Zobacz temat - [R420] Przełącznik do szyb od strony kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Przełącznik do szyb od strony kierowcy

chrupol - Sro Wrz 19, 2007 12:39
Temat postu: [R420] Przełącznik do szyb od strony kierowcy
Witam

Mam w aucie od strony kierowcy przelacznik do przesowania szyby i ma napis AUTO

Jak to dziala bo czasami udaje mi sie wlaczyc automatyczne przesuwanie okna ale nie wiem jak to sie robi w koncu :)

Chodzi pewnie o jakas kombinacje tym przelacznikiem zeby te szyby sie automatycznie przesowaly ?

Skiba - Sro Wrz 19, 2007 12:44
Temat postu: Re: [420 Si Lux] przelacznik do szyb od strony kierowcy
chrupol napisał/a:
Witam

Mam w aucie od strony kierowcy przelacznik do przesuwania szyby i ma napis AUTO

Jak to dziala bo czasami udaje mi sie wlaczyc automatyczne przesuwanie okna ale nie wiem jak to sie robi w koncu :)

Chodzi pewnie o jakas kombinacje tym przelacznikiem zeby te szyby sie automatycznie przesuwaly ?


Nie wiem czy masz tak samo jak u mnie, ale ja mam dwu-stanowy przełącznik. Jak lekko go przesuniesz to masz tak jakby manualne sterowanie szybą, a jak do końca to automatyczne. U mnie działa to tylko przy otwieraniu okna. Przy zamykaniu zawszę muszę trzymać. Tzn. Jak wcisnę maksymalnie włącznik przy zamkniętej szybie to sama automatycznie się zsunie w dół ( i nie muszę trzymać włącznika), ale jak tylko lekko będę muskał włącznik, to szyba zatrzyma się tam gdzie puściłem włącznik, czyli nie zjedzie automatycznie do końca.

Mam nadzieję, że nie zamieszałem :wink:

mzimny - Sro Wrz 19, 2007 12:49

Witam!

Naciśnięcie tego przełącznika maksymalnie do dołu (do wyraźnego wyczucia oporu) spowoduje automatyczne otwieranie szyby do samego końca - nie trzeba trzymać palcem aż się otworzy...

Przytrzymanie przełącznika do dołu ale nie "do końca" spowoduje otwieranie szyby tak długo jak długo trzymamy palec.

Automatyczny proces dotyczy tylko otwierania (przynajmniej u mnie).
Zamykania automatycznego do końca nie ma ze względu niebezpieczeństwa przytrzaśnięcia sobie ..... czegokolwiek ;-)

Pozdrawiam

Chali - Sro Wrz 19, 2007 20:16

U mnie tez automatycznie tylko sie opuszcza i tylko od strony kierowcy. Jak naciskam przelacznik w dol to czuc takie niby "pykniecie" wtedy guzik "przelacza" sie na auto. A co do przyciecia sobie czego kolwiek to fajny patent robi mercedes. wszystkie szyby sa "auto" a jak tylko szyba poczuje opor (naprzyklad ktos wlozy swoj przeszczep :] ) to szyba zatrzymuje sie i cofa o jakis centymetr, zeby zamknac szybe do konca trzeba nacisnac guzik jeszcze raz. Choc nie przepadam za mercem bo uwazam ze to auta dla bogatych dziadkow :wink: to jezeli chodzi o ten patent to jestem na tak :mrgreen: