Zobacz temat - [R416] Nie przełącza się na gaz - sekwencja DIEGO
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Nie przełącza się na gaz - sekwencja DIEGO

Dzonys - Sro Sie 22, 2007 12:12
Temat postu: [R416] Nie przełącza się na gaz - sekwencja DIEGO
Witam!!!
Dziś wyskoczył mały problemik.Rano było wszystko ok. a potem jak odpaliłem Roverka 416si na gazie sekwencyjnym DIEGO nie przełącza się na gaz cały czas chodzi na benzynie.Próbowałem wyłączyć auto i włączyć bez zmiany,również przy zapalonym aucie wyłączałem ze "sterowania" gaz a potem włączałem ten sterownik i dalej na benzynie chodzi.Co to może być gdzie szukać przyczyny????Temperatura normalnie rośnie i wszystko niby jest ok.

piter34 - Sro Sie 22, 2007 12:32

Dzonys napisał/a:
Co to może być gdzie szukać przyczyny????Temperatura normalnie rośnie i wszystko niby jest ok.

Prawdopodobnie przełącza się na benzynę, ponieważ czujniki od instalacji gazowej mu pokazują, że jest zbyt niska temperatura lub niskie ciśnienie.
Ewentualnie mogło braknąć gazu po prostu...

P.S. Uzupełnij profil. Podaj miejsce zamieszkania (nie wstydzisz się chyba...?)

Dzonys - Sro Sie 22, 2007 12:53

No właśnie zapomniałem dopisać - gazu powinno być dość bo po zatankowaniu do pełna przejechałem 50 kilometrów ,więc gazu nie brakuje.


Co do dodatkowych info o mnie to ostatnio uzupełniałem nie wiem czemu nie zostało zaktualizowane.Pozdrawiam Jan.

Kozik - Sro Sie 22, 2007 12:54

piter34 napisał/a:
Prawdopodobnie przełącza się na benzynę, ponieważ czujniki od instalacji gazowej mu pokazują, że jest zbyt niska temperatura lub niskie ciśnienie.
Ewentualnie mogło braknąć gazu po prostu...


Właśnie tak

Kysior - Sro Sie 22, 2007 13:03

Tak po prostu się nie przełącza? Mam ten sterownik i zwykle problemy sygnalizuje poprzez wkurzająco - denerwujące pikanie. NIc Ci nie pika?

A masz wskaźnik poziomu gazu - ten diodowy? Wiem, jest mało precyzyjny, ale co pokazuje?

Kozik - Sro Sie 22, 2007 13:07

U mojego taty w berlingo byl podobny problem i byl uszkodzony czujnik cisnienia gazu (a nowa instalacja).
Najpierw potrafil sie przelaczyc nie wiadomo z jakiego powodu a po pewnym czasie wogole juz sie na gaz nie przelaczyl.

Dzonys - Sro Sie 22, 2007 13:10

Nie nic nie pika.Jedynie miga dioda że jedzie na benzynie.

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 1:17 pm ]
A miałem dopisać pikało jak kiedyś się gaz kończył czy jakoś tak ,ale teraz gazu jest sporo i nic nie pika jedynie mruga że niestety jedzie na benzynie :)

Kysior - Sro Sie 22, 2007 13:20

To jak masz możliwość podpiąć go do komputera, to go sprawdź, jak nie, to chyba dobrze byłoby podjechać do gazowników. Chociaż może koledzy coś wymyślą.
Kozik - Sro Sie 22, 2007 22:21

Stawiam na czujnik cisnienia gazu - z uporem maniaka :wink:
Dzonys - Czw Sie 23, 2007 10:56

Będe musiał to posprawdzać - bo po pracy wczoraj jak odapliłem to do dziś znów wszystko ok. działa przełącza się.Ale pewnie prędzej lub później znów pewnie tak się stanie.Narazie wszystkim dziękuje za odp. !! !!!
piter34 - Czw Sie 23, 2007 12:38

Dzonys napisał/a:
Będe musiał to posprawdzać - bo po pracy wczoraj jak odapliłem to do dziś znów wszystko ok. działa przełącza się.Ale pewnie prędzej lub później znów pewnie tak się stanie.Narazie wszystkim dziękuje za odp. !! !!!

Proponuję przeglądnąć wszystkie połączenia elektryczne wchodzące w skład instalacji gazowej. Być może coś okresowo nie styka przy jakimś czujniku.

Dzonys - Czw Sie 23, 2007 12:48

Zajmnie się tym jak znajde chwilkę czasu!!!
Zamówiłem także INTERFEJS AUTO GAZ (LPG) NA USB + MAXI ZESTAW więc już nie będą ze mnie zdzierać gazowniki za podłączenie do komputera 50zł jak ostatnio.Programik już mam ,bo jak widziałem jak osatnio mi regulował gaz to aż .... i potem skasował ponad 100zł za wymiane dwóch filterków gazu i podłącz pod kompa -to przebrało miarkę....

piter34 - Czw Sie 23, 2007 12:55

Dzonys, pamiętaj, że do regulacji map wtrysku potrzebny jest Tobie specjalny czujnik ciśnienia gazu (widywałem go na www.swistak.pl)
Instrukcję obsługi programu i programowania instalacji znajdziesz na stronie producenta.

Dzonys - Czw Sie 23, 2007 13:17

Hmmm.programowanie itp. już na stronce producenta poczytałem i co potrzebne mam druknięte -jedynie ten czujnik a może być że jest gdzieś w instalacji podłączony???? Bo tak jak mówie gostek tylko podpiął się pod kostke z gazu i skalibrował i wsio-nic nie robił więcej i tak skasował.....
piter34 - Czw Sie 23, 2007 14:35

Dzonys napisał/a:
Hmmm.programowanie itp. już na stronce producenta poczytałem i co potrzebne mam druknięte -jedynie ten czujnik a może być że jest gdzieś w instalacji podłączony????

Może tak być i gorąco Tobie tego życzę. :cool: