Zobacz temat - [R75] WEBASTO podstawowe, jak podłączyć?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] WEBASTO podstawowe, jak podłączyć?

Dam-Kam - Pią Wrz 07, 2007 15:17
Temat postu: [R75] WEBASTO podstawowe, jak podłączyć?
Witam,
Chcialbym sie zapytac czy mozna to webasto automatyczne podlaczyc tak jak to kiedys opisal "Marian_K" z tym wyjatkiem ze pod klimatyzacje manualna? :/ Zima sie zbliza a takie cudo jakby sie dalo odpalic na pilota byloby fajnie :wink:
Pozdrawiam

ADAM1 - Pią Wrz 07, 2007 21:16

Wszystko sie da, potrzebujesz tylko odpowiedniego sterowania.
Przejedz sie po szrotach i poszukaj porozbijanych np A 100(C4), lub BMW seri 7 . Tam byly takie cuda montowane

Dam-Kam - Sob Wrz 08, 2007 17:19

ADAM1 napisał/a:
potrzebujesz tylko odpowiedniego sterowania.

no to sie napewno zgadza :neutral: sam probowalem sie bawic ze sterownikiem uniwersalnym z wbudowanymi dwoma przekaznikami i jak wlaczalo to nie wylaczalo i odwrotnie :/ ale z tym sobie powinienem poradzic tylko mam pytanie do "Mariana_K" o ten przewod przy webasto oznaczony na jego schematach litera "G"... do czego on sluzy? jak podlaczalem bez niego i dzialalo chyba wszystko dobrze :mrgreen: tzn webasto chodzilo, cieple powietrze dolem lecialo i przez nagrzewnice takze :smile: jednak nie wiem do czego ten "G" kabel :/

Marian_K - Sro Wrz 12, 2007 12:21

Dam-Kam napisał/a:
nie wiem do czego ten "G" kabel
To po prostu masa (minus zasilania). Jak podłączyłeś masę z innego miejsca to nie ma u Ciebie przewodu "G".

Pozdrawiam!

Dam-Kam - Sro Wrz 12, 2007 13:37

Marian_K napisał/a:
To po prostu masa

heh... sam do tego doszedlem :wink: potrafie wlaczyc webasto i nawiew lecz niestety kazdo z osobna :neutral: nie pomagaja zadne centralki i zadne przekazniki :/ narazie dalem sobie spokoj, jak przyjda przymrozki zaczne od nowa :mrgreen:

PHJOWI - Czw Wrz 13, 2007 08:50

w rave wyrażnie pisze że sterownik webasto jest montowany tylko z atc

[ Dodano: 13 Wrz 2007 08:51 ]
ale jak włączysz nawiew to webasto się wyłącza?

Dam-Kam - Czw Wrz 13, 2007 09:55

PHJOWI napisał/a:
ale jak włączysz nawiew to webasto się wyłącza?

nie tylko jak podlacze 2 przekazniki to zawsze ktorys piszczy i nie pomaga podlaczenie ani szeregowo ani rownolegle :sad: pojedynczo chodza dobrze...

Marian_K - Czw Wrz 13, 2007 09:55

Dam-Kam napisał/a:
potrafie wlaczyc webasto i nawiew lecz niestety kazdo z osobna
Przecież to są niezależne urządzenia - jak włączasz każde z osobna to razem powinny działać bez problemu...

Pozdrawiam!

Dam-Kam - Czw Wrz 13, 2007 10:40

Marian_K napisał/a:
Przecież to są niezależne urządzenia - jak włączasz każde z osobna to razem powinny działać bez problemu...

Wiem ze powinny... zreszta pytalem sie elektronika czego tak sie dzieje i tez nie wiedzial :/ stwierdzilem ze dam sobie tydzien spokoju, kupie centralke ONESTER i zrobie to raz jeszcze ale tak ze bedzie dzialac :grin:
Jak sie uda napisze
Pzdr