Zobacz temat - [R416] Wyciek spod uszczelki głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wyciek spod uszczelki głowicy

Nuta - Nie Wrz 23, 2007 23:52
Temat postu: [R416] Wyciek spod uszczelki głowicy
Mam problem z moim roverkiem [416 rok '96] - cieknie płyn spod uszczelki pod głowicą.
Objawy są widoczne tylko na zimnym silniku - wtedy leje się na zewnątrz po bloku od strono aparatu zapłonowego, po rozgrzaniu silnika problem znika.
Słyszałem, że W tych samochodach to częsty przypadek, ale mechanicy niechętnie podejmują się naprawy.

Czy ktoś wie jak się Do tego zabrać? Jakie Są momenty dokręceń śrub, W jakiej kolejności (może jakiś rysunek), i czy trzeba Te śruby wymieniać?
Czy są jeszcze jakieś inne rzeczy które powinienem wiedzieć przy wymianie uszczelki.

A może ktoś może polecić fachowca z lublina, który miał już taki przypadek W roverze I wykona to zadanie bez zastrzeżeń?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

ADAM1 - Pon Wrz 24, 2007 00:01

Nuta napisał/a:
Mam problem z moim roverkiem 416 rok '96 - cieknie płyn spod uszczelki pod głowicą.
Objawy są widoczne tylko na zimnym silniku - wtedy leje się na zewnątrz po bloku od strono aparatu zapłonowego, po rozgrzaniu silnika problem znika.


A sprawdziles , czy to czasem nie cieknie z kolektora ssacego?????
Bo one tez lubia sie rozszczelniac.......

Nuta napisał/a:
Czy ktoś wie jak się Do tego zabrać? Jakie Są momenty dokręceń śrub, W jakiej kolejności (może jakiś rysunek), i czy trzeba Te śruby wymieniać?


W technicznym FAQ na www.roverki.pl jest link do RAVE , a tam jest wszystko szczegulowo opisane

Nuta napisał/a:
Czy są jeszcze jakieś inne rzeczy które powinienem wiedzieć przy wymianie uszczelki.


Dwie najwazniejsze

1 przy zdjetej glowicy nie wolno obracac walem korbowym
2 glowica powinna byc splanowana

Reszta jest opisana w RAVE

Paul - Pon Wrz 24, 2007 09:48

Nuta napisał/a:
416 rok '96
- daj to na początku tematu w kwadratowym nawiasie [], jak inni :twisted:
Kris - Pon Wrz 24, 2007 11:32
Temat postu: Re: Wyciek spod uszczelki głowicy w R416Si
Nuta napisał/a:
Mam problem z moim roverkiem 416 rok '96 - cieknie płyn spod uszczelki pod głowicą.
Objawy są widoczne tylko na zimnym silniku - wtedy leje się na zewnątrz po bloku od strono aparatu zapłonowego, po rozgrzaniu silnika problem znika.
Słyszałem, że W tych samochodach to częsty przypadek, ale mechanicy niechętnie podejmują się naprawy.

Czy ktoś wie jak się Do tego zabrać? Jakie Są momenty dokręceń śrub, W jakiej kolejności (może jakiś rysunek), i czy trzeba Te śruby wymieniać?
Czy są jeszcze jakieś inne rzeczy które powinienem wiedzieć przy wymianie uszczelki.

A może ktoś może polecić fachowca z lublina, który miał już taki przypadek W roverze I wykona to zadanie bez zastrzeżeń?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.


Kasyczne wręcz objawy wycieku spod kolektora, a nie uszczelki pod głowicą, obserwować nie panikować.

leaf79 - Pon Wrz 24, 2007 12:54

Witam,

Dokładnie taki przypadek przerobiłem :) tyle, że u mnie przeraziło mnie w pewnym momencie: podwyższona temp. zaraz jak wyjechałem spod domu i nieszczelność przez którą tryskał płyn :( . I tak sobie myślę, po co wymieniałem uszczelkę... (po rozebraniu widać było, że wcześniej ktoś już ją wymienił). Generalnie przed wyjazdem na urlop "poprawiłem" uszczelkę kolektora ssącego silikonem i tak mam do dzisiaj, oczywiście nowa uszczelka już zamówiona, czekam.

KOSSA - Pon Wrz 24, 2007 14:35

Nuta napisał/a:
Objawy są widoczne tylko na zimnym silniku - wtedy leje się na zewnątrz po bloku od strono aparatu zapłonowego, po rozgrzaniu silnika problem znika.


Miałem te same objawy, jak się okazało winna była uszczelka pod kolektorem ssącym. Jak ją wymieniłem objawy od razu ustały.
Jak będziesz kupował uszczelkę zwróć czy masz plastikowy kolektor bo do aluminiowego jest zupełnie inna.
Pozdrawiam

Nuta - Pon Wrz 24, 2007 21:11

Bardzo wszystkim dziękuję, te informacje podniosły mnie na duchu. W czwartek będę wiedział na 100% czy to uszczelka spod kolektora. O efekcie naprawy dam znać.
Pozdrawiam

Valander_wwa - Pon Wrz 24, 2007 21:17

Nuta napisał/a:
Bardzo wszystkim dziękuję, te informacje podniosły mnie na duchu. W czwartek będę wiedział na 100% czy to uszczelka spod kolektora. O efekcie naprawy dam znać.
Pozdrawiam


Trzymamy za słowo i czekamy na relacje.

sTERYD - Pon Wrz 24, 2007 21:29

w międzyczasie możesz jeszcze poprawić temat na zgodny z zasadami ;)
piter34 - Wto Paź 02, 2007 15:00

Nuta napisał/a:
Bardzo wszystkim dziękuję, te informacje podniosły mnie na duchu. W czwartek będę wiedział na 100% czy to uszczelka spod kolektora. O efekcie naprawy dam znać.
Pozdrawiam

No i jak...?

Nuta - Nie Paź 07, 2007 18:46

Zmieniłem uszczelkę pod kolektorem ssącym, jak proponowaliście. Pomogło!! Nie cieknie!!! :lol:
Raz jeszcze dziękuję. Dzięki WAM zaoszczedziłem trochę pieniędzy no i nerwy.
Dzięki i pozdrawiam.

ADAM1 - Nie Paź 07, 2007 23:11

Nuta napisał/a:
Zmieniłem uszczelkę pod kolektorem ssącym, jak proponowaliście. Pomogło!! Nie cieknie!!!


Dobze , ze to sie tak skonczylo :wink:

Nuta napisał/a:
Raz jeszcze dziękuję. Dzięki WAM zaoszczedziłem trochę pieniędzy no i nerwy.


Wystarczy kliknac "pmogl" i jestesmy kwita :mrgreen: