Zobacz temat - [Freelander] Przyciemnione światła i inne pytania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Przyciemnione światła i inne pytania

MarPY - Sob Sie 25, 2007 07:43
Temat postu: [Freelander] Przyciemnione światła i inne pytania
Witam wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem Freelandera, stąd czasami rodzą się pytania (być może dziwne)
Oto kilka z nich :

1. W moim Frelku tylne lampy były przyciemnione. Część lakieru "zeszła z czasem". Czym zmyć resztę nie uszkadzając lamp plastikowych (benzyna ekstrakcyjna nie "działa").

2. Czy w Freelanderach jest podświetlany licznik przebiegu kilometrów ? (we wszystkich zegarach, kontrolkach itd. działają żaróweczki , a prostokącik z przebiegiem kilometrów nie jest podświetlony... :cry:

3. Jak zdjąć gałkę zmiany biegów ?

Z góry dziękuję za pomoc.

bartko100 - Sob Sie 25, 2007 17:25

Przyciemniane lampy nie wiem czym zmyć ale licznik km jest podświetlany i spaliło ci się podświetlenie, gałkę aby zdjąć musisz ten gumowy mieszek w miejscu osadzenia na dole w plastiku pozsówać do srodka z zatrzasków i następnie wywinąć do góry nad gałkę i zobaczysz taką srubkę chyba na gwiazdkowy srubokręt jak ją wykręcisz powinno zejsć
MarPY - Nie Sie 26, 2007 08:50

Dzięki za pomoc bartko100

Ponawiam pytanko dot. lamp i zmycia lakieru.
Wczoraj mechanik poradził mi aceton (!) ... na plastikową lampę - BEZ KOMENTARZA.

sTERYD - Nie Sie 26, 2007 09:49

MarPY napisał/a:
Wczoraj mechanik poradził mi aceton (!) ... na plastikową lampę - BEZ KOMENTARZA.

no przecież zmyje :)
nieważne że razem z lampą :P

baruda - Czw Lis 22, 2007 00:41

MarPY nie rob tego !! !! Plastik z chemia wchodzi w reakcje wiadomo jaka topi sie.....
Sprobuj czegos takiego jak polerka... pasta polerska do samochodow.... poleruje sie nia nawdozie i mozna rowniez elementy plaskikowe takie jak lampy.... dziala ona tak ze sciera dane miejsce usuwajac
drobne rysy czy np. jakies natryski tuningowe (nablyszcza)..... jezeli to nie pomoze kup papier scierny na mokro 2000 lub drobniejszy i sprobuj delikatnie przy uzyciu wody zdrapac to cos wysuszyc i naniesc paste polerska polerowac az do polysku... fajna jest maszynka do poerki....
pozdrawiam

PTE - Czw Lis 22, 2007 10:37

Kiedyś usuwałem taką farbę z lamp w zaporożcu. Najpierw je przez kilka godzina moczyłem w wodzie (nie wiem czy to pomogło) a potem usunąłem farbę śrubokrętem owiniętym szmatką. Pomagałem sobie też cif-em. Zmatowień nie zauważyłem. Zresztą plastikowy klosz możesz sobie zawsze potem wypolerować.
thef - Czw Gru 20, 2007 14:51

MarPY napisał/a:
Wczoraj mechanik poradził mi aceton (!) ... na plastikową lampę - BEZ KOMENTARZA.
sTERYD napisał/a:
no przecież zmyje :)
nieważne że razem z lampą :P
baruda napisał/a:
MarPY nie rob tego !! !! Plastik z chemia wchodzi w reakcje wiadomo jaka topi sie.....
A ja Wam powiem, że ten mechanik wie co mówi. Aceton nie rozpuszcza wszystkich plastyków, a ja śmiem twierdzić, że w ogóle mało które. Jak ktoś się boi, może spróbować najpierw gdzieś w kąciku lampy, ale nie powinno się nic stać. Dla przykładu podam, że dosłownie przed chwileczką zmyłem acetonem metkę z ceną przyklejoną do cienkiego, plastykowego opakowania słuchawek do mp3 i nie ma żadnego, ale to żadnego śladu. Skoro takiego plastyku nie rozpuściło, to moim zdaniem klosza lampy tym bardziej nie rozpuści. Dla pewności, po zabiegu dobrze jest oczywiście przemyć dokładnie całą powierzchnię poddana zabiegowi.
sebakop - Sob Gru 22, 2007 15:25

oj mechanicy i chemicy. na wstępie zadajcie sobie pytanie i sami na nie odpowiedzcie co to jest aceton?????? Aceton (dwumetyloketon, nazwa systematyczna: propanon) – najprostszy przedstawiciel grupy ketonów o wzorze C3H6O (inne zapisy to CO(CH3)2 lub CH3COCH3).

Posiada ostry, jak twierdzą niektórzy, kojarzący się z owocami zapach. Miesza się w każdych proporcjach z wodą, etanolem, eterami i innymi ketonami o niskiej masie cząsteczkowej.Aceton jest powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem organicznym o dużej polarności. Stosuje się go przy produkcji leków, barwników, farb, lakierów i środków czyszczących. Niegdyś był powszechnie stosowany w charakterze zmywacza do paznokci, jednak ze względu na jego szkodliwość aktualnie nie wolno w Polsce produkować zmywaczy na bazie acetonu.Jeden z lepszych rozpuszczalników (jeszcze dość łatwo dostępny), rozpuszcza większość miękkich tworzyw sztucznych, lakiery, tłuszcze, oleje (nawet nagar silnikowy).jesłi jego stężenie jest zbyt silne można go rozcięńczyć i nic nie rozpuści.......

thef - Sob Gru 22, 2007 19:15

sebakop napisał/a:
oj mechanicy i chemicy
Hehe, tylko nie mów proszę "oj" cytując, a w zasadzie nie cytując, tylko kopiując wikipedię :P ;)
sebakop - Nie Gru 23, 2007 12:04

skopiowalem ją tylko po to by pokazać jak czasem bez sensu są wypisywane posty. jak widać wystarczy przeczytać wikipedie i wiadomom co zrobić. za to oj.. to przepraszam bo dostałem lekkiej deliry widząc opisy i rady na emat o którym nikt nie ma pojęcia. a wystarczy sprawdzić inne żródła . pozdrawiam