Zobacz temat - [R420] Warsztat w Siedlcach. ABS problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Warsztat w Siedlcach. ABS problem

wnas - Sro Wrz 19, 2007 16:02
Temat postu: [R420] Warsztat w Siedlcach. ABS problem
Czy ktoś orientuje się czy w Siedlcach lub okolicach któryś warsztat byłby w stanie dokonac diagnostyki komputerowej Rovera 420, jestem z Sokołowa Podlaskiego, objechałem warsztaty i tutaj rozkładają ręce:(

Wojtek N.

thef - Sro Wrz 19, 2007 16:33

Wstępną diagnostykę, niestety, polegającą tylko na zczytaniu błędów komputera możesz zrobić sam. Instrukcja jest na stronie klubowej:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=420
Co do warsztatu w Twojej okolicy, ja nie pomogę, ale może jakiś "sąsiad" będzie wiedział :) .

wnas - Sro Wrz 19, 2007 17:32

Właśnie chodzi tylko o kod błędu. Problem w tym, że w złączu diagnostycznym mojego Rovera do jednego z pinów które należy zewrzec nie ma doprowadzonego kabla, inny posiadacz 87 konnego diesla sygnalizował, że u niego jest to samo, ktoś napisał konkluzję, że w modelu z tym silnikiem można tylko odczytac kody za pomoca komputera:(
thef - Sro Wrz 19, 2007 18:30

No tak, faktycznie, przecież D to silnik 86KM, a tam jest inny układ paliwowy. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Niestety musisz chyba czekać na kogoś z Twoich rejonów, kto Ci podpowie z tym warsztatem.
koles225 - Sro Wrz 19, 2007 18:47

W siedlcach przy ulicy unitow podlaskich jest podobno elektryk dobrze wyposazony w oprogramowania i przyrzady. kasuje bledy cofa liczniki itp. zajrzyj do ksiazki telefonicznej lub na informacje

pdm

wnas - Sro Wrz 19, 2007 20:06

OK dzięki, poszukam.
Brt - Sro Wrz 19, 2007 21:31

A co sie dzieje z autem, że chcesz go diagnozować??
wnas - Sro Wrz 19, 2007 21:37

Mam problem z ABSem. Gdy uruchamiam samochód lampka się nie świeci, przejadę jakieś 500m, czasem kilka kilometrów i zaświeca się, chyba jak samochód podskoczy na dołku, po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu gaśnie, aż do następnego dołka. Wizualnie wszystko ok, czujniki i kable wyglądają w porządku.

pozdrowienia
Wojtek N.

Brt - Sro Wrz 19, 2007 21:46

Hmmm to wyglada na brak styku na któejś ze złączek od czujników ABS złączki są zwykle 0,5 - 1 metr od czujnika (licząc po przewodzie). Myślę, że przegląd im nie zaszkodzi, a może i usterka "się naprawi".
wnas - Sro Wrz 19, 2007 23:14

Już przeszły przegląd. Styki zostały wyczyszczone i spryskane elektrosolem,niestety problem nie ustąpił, dlatego zdecydowałem się na komputer.
Marian_K - Czw Wrz 20, 2007 10:51

Nie wiem jakim komputerem można diagnozować Rovera 420 :cry: . Testbooka w Siedlcach nie ma, ale stacji z innymi komputerami jest kilka (jeśli nie kilkanaście). Po drodze do Siedlec - w Strzale - jest jakiś spory zakład (znajomi chwalą) - wieczorem podam Ci adres i telefon.
Możesz też zadzwonić i zapytać w ATA-CAR (na ul. Kazimierzowskiej) - tel. 25/644-45-484

Pozdrawiam!

wnas - Czw Wrz 20, 2007 14:29

Marian_K napisał/a:
Po drodze do Siedlec - w Strzale - jest jakiś spory zakład (znajomi chwalą) - wieczorem podam Ci adres i telefon.


Będe wdzięczny...

Marian_K - Czw Wrz 20, 2007 23:49

Ten zakład to autobayer. Dokładny namiar masz tu: http://www.autobayer.pl/i...ontact&Itemid=3

Pozdrawiam!

KrzysiekS - Pon Wrz 24, 2007 09:12

Miałem podobny problem z diagnostyką komputera,mechanik usuną usterkę programem od BMW. W moim przypadku to pomogło błędy zostały wykasowane.Pozdrawiam krzysieks :
Marrkus - Pon Wrz 24, 2007 15:02

A ja bym ci radził zajrzeć do firmy Mimar w Węgrowie może nie są specjalistami od Rover-ów ale nieźle się znają na mechanice i mają dobrze wyposażony warsztat.

P.H.U. MIMAR ul. Kościuszki 159, 07-100 Węgrów Tel/Fax: (025) 792 29 72

(to chyba niedaleko Sokołowa -mam nadzieję ;) )

wnas - Pią Wrz 28, 2007 19:34

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Usterka została zdiagnozowana i usunięta w zakładzie AS-Car na ul. Staffa 3 w Siedlcach. Tak jak podpowiadano przełamał się przewód do czujnika w tylnym kole, jest on zabezpieczony metalową osłoną, zaraz za tą osłoną był przełamany (oba kabelki).

pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wszelkie podpowiedzi