Zobacz temat - [R620] Biegi nie wchodzą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Biegi nie wchodzą

airkadio_k - Wto Paź 02, 2007 21:46
Temat postu: [R620] Biegi nie wchodzą
rover 620 di 1977 rok ,od pewnego czasu zaczęło sie dziwne zachowanie sprzęgła zrobił sie lekki luz przy wciskaniu ,bez wciśniętego sprzęgła było słychać takie szmeranie jak wcisnąłem sprzęgło szmeranie ucichło ,mało tego od kilku dni mam ogromny problem aby wrzucić jakikolwiek bieg przy zapalonym silniku ,przy wyłączonym motorze biegi wchodzą normalnie ,jeśli włączę auto z wciśniętym sprzęgłem na jedynce samochód zaczyna sie toczyć przy wciśniętym sprzęgle ,mam zamiar jechać do warsztatu i proszę o ewentualną poradę co to może być pozdrawiam wszystkich
TomC - Wto Paź 02, 2007 23:49

Na wstępie:
Popraw proszę temat dodając model samochodu w [ ].
Bez tego Twój temat zginie w gąszczu innych tematów a i jeszcze warna dostaniesz od moda i po co Ci to będzie?!
Zauważ w jaki sposób wyglądają tematy na forum.

1977 r. ?? Były takie??? :razz:
Co do problemu... Masz problem ze sprzęgłem. Problem z łożyskiem oporowym i/lub dociskiem. Wizyta w warsztacie nieunikniona, chyba że masz zdolności manualne i zrobisz sobie sam jednak bez kanału raczej kłopotliwa robota.

mcteusz - Sro Paź 03, 2007 08:34

Sądząc po tym "szmeraniu" to bardzo prawdopodobne że się łożysko oporowe(wyciskowe) zbuntowało... Ale ja proponowałbym sprawdzić poziom płynu w zbiorniczku i ewentualnie szczelność układu...
giewu - Sro Paź 03, 2007 08:55


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
airkadio_k jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji <edytuj> w pierwszym poście) ...
a wystarczyło przeczytać TO :wink:
--------------------------------------------------

airkadio_k - Pią Paź 05, 2007 21:15

usterka usunięta dzięki za podpowiedzi , płyn trzeba było dolać ,odpowietrzyć układ ,ale do wymiany pompa sprzęgła przepuszcza i są ubytki płynu