Zobacz temat - [Rover 216 SI 97r] sprzegło :/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 216 SI 97r] sprzegło :/

ben. - Sro Paź 03, 2007 11:28
Temat postu: [Rover 216 SI 97r] sprzegło :/
Witam
Mam taki problem ze sprzęgłem lub skrzynia biegów po wciśnięciu do końca pedału sprzęgła i wrzuceniu któregos z biegów słysze ciche chrobotanie zębatek. Jest problem przy wrzucaniu biegow szczególnie przy wyzszych obrotach, a raczej szybszej jeździe. Czasami muszę się zatrzyma i zaczyna wszystko od jedynki ;/ . Wyglada to tak jak by do końca nie wysprzeglało. Czy da się w jakiś sposób naciagnąc wyregulowac linkę sprzęgła ?

sTERYD - Sro Paź 03, 2007 11:50

popraw temat na zgodny z zasadami
napisz przede wszystkim jakiego samochodu dotyczy Twój post, jeśli Twojego (216Si)
to:
linka ma samonapinacz, więc nie podciągniesz, chyba, sprawdź czy nie jest wysunięty na max w którąś stronę , jeśli nie, a sprzęgło Ci nie wysprzęgla to może oznaczać że się zepsuł (zabrudzil zatarł), więc możesz spróbować wyjąć linkę i go wyczyścić ;)
sprawdź jeszcze jak z olejem w skrzyni ;)
czy w ogóle jest i jak wygląda :cool:

ben. - Sro Paź 03, 2007 13:41

Regulator wydaje się byc ok jeżeli jest to urządzenie ze sprężyną znajdujące sie przy skrzyni.
Natomiast na ścianie grodziowej przy lince od sprzęgła jest taki element plastikowy który blokuje linkę jest on dośc luźno. Powinien on by od strony kabiny czy silnika ?
Może to docisk sprzęgła? ale wtedy raczej ślizgało by się niz nie chcialo wysprzeglac, dobrze myślę?

[ Dodano: Sro Paź 03, 2007 18:59 ]
Jednak to problem ze sprzegłem nie z linką. Ale objaw dość dziwny jeśli sprzegło nie jest wcisniete to wszystko ok. Po wciśnięciu słychać metaliczny dzwięk jak by ktoś pilnikiem piłował :/ Co to może być ? łożysko? :roll: