Zobacz temat - [R25 1.4 '02] Uklad chlodzenia zerwany gwint
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 '02] Uklad chlodzenia zerwany gwint

mt - Wto Paź 02, 2007 09:57
Temat postu: [R25 1.4 '02] Uklad chlodzenia zerwany gwint
Witam,

Wczoraj wydarzyla sie mala awaria. Dokrecalem srubki króćca wychodzacego z glowicy (gumowa rura od niego biegnie do gory chlodnicy) i wcale nie krecac za mocno (zadnego wiekszego oporu) zjechalem gwint ktory potem wyjalem na srubie.
Sa tam 2 sruby - na dole i na gorze.
Druga sruba(dolna) wydaje sie byc w porzadku.
Pytanie jest nastepujace:
Jak to naprawic?

Zalozenie pierwsze: NIE MA MOWY o ponownym zdejmowaniu glowicy (chyba bym sie pochlastal)
zalozenie drugie: nie chce jechac do mechanika z cieknacym ukladem wiec prosze o opinie rozwiazania typu jakas klejaca uszczelke pomiedzy króciec a glowice + teflon na srube.
Zdalo by to egzamin?

Pozdrawiam,

PTE - Wto Paź 02, 2007 10:04

Najlepiej byłoby chyba przegwintować otwór na większą średnicę. Ewentualnie - jeśli to niemożliwe (nie za bardzo potrafię sobie teraz wyobrazić jak wygląda ten króciec) - zastosować jakąś wkładkę tyou HeliCoil/V-coil/Recoil.
mt - Wto Paź 02, 2007 11:45

Witam,

Wydaje mi sie, ze wkladka bedzie dobrym rozwiazaniem. Nie chce gwintowac ponownie aluminium poniewaz musialbym rowniez powiekszac otwor na króćcu. A z wkladka mam nadzieje uzyc ten sam rozmiar sruby. Jesli sie myle to prosze o sprostowanie.

Pytanie: Czy zalozenie wkladki jest trudne technicznie do wykonania? Zalozmy ze mam zestaw do naprawy i odpowiednia wkladke.

Pozdrawiam,

R-200 - Wto Paź 02, 2007 12:22

Najprościej nagwintować na większy gwint, jeśli jest na to miejsce. Wykonać do tego szpilkę o dwóch gwintach wtedy nie trzeba nic więcej zmieniać. :cool: