Zobacz temat - [R75] Piszczenie w silniku przy przyspieszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Piszczenie w silniku przy przyspieszaniu

Wiechciu - Wto Wrz 18, 2007 18:58
Temat postu: [R75] Piszczenie w silniku przy przyspieszaniu
Podczas przyspieszania w silniku słyszę piszczenie. Tak jakby coś się ocierało. Wymieniłem obydwa paski klinowe ale dźwięk pozostał i jest intensywny. Występuje wyłącznie na biegach 1,2 i 3. Może to rolka lub napinacz? (Ile jest rolek w silniku 136 KM?)
Rick - Sro Wrz 19, 2007 10:03

sam wymieniałes paski, czy ktoś ci to robił?? napewno jest dobrze naciągnięty ten od klimy?? bo tylko jego się napina, ten drugi ma samonapinacz i nic tu nie ingerujesz w siłe docisku (chyba ze napinacz padł). Sprawdź czy to piszczenie występuje tez na właczonej klimie, potem sprawdź na wyłaczonej. Ten pasek musi być naprawde dobrze naciagnięty.
Wiechciu - Sro Wrz 19, 2007 12:09

Paski wymieniałem w zakładzie mechanicznym. Ponaciągali je napewno więc myślę, że to chyba jakaś rolka.
Rick - Sro Wrz 19, 2007 13:16

rolka bedzie piszczała na kazdym biegu niezaleznie od prędkości, dźwięk tylko bedzie sie zmieniał, a co do jakości pracy mechaników... bywa to róznie wiec lepiej to sprawdź.

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2007 13:28 ]
a moze pompa wodna ci wyje, a na 4,5 nie słyszysz bo jedziesz szybciej i na niższych obrotach :?:

Wiechciu - Pią Wrz 21, 2007 18:52

Niezłe jaja. Zawiozłem Roverka do salonu Citroena w Ełku. Najpierw Panowie stwierdzili, że piszczy z okolic turbiny. Strach padł na mnie blady ale po 30 min. dostałem telefon, że to nie turbina. Okazało się, że gdzieś w okolicy kolektora i turbiny jest spięty na śruby bez uszczelki układ wydechowy. Jedna śruba się poluzowała i cały szum, pisk i sodoma wydobywały się właśnie z tamtąd przy dodawaniu gazu. Dla jeszcze lepszych jaj, Niemiaszki, którzy reperowali widocznie auto wcześniej wypięli czujnik przepływu powietrza bo widocznie nie znali przyczyny wysypywania się komputera i jeździłem na ustawieniach awaryjnych więc teraz jest szybciej i na dodatek ekonomiczniej.
Brt - Pią Wrz 21, 2007 18:54

hehe :) no to cieszyć się, że taka błachostka wyszła ;)
piter34 - Wto Paź 02, 2007 12:33

Wiechciu, wystaw odpowiednią opinię temu serwisowi na stronie klubowej.
Wiechciu - Sro Paź 03, 2007 17:11

A jak to zrobić?
giewu - Sro Paź 03, 2007 18:59

Wiechciu napisał/a:
A jak to zrobić?
po prostu wejdź na główną stronę, a najlepiej od razu tutaj ;) ... następnie poszukaj firmę , o której pisałeś i dopisz komentarz (klikając <oceń tą firmę>) :mrgreen: