Zobacz temat - [R620] Cieknie olej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Cieknie olej

michal_s. - Nie Wrz 23, 2007 18:44
Temat postu: [R620] Cieknie olej
Witam, mam wyciek oleju z rurek idących od filtra oleju do bloku (lub chłodniczki oleju). Tam są dwie rurki fabrycznie zakuwane z wężem i na tym łączeniu cieknie oraz w miejscu wkręcenia w blok silnika. Gdzie mogę dostać takie rurki ? Widzę, że są tu forumowicze z okolic Leszna i Głogowa, ja jestem ze Wschowy, więc może ktoś ma namiary w okolicach naszych miast na szroty z częściami do Roverków? Będę wdzięczny za wszelkie informacje
Cieknie mi też ze wspomagania, prawdopodobnie z pompy, ale to jeszcze muszę dokładnie sprawdzić, czy gdzieś w naszych okolicach ktoś może zajmuje się uszczelnianiem pomp wspomagania?

Paul - Nie Wrz 23, 2007 20:23

O rurki i węże hudrauliczne możesz zapytać w Lesznie, ul. Niepodległości, firma Techmak. Pewnie coś Ci wykombinują - dorabiają praktycznie wszystko do hydrauliki ciśnieniowej. Niestety, pompy raczej Ci nie naprawią :(
michal_s. - Nie Wrz 23, 2007 22:11

Dzięki Paul, a znasz może jakieś szroty z Roverkami??
Skiba - Nie Wrz 23, 2007 22:24

Michał S. napisał/a:
Dzięki Paul, a znasz może jakieś szroty z Roverkami??


Najbliższe szroty - mi znane - to okolice Sulechowa i Zielonej Góry, podobno w okolicach Lubina też jest jeden ...

Brt - Nie Wrz 23, 2007 22:26

Skiba napisał/a:
podobno w okolicach Lubina też jest jeden ...

o ile pamietam to w Osieku za Lubinem w stronę Prochowic, ale kontaktu nie mam. Pozatym jest jeszcze w Krobii (Jarosław Fabijańczyk) - szukaj w dziele częścii warsztaty na stronie Klubowej ;)

michal_s. - Nie Wrz 23, 2007 22:34

Skiba, a masz jakieś namiary, tel. albo dokładny adres?
Skiba - Nie Wrz 23, 2007 22:38

Michał S. napisał/a:
Skiba, a masz jakieś namiary, tel. albo dokładny adres?


www.allegro.pl szukaj hasło "rover części" w woj. lubuskie na początek :mrgreen:

Poczytaj też wątek o polecanych użytkownikach na allegro i o tych których należy unikać :wink:

PS a ten cieknący olej.. musisz dolewać ? ubywa Ci ? czy tylko przewody są spocone ?

michal_s. - Pon Wrz 24, 2007 18:21

Skiba, z tych przewodów kapie olej, niby mało ubywa, ale zawsze pod autem jest plama, a własciwie dwie; jedna z tych przewodów a druga z pompy wspomagania, która też jest jednak do wymiany. Jeszcze jedno, wiesz może o jakimś warsztacie, w którym dobrze robią Roverki, konkretnie mam też zawieszenie do roboty, bo jak jadę po dziurach (których u nas nie brakuje), to bardzo stuka. A może ktoś też wie, czy można jakoś naprawić przekładnię kierowniczą, bo z lewej strony jak trzymam za drążek kierowniczy a druga osoba kręci kierownicą to czuję bardzo mocne stuk i jest duży luz.
String - Pon Wrz 24, 2007 18:26

Skiba napisał/a:
Najbliższe szroty - mi znane - to okolice Sulechowa i Zielonej Góry, podobno w okolicach Lubina też jest jeden ...


A na którym szrocie w Zielonej widziałeś Rovery :shock: bo ja byłem w Raculi i facet zrobił oczy jak ping-pongi jak zapytałem o części do Rovera :mrgreen:
W Sulechowie korzystałem z części rozbieranych z anglików. namiary podawałem wielokrotnie... ale nie pamiętam czy mieli 600tkę (400tki na pewno).

ezy - Pon Wrz 24, 2007 19:22

Michał S. napisał/a:
Skiba, z tych przewodów kapie olej, niby mało ubywa, ale zawsze pod autem jest plama, a własciwie dwie; jedna z tych przewodów a druga z pompy wspomagania, która też jest jednak do wymiany.

Moze zamiast wymiany pompy rozejrzysz sie za kims kto regeneruje. Ja mialem kiedys problem z pompa wspomagania w dawnym Nissanie Laurerze do ktorego czesci sa trudnodostepne wiec znalazlem goscia (piaseczno k Warszawy) regenerujacego. Za chyba 150zyli zregenerowal (o ile dobrze pamietam bo to 3 lata temu robione bylo. druga opcja to 400zl - jedno z dwoch bo musialem zlecic robote pompy i rozrusznika i nie pamietam co za co). I wszystko pieknie chodzilo po regeneracji.