Zobacz temat - [R416] Jak ściągnać tapicerkę z drzwi?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Jak ściągnać tapicerkę z drzwi?

dawidd - Wto Wrz 04, 2007 10:47
Temat postu: [R416] Jak ściągnać tapicerkę z drzwi?
Witam
Mam problem z szyba i zamkiem w R 416 si z 1996r w przednich drzwiach. Wczoraj zabrałem się za to, ale nie dąłem rady ściągnąć tapicerki - odkręciłem 2 śruby z uchwytu, jedna od klamki i jedna plastykowa, odczepiłem zaczepy(te na wcisk) a mimo to tapicerka dalej nie zeszła - cos w okolicy klamki albo sama klamka dalej ja trzyma - ja kto przeskoczyć?
pozdrawiam

sTERYD - Wto Wrz 04, 2007 10:54

wyjmij najpierw samą klamkę.
trzeba ja przesunąć do przodu i wyjąć, a potem odczepić cięgiełko :cool:

giewu - Wto Wrz 04, 2007 13:13

a jak i co dalej to w tym temacie kolega tomaszi bardzo ładnie opisał jak w R400 zdjąć boczek ;)
dawidd - Czw Wrz 06, 2007 19:41

z tapicerka i zamykaniem szyby sobie poradziłem - dzięki wam :) Ale został problem zamka. Chodzi o to ze musze bardzo mocna trzasnąć drzwiami żeby sie zamknęły, - zamek a właściwie zatrzask, kowadełko czy jako to tam nazwać- to co zamyka jest pokryte jakimś elastycznym plastykiem, a u mnie sie to ułamało i jest jak jest – może ciężko mnie teraz zrozumiał, ale sam nie wiem jak to pisać, zrobię fotki to sprawa będzie jasna
Próbowałem wymontować zamek – odczepiłem wszystkie uchwyty poza główna klamka i zamkiem(wkładką) – nie mogłem sobie z tym poradzić – czy trzeba klamkę odkręcić żeby odpiąć od niej zamek?

pozdrawiam

sTERYD - Czw Wrz 06, 2007 19:49

spróbuj podregulować to ucho na słupku (to za które łapie zamek)
Przypuszczam, że drzwi Ci się poprostu zwiesiły, i dlatego masz problemy z zamykaniem, i dlatego też się rozleciał ten plastik na zamku ;)

dawidd - Pią Wrz 07, 2007 07:07

drzwi sa ok, nie maja luzu, Odnośnie tego ucha - to da się to regulować? Musze to dziś obejrzeć i może cos wymyśle, dzięki za rade
sTERYD - Pią Wrz 07, 2007 14:49

powinno się dać,
jak poluzujesz, to powinno wykazywać drobne, kilkumilimetrowe ruchy na boki i góra dół :cool: