Zobacz temat - [R420] Immobiliser-konieczna wymiana?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Immobiliser-konieczna wymiana?

grzech999 - Nie Wrz 30, 2007 20:41
Temat postu: [R420] Immobiliser-konieczna wymiana?
W moim Roverku 420D jest immobiliser chyba dokładany. Przeglądając forum przeczytałem,że wszyscy mają immobilser w kluczyku. Ja posiadam pilota LUCAS 3TXA oraz klipa,którego muszę przed uruchomieniem silnika włożyc w szczelinę czytnika zamontowanego po lewej stronie kierownicy. Czy może to byc rozwiązanie oryginalne? Problem polega na tym,że ostatnio ułamał się jeden z trzech stykow czytnika i nie moge dezaktywowac immobilisera.Jestem elektronikiem i zastanawiam sie czy " rzucic" się na wymianę tego przestarzałego rozwiazania...? czy w ogóle jestem w stanie bez specjalistycznych przyrządów-dokonac obejścia lub wymiany?
sTERYD - Pon Paź 01, 2007 13:01

na pewno nie jest to fabryczne rozwiązanie, w Twoim przypadku (3TXA) :( dezaktywowanie immo fabrycznie odbywa się przez wciśnięcie gładkiego przycisku.
Musisz zatem poszukać tej centralki i sprawdzić co tam jest, możesz ja wymienić, lub sam układ aktywujący zastąpić np przyciskiem, lub czujnikiem zbliżeniowym, a kostkę włączającą włożyć w pilota (zmieści się ;))
Tylko musisz sprawdzić , czy włącznik jest NO, czy NZ, czy jakoś inaczej jest wysyłany sygnał do wyłączenia centralki. :cool: