Zobacz temat - [Freelander] Łożysko kół tylnych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Łożysko kół tylnych

walters - Sro Wrz 05, 2007 11:18
Temat postu: [Freelander] Łożysko kół tylnych
Witam szanowne forum ,czy jest jakaś metoda aby stwierdzić uszkodzenie łożyska w tylnej piaście ?.
sTERYD - Sro Wrz 05, 2007 11:23

oczywiście :)
jeśli wyje (takie charakterystyczne łułułu ;)) i się grzeje (łożysko - w środku piasty, a nie tarcza, czy bęben) znaczy do wymiany :cool:

walters - Sro Wrz 05, 2007 11:45

Dziękuję koledze za podpowiedz charakterystyczne łułu:) jest przy prędkości ok 50km/h a gdy jadę szybciej to mija i jest mniej uciążliwe.W tym wynalazkowym samochodzie jest jeszcze tylny most i podpory wału które też mogą generować podejrzany hałas

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2007 5:23 pm ]
A może ktoś z kolegów wie gdzie oprócz serwisu można nabyć łożyska do tylnych piast ,może są jakieś odpowiedniki ??

r2 - Nie Mar 16, 2008 18:34

witam wszytskich , co do tematu lozysk czy moze ktos wie czy istnieja jakies domowe sposoby na wymiane ich ,czy tez moze konieczna jest wizyta w warsztacie za wszelkie porady bede bardzo wdzieczny
przemo285 - Nie Mar 16, 2008 19:01

Łożyska można zdiagnozować tylko podczas jazdy bujając autem na boki , jeżeli podczas bujania autem czyli ruszania podczas jazdy kierownicą prawo lewo buczenie się nie nasila to nie jest łożysko.Co do wymiany to w warunkach domowych może być problem ponieważ często jest problem z wymontowaniem zwrotnicy/piasty

[ Dodano: Nie Mar 16, 2008 19:02 ]
Co do podpór wału to konkretnie słychać na środku auta pod siedzeniami a najczęstszą przyczyną buczenia we Freelu są opony

Bari - Sro Lis 12, 2008 20:17

Odgrzewam :)

A jak buczy całkiem z tyłu (wykluczmy łożyska kół) to znaczy że most ? a jak most to co dokładnie moze buczeć/wydawac dzwięki typowe dla łożysk kół ?

Pytam czysto teoretycznie,gdyż zainteresowało mnie co to moze być ? A odpowiedzi w tym temacie zabrakło.

bartko100 - Sro Lis 12, 2008 20:49

Poząbkowane opony mogą też hałasować.Zamień je z przednimi i zobaczysz czy hałas przeniesie się na przód. A podczas jazdy jak zdejmiesz nogę z gazu czy cichnie hałas?
Bari - Sro Lis 12, 2008 21:32

bartko100 napisał/a:
Poząbkowane opony mogą też hałasować.Zamień je z przednimi i zobaczysz czy hałas przeniesie się na przód. A podczas jazdy jak zdejmiesz nogę z gazu czy cichnie hałas?


Chodzilo mi bardziej o to czy ktos zna odpowiedź na ten temat bo mnie zainteresował,a odpowiedzi w nim nie było :)

A czego objawy sa kiedy zdejmuje sie noge z gazu i chałas cichnie ?

konrig - Sro Gru 03, 2008 15:04

Jak byś czasem wymienił łożysko w tylnim kołe to prosiłbym cie o podanie producenta i numeru tego łozyska. Chyba że wymienia się cała piastę? Mam te same objawy.