Zobacz temat - [220 Sd '97] CZEROWNA kontrolka z wizerunkiem pompy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220 Sd '97] CZEROWNA kontrolka z wizerunkiem pompy.

FSEbola - Wto Paź 02, 2007 20:46
Temat postu: [220 Sd '97] CZEROWNA kontrolka z wizerunkiem pompy.
Rover 220 SD '97

problem polega na tym ze....
jadac czasami zapala mi sie czasami czerwona kontrolka (nie potrafie jej fachowo nazwac .. kontrolka ta ma wizerunek malego silnika ala pompa..... ) gdy zapala mi sie ta kontrolka na ułamek sekundy wszystkie wskazniki na wszystkich zegarach spadaja do zera.... przygasa radio i czasem zdarzy sie ze zapali sie kontrolka od podgrzeania swiec..... sam silnik pracuje normalnie pod warunkiem ze nie bede energicznie ruszal badz przyspieszal wowczas przy zapalonej kotrolce na ulamek sekundy silnik gasnie powodujac szarpniecie....

spotkal sie ktos z takimi objawami ??
wiem ze trzeba jechac na diagnostykie komputerowa...wiec takiej odpowiedzi nie oczekuje ...

FSEbola

Kozik - Wto Paź 02, 2007 20:49

Przede wszystkim popraw temat bo nikt nie ma pojęcia przed wejściem w temat z czym ma do czynienia.
Paul - Wto Paź 02, 2007 20:56

A coś bliżej? W jakich okolicznościach to się dzieje? Czy losowo występuje?
Jeżeli losowo, to możesz mieć gdzieś jakieś zwarcie :(

FSEbola - Wto Paź 02, 2007 20:58

Paul napisał/a:
A coś bliżej? W jakich okolicznościach to się dzieje? Czy losowo występuje?
Jeżeli losowo, to możesz mieć gdzieś jakieś zwarcie :(


całkowicie losowo... i przypadkowo ...... bodajze nie ma nawet na to wplyw wstrzas samochodu jadacego po nierownej nawierzni .....


.

Paul - Wto Paź 02, 2007 21:04

No to na początek proponuję sprawdzić wszystkie przewody w okolicy silnika i komputera - czy nie poprzecierane itd. Jak to nic nie da, to będziemy się martwić dalej :P , chyba że mądrzejsi coś jeszcze podpowiedzą :D
FSEbola - Wto Paź 02, 2007 21:09

Wspomne ze bylem u trzech diagnostow .... oczywiscie zaden nie mial oprogramowania do SD 220 :/ .. ale wrozac z fusow jeden stwierdzil ze to moze byc przyczyna alternatora ...a drugi ....( i tu mnie załamał) postawil na pompe :???:

jezeli bedzie to pompa .. to jaki jest koszt naprawy tej usterki ?? ?
regeneracja??
nowa pompa??
uzywana ??

Paul - Wto Paź 02, 2007 21:14

ZTCP to w SD pompa sterowana jest mechanicznie, a wygląda mi to na usterkę elektryki (dziwne zachowanie kontrolek).
Alternator - hmmmm, może i tak, ale mało prawdopodobne, jak dla mnie.

Brt - Wto Paź 02, 2007 21:15

pompa nieeee skoro silnik pracuje OK. sprawdź wszystie dostępne połaczenia masowe w aucie, . Ich spis jest w RAVE a link do RAVE jest w technicznym FAQ na www.roverki.pl. może to być i alternator (któras dioda czasem robi zwarcie może :| )

[ Dodano: Wto Paź 02, 2007 21:18 ]
thef, to jest SD a nie SDi ;) :mrgreen: w nim jest "trochę" inaczej ;)

FSEbola - Wto Paź 02, 2007 21:19

Paul napisał/a:
ZTCP .


ZTCP ... ?? moglbys to dla mnie rozszyfrowac ??

Brt - Wto Paź 02, 2007 21:23

Z Tego Co Pamiętam
gdzies jest post rozszyfrowujący takie skróty ale nie mogę go namierzyć :>

[ Dodano: Wto Paź 02, 2007 21:26 ]
o tu:
http://www.roverki.pl/for...&highlight=ztcp

FSEbola - Wto Paź 02, 2007 21:30

a ta kontrolka o ktorej pisalem powyzej .. jak ma fachowa nazwe ?? ?

FSEbola

Brt - Wto Paź 02, 2007 21:31

"check engine"
FSEbola - Wto Paź 02, 2007 21:35

Brt napisał/a:
pompa nieeee skoro silnik pracuje OK.


silnik pracuje OKEy przy normalniej plynnej jezdzie ....ale gdy energiczniej rusze badz bardziej przyspiesze ... to tak jakby odcielo zaplon...
za to przy normalnej , plynnej jezdzie gdy owa kontrolka zapali sie to nie nastepuje odciecie zaplonu ....

FSEbola

FSEbola - Wto Paź 02, 2007 21:36

Brt napisał/a:
pompa nieeee skoro silnik pracuje OK.


silnik pracuje OKEy przy normalniej plynnej jezdzie ....ale gdy energiczniej rusze badz bardziej przyspiesze ... to tak jakby odcielo zaplon...
za to przy normalnej , plynnej jezdzie gdy owa kontrolka zapali sie to nie nastepuje odciecie zaplonu ....

FSEbola

PHJOWI - Wto Paź 02, 2007 21:42

pozostaje wymigać kod migowy , albo testbook
Brt - Wto Paź 02, 2007 22:56

w SD chyba nie da się wybłyskać błedów :roll:
PHJOWI - Wto Paź 02, 2007 23:11

ciekaw co za matołek w anglii wsadził mems do sd , jest taki kiepski system, podłączając testbook żeby sprawdzić błędy trzeba się nieżle nagimnystykować włączyć/wyłaczyć , robiąc to 5 razy dziennie :)
Brt - Wto Paź 02, 2007 23:30

W SD to w ogóle sonie mogli kompa odpuścić ;) ptrzebny on tam , tylo żeby zamieszanie robić ;)
PHJOWI - Wto Paź 02, 2007 23:31

popieram brt to tylko niepotrzebne problemy
maciej - Wto Paź 02, 2007 23:38

To:
FSEbola napisał/a:
silnik pracuje OKEy przy normalniej plynnej jezdzie ....ale gdy energiczniej rusze badz bardziej przyspiesze ... to tak jakby odcielo zaplon...

i to:
FSEbola napisał/a:
gdy zapala mi sie ta kontrolka na ułamek sekundy wszystkie wskazniki na wszystkich zegarach spadaja do zera.... przygasa radio i czasem zdarzy sie ze zapali sie kontrolka od podgrzeania swiec.....

wskazywałoby na to o czym pisze brt - problem z masą lub jakimś przewodem.
Ja to bym wogóle zaczął od sprawdzenia mocowania akumulatora i klem, bo może coś się poluzowało i przy przyspieszaniu coś się przesuwa/rozłącza.