Zobacz temat - [R414] Chrupie przy zmianie begu z 2 na 1, normalne?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Chrupie przy zmianie begu z 2 na 1, normalne?

przemek101 - Czw Sie 30, 2007 23:17
Temat postu: [R414] Chrupie przy zmianie begu z 2 na 1, normalne?
siemka

czy to normalne w R414, ze chrupie i jakos tak ciezko wchodzi 1 bieg przy redukcji z 2 ? Jezdzilem R25 kolegii i tam nie ma takiego problemu, redukcja z 2 na 1 jest plynna.

Maciek321 - Pią Sie 31, 2007 00:51

przemek101 napisał/a:
czy to normalne w R414, ze chrupie i jakos tak ciezko wchodzi 1 bieg przy redukcji z 2 ?


A z jaka prędkością jechałeś przy tej redukcji? Moim skromnym zdaniem, jedynka służy w sumie tylko do ruszania z miejsca. Jak na chama próbuje ja wrzucic w swoim Roverku (podczas jazdy), to też chrupie. Tylko ze ja to olewam, bo mam skrzynie na wymianę :mrgreen: ale nie zalecam tego robić.

krzych1 - Pią Sie 31, 2007 07:22

Witam.
przemek101 napisał/a:
czy to normalne w R414, ze chrupie i jakos tak ciezko wchodzi 1 bieg przy redukcji z 2 ?

Przy zachowaniu odpowiedniej prędkości (bardzo mała), nie powinno nic chrupać. Być może padł ci synchronizator. Można to naprawić (koszt części ok. 50 zł), tylko że trzeba oczywiście dostać się do wnętrza skrzyni, co nie należy do rzeczy najprzyjemniejszych i najtańszych. Z doświadczenia wiem, że za chwilę mogą zacząć sypać się synchronizatory innych biegów. A wtedy to lepiej rozglądnąc się za inną skrzynią, będzie taniej.