiwania.
piter34 - Sro Sie 22, 2007 12:01

rudik- napisał/a:
pierwsze co zrobilem to poszukalem na allegro. Nie znalazłem takowego.

Szukaj aut sprowadzonych z anglii i przeznaczonych do rozbiórki. Pytaj indywidualnie o interesującą Ciebie część.
Zajrzyj do www.roverki.pl/garage.php. Tam też znajdziesz dużo firm sprzedających wysyłkowo.

giewu - Sro Sie 22, 2007 13:22

jaki tam jest zawór :shock: ? o który to element chodzi :shock: ?

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 1:29 pm ]
chyba, że mowa o zaworze nagrzewnicy (poz. 13 na obrazku)

rudik- - Czw Sie 23, 2007 17:04

dokładnie to ta część, przynajmniej juz wiem jak sie fachowo nazywa. Chociaż w internecie do Rovera nie ma nic , jeżeli chodzi o ten zawór nagrzewnicy. Ktoś ma jakis pomysł? moze od jakiegoś innego modelu auta pasuje??
Pozdrawiam

etimark - Pią Sie 24, 2007 10:32

Jeżeli chodzi o zawór ciepłego chłodziwa do nagrzewnicy, przełączanego linką, to mam takowy i mogę upłynnić.