Zobacz temat - [214si '97] Hałas z okolic skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214si '97] Hałas z okolic skrzyni

newport - Wto Wrz 25, 2007 21:56
Temat postu: [214si '97] Hałas z okolic skrzyni
Witam,pierwszy post :)

Podczas jazdy ,w szczególnści,na 2 i 3,a także i 4 wydobywa sie "buczący" dzwięk.Dzwięk/tarcie jest mocno podobne do ocierania się metalu o metal,nie wydobywa się żaden zapach.Sprzęgło działa raczej okej,Sam pedał sprzegła"bierze"w połowie.Wydaje mi się,że może byż zużyta tarcza sprzegłowa,bo auto nie przyśpiesza tak jak powinno.Podczas jazdy z wcisniętym sprzęgłem hałas znika.Na postoju z zapalonym motorem po odpuszczeniu sprzęgła zaczyna sie lekkie "klekotanie" z okolic sprzęgła/tarczy sprzegłowej.Czy coś komuś wiadomo o tym?
Inny problem,a może oba mają coś ze soba wspólnego?
Odpaliłem auto z jednym kołem podniesionym.Obracające koło zaczęło wytwarzać dzwięki,stuki,"klekotanie",objaw ten sam na obu kołach.Czy są to przeguby czy ma to związek ze skrzynią?
Chyba tyle?
W razie pytań-pytać
pozdr.

Zientas - Wto Wrz 25, 2007 22:27

newport napisał/a:
.Podczas jazdy z wcisniętym sprzęgłem hałas znika


Łożysko oporowe tarczy sprzęgła ? :neutral:

dominikgr - Sro Wrz 26, 2007 09:27

Mialem podobny problem. Tyle ze na jalowym nie klekotalo u mnie. Przy obciazonej skrzyni zaczynalo sie buczenie. Tzn przy duzych obrotach. Lozysko w skrzyni na koncu walka bylo walniete. Kupa rozbierania
newport - Czw Wrz 27, 2007 17:46

dominikgr napisał/a:
Mialem podobny problem. Tyle ze na jalowym nie klekotalo u mnie. Przy obciazonej skrzyni zaczynalo sie buczenie. Tzn przy duzych obrotach. Lozysko w skrzyni na koncu walka bylo walniete. Kupa rozbierania


czy da rade to zrobić bez kanału ? i jaki jest koszt takiego łożyska?
thx,pozdr

R-200 - Pon Paź 01, 2007 23:52

Do wymontowania skrzyni kanał nie jest niezbędny choć to bardzo pomocna rzecz.
dominikgr - Wto Paź 02, 2007 11:45

Bez kanału możesz mieć problem. Dojście do śrub, wyciąganie skrzyni. Ja bym nie polecał bez kanału. A i jeszcze dobrze mieć jakąś wciągarkę, można dzięki niej trochę siły i też pieniędzy zaoszczędzić a zwłaszcza czasu. Pzdr
R-200 - Wto Paź 02, 2007 12:16

Z dopisku w nicku wynika że jest w UK, chyba będzie się męczył bez kanału. Jest to trudne ale wykonalne. Sam sprawdziłem dlatego tak odpisałem. :lol:
dominikgr - Wto Paź 02, 2007 12:24

Nieźle :) . Z ciekawości : Namęczyłeś się przy tym ?
R-200 - Wto Paź 02, 2007 12:28

Nieżle, robota w pewnych momentach dla dwóch. Tak jak napisałem wykonalne! :lol: