Zobacz temat - [Freelander] Hałaśliwa klima
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Hałaśliwa klima

ppawlow - Sro Wrz 05, 2007 08:21
Temat postu: [Freelander] Hałaśliwa klima
Witam,

Mam problem z klimatyzacją w swoim roverku. Otóż po włączeniu klimatyzacji hałasuje dosyć głośno klima (na tyle iż słychać w kabinie).

Słychać dobiegające z silnika terkotanie.

Na początku myślałem iż jakiś syf wkręcił się w wentylator od klimy ale po dokładniejszym zlokalizowaniu hałasu nie nie było złudzeń. Hałas zlokalizowałem przy kompresorze.

Dodam iż klimatyzacja jest sprawna, chłodzi dobrze. Czasami też nie hałasuje, niestety częściej hałasuje.

Doradźcie co z tym robić.

Freelander 2004, TD4
Rover 400 Sdi, 98

giewu - Sro Wrz 05, 2007 11:49

przede wszystkim podjedź do serwisu klimatyzacji, aby sprawdzili Ci stan czynnika w układzie
W swoim roverku uzupełniłem po raz pierwszy klimę, ale poprzez znajomego, który pracował kiedyś w serwisie. Po kilku dniach użytkowania klimy (było wszystko OK) załączyłem ją i ... myślałem, że rozpada mi się nadwozie :twisted: . Strasznie głośny terkot spod maski jakby wentylator się urwał i obijał o wszystkie podzespoły w silniku ;) . Jak się okazało miałem ZA DUŻO czynnika w układzie, wystarczyło go upuścić i od tamtego czasu wszystko gra jak należy :mrgreen: A hałasował oczywiście kompresor klimatyzacji ;)

piter34 - Sro Wrz 05, 2007 13:29

U mnie też kompresor hałasuje... już od roku z hakiem.
Klima chłodzi dobrze, a ja się nie przejmuję sytuacją zbytnio. :mrgreen:

Irek - Sro Wrz 05, 2007 13:32

MZ objaw wskazuje na lozysko kompresora...

pozdr
irek