Zobacz temat - Tuning wizualny r600
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Tuning wizualny r600

orzech - Czw Paź 11, 2007 19:04
Temat postu: Tuning wizualny r600
Witam
Pomyslalem sobie ze mozna by wrzucic wszystko w jeden temat odnosnie zmian wizualnych w serii 600. Jezeli wogole sa jakies u nas mozliwe. Osobiscie jak narazie szukam juz od ponad miesiaca felg 17" i kompletnie zadnego wyboru. Jesli ktos posiada rovera na 17" to moglby wrzucic zdjecia w ten temat. Szukam takze lamp przednich, moze ktos wie gdzie mozna znalezc inne niz oryginaly, najchetniej aby byla soczewka pod xenon. W galerii tuningu jest pare 600 z innymi zderzakami ale w pl jeszcze nie widzialem.
Dzisiaj na wawrze zobaczylem ciemnego rovera z przyciemnionymi szybami wszystkimi i bez oznaczen z tylu. I to mi sie spodobalo choc znaczek bym zostawil.
Jesli ktos cos wie na ten temat to zapraszam do dyskusji

ADAM1 - Czw Paź 11, 2007 22:57

orzech napisał/a:
Osobiscie jak narazie szukam juz od ponad miesiaca felg 17" i kompletnie zadnego wyboru


Sa tego plusy i minusy. Jak zamontujesz wieksze felgi, to wysokosc opony sie zmniejszy, a co za tym idzie - otwor pomiedzy opona a nadkolem bedzie bardziej widoczny(widzialem takie zjawisko ostatnio w hondzie). Wiec jesli chcesz polepszyc optycznie to bedziesz musial go lekko obnizyc

orzech napisał/a:
Szukam takze lamp przednich, moze ktos wie gdzie mozna znalezc inne niz oryginaly, najchetniej aby byla soczewka pod xenon.


Nie ma innych orginalnych(zeby nie trzebabylo w karoserie ingerowac)

orzech napisał/a:
Dzisiaj na wawrze zobaczylem ciemnego rovera z przyciemnionymi szybami wszystkimi i bez oznaczen z tylu


Profanacja stylu

jerzu - Czw Paź 11, 2007 23:06

Takie autko napewno ladnie by sie prezentowalo obnizone(na tomateam sa sprezynki) i na ladnej feldze(klasycznej) jakos nie moge sobie wyobrazic jakies ostrego tunningu w takiej limuzynie :)
Marrkus - Czw Paź 11, 2007 23:55

Ten jest na firmowych 17"

R600 by pawciu87

I myślę że tylko takie pasują -ale to moja opinia - sam takich szukam bo mam takie same ale tylko 16"
Lamp ani przednich ani tylnych nie dostaniesz innych jak te które masz zamontowane - ale możesz se boczne kierunki zmienić na białe - b.ładnie się prezentuje przy ciemnych kolorach nadwozia ale przy jasnych też ujdzie

Dla mnie ten jest ideałem (prawie, jasnego wnętrza brakuje i kierownica po złej stronie)felgi 17", obniżony, kolor white gold, białe kierunki.....

mój ideał

orzech - Pią Paź 12, 2007 00:03

bron borze nie chodzi mi o zaden ostry styl, zadna zmiana zderzakow, neonow ani innych gazdzetow
ADAM1 napisał/a:
Sa tego plusy i minusy. Jak zamontujesz wieksze felgi, to wysokosc opony sie zmniejszy, a co za tym idzie - otwor pomiedzy opona a nadkolem bedzie bardziej widoczny(widzialem takie zjawisko ostatnio w hondzie). Wiec jesli chcesz polepszyc optycznie to bedziesz musial go lekko obnizyc

widzialem r600 na 17 bez gleby i zgadza sie do pelnego wygladu potrzebna by gleba ale tragedii nie ma i nie ma tez efektu ze samochod stoi wyzej
ADAM1 napisał/a:
orzech napisał/a:
Dzisiaj na wawrze zobaczylem ciemnego rovera z przyciemnionymi szybami wszystkimi i bez oznaczen z tylu


Profanacja stylu

ja bym tak tego nie okreslil bo szyby byly przyciemnione delikatnie, ladna felga i to wszystko bardziej podkreslilo te listwy metalowe wokol szyb a brak oznaczen (przy kupnie np bmw, audi, mercedes-mozna wybrac opcje z czy bez emblematow) osobiscie mi sie spodobal

[ Dodano: Pią Paź 12, 2007 00:06 ]
Marrkus napisał/a:
Ten jest na firmowych 17"

R600 by pawciu87

tez szukam takich, spodobaly mi sie tez ktos ma na forum od mitsubishi (wieloramienne)

ADAM1 - Pią Paź 12, 2007 00:58

orzech napisał/a:
ja bym tak tego nie okreslil bo szyby byly przyciemnione delikatnie,


Delikatnie w odpowiednim kolorze - ujdzie

bialy114 - Sob Paź 13, 2007 20:02

Podpisuję sie pod opiniami kolegów.
R600 bardzo łatwo "spaprać" - moim zdaniem wystarczy delikatny "dół" (ok 4-6 cm) ładna felga i lakier na klamkach i lusterkach. Delikatnie przyciemnione szyby ładnie uwypuklą aluminiową otoczkę wokół okien.
Myślę, że do mi brakuje felg "by Pawciu87" i lakieru na lusterkach - więcej bym nie grzebał.
Można za to "poszaleć" w środku ;)

orzech - jak chcesz to pooglądaj http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=14672
- obniżony o 4 cm
- szyby 30 % - tak nawiasem - mój R600 miał fabrycznie ciemniejsze szyby - na przeglądzie mierzyliśmy przednią, której oczywiście nie ruszałem - wyszło 88% przepuszczalności
- lakier na klamkach - fabrycznie nie było :(

P.S.
Ideał Marrkusa jest również moim :)

tiruces - Wto Paź 16, 2007 20:19

witam wszystkich, na weekend jak będę miał chwilę to wrzucę fotki mojego R600 na 17 alu pzdr
pawciu87 - Wto Paź 16, 2007 21:00

dziekuje za przytoczenie mojej R600 na wzor :mrgreen: moim zdaniem bez gleby nie wyglada zle, gorzej to wyglada na zdjeciach niz w rzeczywistosci -serio :wink: co do tuningu r600, jestem podobnego zdania co koledze wyzej, ja przy swoim zmienilem tylko koncowke wydechu na chromowana podwojna, zmienilem kierunki na biale cleary ;] , i mysle nad tylnymi lampami, ale nie mam czasu ostatnio... a w srodku jasne dywaniki,ramki na zegary, oraz piekna podswietlana galka rover skorzana ;] to wszystko i nic wiecej nie potrzeba :grin:
orzech - Wto Paź 16, 2007 22:16

pawciu87 napisał/a:
i mysle nad tylnymi lampami, ale nie mam czasu ostatnio...

a o czym myslisz dokladniej ?

pawciu87 - Wto Paź 16, 2007 22:55

dokladnie element kierunkow z tylu oraz swiatel cofania chce zakryc folia w odcieniu czerwonym, zeby to jednolicie wygladalo, widzialem juz takie manewry na zagranicznych stronach z roverkami w R600 i wygladalo bardzo gustownie :wink:
ADAM1 - Wto Paź 16, 2007 23:19

Lepiej by wygladalo - moim zdaniem - jak bys wycia pomaranczowy plastik z migacza i wstawil bialy z innej lampy. Zmudna robota, ale efekt bylby niezly :wink:
pawciu87 - Wto Paź 16, 2007 23:41

owszem byloby przy tym grzebania a grzebania... :roll: poki co zobacze jak wyjdzie operacja z folia :wink:
orzech - Sro Paź 17, 2007 23:10

znajomy w hondzie mial czerwona folie na zoltym kierunku i troszeczke w momencie swiecenia zalatywalo rozem
moim zdaniem folia na lampach to raczej cos w stylu druciarstwa albo jakies rece pudziana badz tribale aby zakryc rdze
no ale jak nie ma nic na rynku to sie tak robi zeby bylo ladniej bo mnie tez osobiscie zolty kieunek nie pasuje, musze przymierzyc od znajomego jak sie ma lampa od amerykanskiej wersji accorda (taka z biala gora) ile przerobek bedzie

tiruces - Czw Paź 18, 2007 21:14

a ja mam troszeczkę inną koncepcję na moje tylne lampy, mam roverka w kolorze Charcoal czyli prawie czarny i chciałbym górną część lampy tzn ten czerwony pasek nad kierunkami i światłami cofania obkleić czarną folią :grin:
pawciu87 - Czw Paź 18, 2007 21:43

srednio mi sie to widzi :> ale o gustach sie.... no :P ale mysle bardzo dobry efekt przyniosloby przy Twoim kolorze naklejenie czarnego paska wlasnie na kierunku i swiatlach cofania :wink:
tiruces - Pią Paź 19, 2007 09:30

folię już zamówiłem, teraz jeszcze tylko wybór koncepcji :mrgreen: , może zrobię na próbę jedną lampę tak jak ja myślę, a drugą z paskiem na kierunku i św. cofania i zobaczę która mi się bardziej podoba, jak już będzie zrobione to zamieszczę fotki pzdr
orzech - Pią Paź 19, 2007 20:34

ticures u ciebie zdecydowanie lepiej by srodkowy pasek zaciemnic a reszte na czerwono, widzialem juz takiego i daj zdjecie swojej r600 na 17"
tiruces - Pią Paź 19, 2007 23:09

pod poniższym adresem są fotki mojego Roverka, niedawno pomalowałem grill na czarno, wymieniłem antenę na nową, która w końcu się chowa (ten sterczący bat już mnie dobijał :grin: dzisiaj zmieniłem kierunki boczne na białe, jak odbiorę folię to będę walczyć z lampami, a w najbliższym czasie: malowanie felg (bo są trochę zniszczone), przyciemnienie szyb i Xenony :mrgreen: pzdr

nie wiem jak dodawać fotki żeby były widoczne na forum więc przesyłam link do albumu z fotosika):
http://tiruces.fotosik.pl/albumy/294077.html

orzech - Sob Paź 20, 2007 13:43

felgi sa w podobnym stylu co ja szukam, ale oznaczenia na klapie sa w dziwnym miejscu-zdejmij je calkowicie i zostaw sam znaczek
a propo xenonow to masz zamiar wypolerowac szkla i do tego soczewki(lub bez) pasowac czy masz jakis inny patent :?:

giewu - Sob Paź 20, 2007 14:02

tiruces napisał/a:
...nie wiem jak dodawać fotki żeby były widoczne na forum...
jakby co to tutaj masz instrukcję dotyczącą wklejania zdjęć podczas pisania posta lub druga łatwiejsza i zdecydowanie bardziej przyjazna dla każdego forumowicza możliwość to wstawienie każdego zdjęcia jako załącznik ... instrukcja wstawiania załączników tutaj :wink:
tiruces - Sob Paź 20, 2007 14:34

orzech napisał/a:
a propo xenonow to masz zamiar wypolerowac szkla i do tego soczewki(lub bez) pasowac czy masz jakis inny patent :?:


normalnie włożę bez soczewek i bez polerowania szkła, wiadomo, że nie będzie to ten sam efekt, ale nie chce mi się bawić z lampami, widziałem już tak zamontowane xenony i nie jest źle :wink:

ADAM1 - Sob Paź 20, 2007 15:27

Podejzewam, ze bedziesz mial problem z przegladem technicznym i ustawieniem kierunku swiecenia, poniewaz te reflektory nie sa przystosowane do xenonow
tiruces - Sob Paź 20, 2007 15:34

jeżeli chodzi o przegląd to się nie martwię :wink: a z kierunkiem świecenia to zobaczymy
ADAM1 - Sob Paź 20, 2007 17:16

tiruces napisał/a:
jeżeli chodzi o przegląd to się nie martwię


Wszystko zalezy od znajomosci :wink:

tiruces napisał/a:
a z kierunkiem świecenia to zobaczymy


Tu moze byc problem, bo nwet jak orginalna zarowke zle wlozysz(pod katem itp.) to swiatlo zle bedzie sie rozpraszac.
Poprzez zamontowanie ksenonow mozesz nawet pogorszyc sobie oswietlenie - ale to jest tylko teoria :wink:

orzech - Sob Paź 20, 2007 17:59

podejrzewam ze jezeli wlozysz zarnik do zwyklej lampy (bez spolerowanego szkla) to swiatlo bedzie tak rozproszone ze nie bedziesz nic widzial albo wszystko nawet z gwiazdami ale po trochu

koszt spolerowania szkla to 50 zl - kiedys to kosztowalo duzo wiecej
zastanow sie nad ta opcja bedzie duzo lepiej

bialy114 - Sob Paź 20, 2007 19:07

Jeśli nikt się nie obrazi - powiem tak:
fascynacja ksenonowym źródłem światła to jedna sprawa, natomiast to, jak się czuje(co widzi) kierowca nadjeżdżający z przeciwka to zupełnie coś innego.
tiruces napisał/a:
jeżeli chodzi o przegląd to się nie martwię a z kierunkiem świecenia to zobaczymy

Przegląd dostają również pojazdy, w których bałbym się trzasnąć mocniej drzwiami żeby się nie rozpadły - to tez prawda :mrgreen:
Kierunek świecenia - to juz poważniejszy problem, bo może nie tylko pogorszyć Twoje pole widzenia - co może skutkować wypadkiem, ale może spowodować wypadek kogoś innego - o tym też należy pamiętać.
Pozostaje kwestia, czy ktoś będzie mógł spokojnie żyć ze świadomością, że przyczynił się do czyjegoś kalectwa lub - nie życzę - śmierci. Nie mówiąc już o tym, że możesz zostać zaskarżony z powodztwa cywilnego po wypadku osoby jadącej z naprzeciwka. I nie wywiniesz się !!
Przeróbka "z głową" jest jak najbardziej na miejscu.
Przypomnieć tu należy o wymogu konieczności "systemu oczyszczania szkła reflektora" ponieważ nawet zabrudzony klosz powoduje rozproszenie wiązki światła.

Ja osobiście śmieję się z przeróbek zwykłych (karbowanych) reflektorów na ksenon - moje motto: chcesz ksenon - kup oryginał ( od Audi, BMW, lub innego samochodu) i dopasuj sobie karoserię lub inny samochód fabrycznie wyposażony w kseny.
Uff - ale się rozwinąłem...

Uwaga !
Swoją wypowiedzią nie chcę nikogo wyśmiewać lub obrazić ! Każdy jest "kowalem swojego losu".
Takie jest po prostu moje zdanie.

orzech - Sob Paź 20, 2007 20:07

bialy114 zgadzam sie z toba ale nie z tym
bialy114 napisał/a:
moje motto: chcesz ksenon - kup oryginał ( od Audi, BMW, lub innego samochodu) i dopasuj sobie karoserię lub inny samochód fabrycznie wyposażony w kseny

bo tu od lampy nic nie zalezy tylko od osprzetu, lampa ma miec poprostu gladkie szklo a cala reszte (jak spryskiwac, poziomica itd) dokladasz do lampy

bialy114 - Sob Paź 20, 2007 23:07

Nie chciałbym tworzyć Off -a, lecz, o ile się nie mylę, ksenony oparte są na soczewce, a nie zwykłym odblasku z reflektora.
Jeśli mówimy o wypolerowaniu szkła i wymianie odblasku na soczewkę - popieram !
Ale jeśli chodzi o polerowane szkło i żarnik z przetwornicą zamiast żarówki - to moje pytanie brzmi:
Co to ma dać?
Niebieski kolor? i już??
A tak nawiasem - a co z długimi ? dalej żólte? :mrgreen:
Myślę, że każdy i tak zrobi tak jak będzie chciał i nasze górnolotne dyskusje tego faktu nie zmienią.
Pozdrawiam

orzech - Nie Paź 21, 2007 01:28

ksenon bez soczewki naprawde niewiele slabiej gorzej swieci od tego w soczewce
ale wiadomo zeby bylo wszystko wporzadku to trzeba troche zainwestowac
chetnie bym zmienil lampy u siebie ale niestety nie ma na jakie

ADAM1 - Nie Paź 21, 2007 03:32

orzech napisał/a:
chetnie bym zmienil lampy u siebie ale niestety nie ma na jakie
.

Co ci sie w tych lampach nie podoba?
To jest auto z poczatku lat 90-tych i jeszcze nie widzialem zadnych lamp, ktore by tam przypasowaly - chodzi mi oczywiscie o typ xsenony itp. - lepiej nic nie robic , niz pogarszac :wink:

orzech - Nie Paź 21, 2007 10:13

ADAM1 napisał/a:
Co ci sie w tych lampach nie podoba?

ogolnie nie sa zle ale krazy po internecie takie vt 600

i od tej pory mysle nad zmiana lamp na inne

[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 10:17 ]
ADAM1 napisał/a:
To jest auto z poczatku lat 90-tych i jeszcze nie widzialem zadnych lamp, ktore by tam przypasowaly - chodzi mi oczywiscie o typ xsenony itp. - lepiej nic nie robic , niz pogarszac :wink:

tuning w dobrym tego slowa znaczeniu oznacza min. poprawianie fabryki a wiec nie udawajmy ze 600 to jakas limuzyna i ze wszystko ma eleganckie i ze cokolwiek by nie zrobil to sie pogorszy
jezdzilem dwoma 600 i niestety ale oswietlanie drogi nie jest najwyzszej polki wiec mysle nad jej poprawa

bialy114 - Nie Paź 21, 2007 10:25

Orzech - wybacz - ale nie ośmieliłbym się powiedzieć, że 600 z Twojego zdjęcia dysponuje mocą 100KM z silnika SDi :mrgreen:
Wniosek:
Jeśli robić auto na wzór tego ze zdjęcia - wypada zacząć od silnika Ti, dodać swoje modyfikacje podnosząc moc do ok 250 KM(wymiana intercoolera, turbiny, chip-a). Następnie zawieszenie, hamulce, koła, lakier i wtedy lampy.
Jeśli ktoś ma w planach jeździć niepowtarzalnym autem i do tego posiada furmankę pieniędzy to zostaje tylko pogratulować. :mrgreen:
Zauważ ogrom pracy i nakładów finansowych włożony w końcowy efekt.
Wiadomo - od czegoś trzeba zacząć. Lecz, czy aby na pewno od lamp ?

orzech - Nie Paź 21, 2007 10:33

przeciez ja te zdjecie wkleilem tylko dlatego zeby pokazac inne lampy-nic wiecej, nie powiedzialem ze chcialbym aby tak wygladal lub cokolwiek innego
nie nazwał bym rovera autem nie powtarzalnym raczej poprostu rzadkim na naszych drogach

bialy114 - Nie Paź 21, 2007 10:46

Mi chodziło o auto niepowtarzalne bardziej pod kątem gruntownie przebudowanego.
Aż sam jestem ciekawy jak by wyglądał seryjny ( lub prawie seryjny :wink: ) R600 z takimi lampami.
Myślę, że wszystko powinno pasować do siebie w takim przerobionym samochodzie dlatego mówiłem o totalnej przeróbce.
Bardzo blisko do stwierdzenia, że jak założysz koła z Lexusa w chromie do fiata 125p to będzie fajnie jeździł :mrgreen:
Nie mówię, że ja przerobisz lampy to będzie to samo, ale...
Powtarzam - chciałbym to zobaczyć i życzę Ci sukcesu - nie mam na myśli nic złego.
Pozdrawiam

KRYS - Nie Paź 21, 2007 11:48

Tak jak Biały piszesz - bezpieczeństwo to podstawa!!

Zastanawiaja mnie jeszcze te żarówki ksenonowe co świecą 30 - 50% mocniej.

Czyli oślepiają jadących z naprzeciwka 30 - 50% bardziej!!

Najlepsze są bryki z lat 80-90 co oslepiają niebieskimi światłami . żałosne.

Ale światła w tej 600 ze zdjęcia są kozackie!

ADAM1 - Nie Paź 21, 2007 15:57

orzech napisał/a:
ogolnie nie sa zle ale krazy po internecie takie vt 600


Nie wiedzialem, ze R600 mialo takze wersje VT. Z tego co mi wiadomo to byly Si, SLi, SLi LUX, SD, SDi i TI :wink: .
Ale mniejsza o nazwe...............

Na zdjeciu sa zamontowane lampy od BMW 3-serie( o ile sie nie myle). Zle to nie wyglada, ale jak znam zycie to przerubki karoseri nieuniknione.
Jak juz szukasz innych lamp, to zmien je na 2X H7(jakies orginalne). Moga poprawic widocznosc, bo faktycznie orginalne nie gzesza "ostroscia" :wink:
Mam tylko nadzieje , ze nie przyjdzie ci do glowy pomysl naklejania chromowanych wlotow powietrza na przednie blotniki typu M3 jak na zdjeciu, klamki tez ma ochydne

Pozdrawiam

orzech - Nie Paź 21, 2007 18:57

vt oznacza virtual tuning a nie oznaczenie modelu
zobaczymy co uda mi sie zrobic jezeli wogole cos sie bedzie dalo zeby to z gracja wygladalo

pawciu87 - Pon Paź 22, 2007 21:32

a wiec tak jak obiecalem kiedy dorzucam fotki po transplantacji ramek na zegary, zalozeniu galeczki podswietlanej rover, bialych kierunkach, oraz widac takze sportowa koncowke wydechu :mrgreen: zostalo jeszcze zalozeniu boczkow z drewnem(najpierw musze zawiesc do tapicera bo ten material na boczkach jedzie tragedia :shock: ) oraz pobawienie sie troche z tylnymi lampami i folia :razz: ostatnio mam jakas chcice zeby koniecznie gdzies na jakis spot uderzyc... ale gdzie w okolicach wielunia sie moze cos szykowac ? czestochowa, sieradz lodz, wroclaw... najblizej czestochowa i sieradz... :roll:


orzech - Pon Paź 22, 2007 21:52

pawciu87 a moglbys zrobic zdjecia zegarow z tymi alu ramkami tak z bliska bardziej oraz tej galki ktora masz
thef - Pon Paź 22, 2007 21:54

A ja bym jeszcze prosił zdjęcia dywaników i ewentualnie podania namiaru na producenta/sprzedawcę :mrgreen: . Pasują idealnie?
Brt - Pon Paź 22, 2007 21:55

pawciu qrde fajne masz to auto :D przyjedź na andrzejki do Kraka :D ;)
pawciu87 - Pon Paź 22, 2007 22:07

oczywiscie ze umieszcze, ale mam maly problem z podlaczeniem aparatu do kompa, jutro zrobie swierze zdjecia i wkleje :wink: moge tylko powiedziec ze razem z ramkami i galka w nocy w aucie tworzy sie niepowtarzalny klimat :mrgreen:

[ Dodano: Pon Paź 22, 2007 22:10 ]
thef napisał/a:
A ja bym jeszcze prosił zdjęcia dywaników i ewentualnie podania namiaru na producenta/sprzedawcę :mrgreen: . Pasują idealnie?


pasuja idealnie, tylko ze troche odnien jest inny niz wnetrza, ale na zywo nie rzuca sie to w oczy :) a kontakt dam Ci na prova pozniej, bo to nie bylo z mojego konta kupowane i nie pamietam sprzedawcy :/

P.S. Brt dzieki za slowa uznania :mrgreen: z checia wlasnie przejechalebym sie na jakis spot porozmawiac poogladac takze wasze furki, do krakowa mam troche daleko... zobaczymy jak sie ulozy, myslalem o wroclawiu, lub lodzi, gdzies w tych okolicach :roll:

Brt - Pon Paź 22, 2007 22:17

pawciu87 napisał/a:
z checia wlasnie przejechalebym sie na jakis spot porozmawiac poogladac takze wasze furki, do krakowa mam troche daleko

Przecież masz tylko 200km, Ja będę gonił 2x200 :mrgreen: ;) jeszcze nie wiem, czy swoim, czy z Wrockiem, czy z kumplem z Gło, ale jeśli nic powaznego nie przeszkodzi to jadę :D Szeraton i gokarty czekają :D :D :hahaha:

thef - Pon Paź 22, 2007 22:40

pawciu87 napisał/a:
thef napisał/a:
A ja bym jeszcze prosił zdjęcia dywaników i ewentualnie podania namiaru na producenta/sprzedawcę :mrgreen: . Pasują idealnie?


pasuja idealnie, tylko ze troche odnien jest inny niz wnetrza, ale na zywo nie rzuca sie to w oczy :) a kontakt dam Ci na prova pozniej, bo to nie bylo z mojego konta kupowane i nie pamietam sprzedawcy :/
Dzięki wielkie! Nie musisz się spieszyć :) , dopiero na wiosnę będę o tym głębiej myślał ;) . Głównie chodzi mi o spasowanie przy tej plastykowej obudowie cięgien zamków klapy i wlewu - czy to jest zrobione na owal, czy ładnie wycięte po prostokącie, tak jak ta obudowa.

[ Dodano: Pon Paź 22, 2007 22:42 ]
Brt napisał/a:
Szeraton i gokarty czekają :D :D :hahaha:
Hehe, Barcik, mam nadzieję, że sobie użyjemy :D
Brt - Pon Paź 22, 2007 22:44

thef napisał/a:
Hehe, Barcik, mam nadzieję, że sobie użyjemy

No muszę poprawić swój czas z zeszłego roku ;) 25 sekund z hakiem było chyba ;) :D

thef - Pon Paź 22, 2007 22:45

Brt napisał/a:
No muszę poprawić swój czas z zeszłego roku ;) 25 sekund z hakiem było chyba ;) :D
Ja to w ogóle muszę wykręcić czas.. :D
pawciu87 - Pon Paź 22, 2007 23:20

andrzejki sa dopiero za miesiac, o ile sie dobrze orientuje :mrgreen: musze sie nad tym powaznie zastanowic :grin:
xxmg620di - Pon Paź 22, 2007 23:51

Ciekawostka Panowie taką 600-tkę widzieliście jak na tej fotce? :-) nie wypowiadam się na jej temat ani za ani przeciw takiemu autku to tylko jako ciekawostka trafiłem na taką w sieci
marthinez - Wto Paź 23, 2007 07:51

xxmg620di napisał/a:
Ciekawostka Panowie taką 600-tkę widzieliście jak na tej fotce?

A czytałeś cały ten temat, zwłaszcza stronę 2. ?
Dla mnie :blee:

jabco - Wto Paź 30, 2007 21:32

Witam ja niestety już pomykam na zimówkach :cry: Sciągałem je ze łzami w oczach :beczy: Co zrobić idzie zima.No ale na wiosne mam zamiar wypolerować je na lusterko :mrgreen:
Marrkus - Wto Paź 30, 2007 23:20

Cytat:
No ale na wiosnę mam zamiar wypolerować je na lusterko :mrgreen:


Fajnie :wink: przy okazji zmień te dekielki od miśka to będzie wyglądało super. Swoją drogą felgi fajne utrzymane w klimacie modeli MG. JA bym raczej nie polerował - przy twoim ciemnym nadwoziu nieźle by wyglądały białe al'a rajdowe - filigranowe ramiona pasowały by do całości bo gdyby felga była pełniejsza to by już wyglądało tak sobie np o tak:


pozwoliłem se zapożyczyć obrazek z galerii klubowej
Ja ostatnio przegapiłem na allegro felgi 17 firmówki Rovera z jeszcze zdrowymi oponkami aż żal...

BTW w tym R600 VirtualTunning to trochę ostro pojechali i felgi są na 5 śrub :wink:

orzech - Wto Paź 30, 2007 23:50

jabco super wyglada na tych felgach
na allegro kompletna bieda
Marrkus musialy szybko zejsc bo wogole ich nie widzialem a przegladam codziennie

Marrkus - Wto Paź 30, 2007 23:59

Słabo szukałeś u mnie trochę krucho z $$ było i dla tego nie wziąłem a kilka dni stały i nie było ofert kupna. Gdybym miał 1100 na zbyciu ... :beczy: nawet w lotka zagrałem modląc się do SZEFA o pomyślność co by zgarnąć trochę na te fele :oops: ale nic nie wyszło ...
orzech - Sro Paź 31, 2007 00:03

szukam normalnie tak jak felgi oraz poprzez haslo rover felgi
to jak ty szukasz ze znalazles :?:

Marrkus - Sro Paź 31, 2007 00:16

Bo ja pamiętam? Chyba było tak: allegro -> motoryzacja -> części samochodowe -> koła,felgi,opony -> felgi z oponami -> 17" i wpisałem rover pokazało mi 2 wyniki między innymi właśnie te 17" ale teraz nie ma.

Za to są 16 z gumami (dość słabymi już chyba - na zdjęci nie widać za dużo) 16" z R600 ti

orzech - Sro Paź 31, 2007 10:31

ja jeszcze zawsze wybieram rozstaw srub ale fakt wpisujac rover bez wyboru rozstawu cos tam jeszcze znajduje
jabco - Sro Paź 31, 2007 16:47

Ja też chciałem kupić oryginalne roveroskie 17ski,ale po co mieć takie jak mają wszyscy :mrgreen: Przy takim rozmiarze obowiązkowa jest GLEBA,bo na oryginalnych sprężynkach wygląda nieciekawie :/
pawciu87 - Sro Paź 31, 2007 19:36

jabco napisał/a:
Ja też chciałem kupić oryginalne roveroskie 17ski,ale po co mieć takie jak mają wszyscy :mrgreen: Przy takim rozmiarze obowiązkowa jest GLEBA,bo na oryginalnych sprężynkach wygląda nieciekawie :/


jak wszyscy na razie ja i arrax tylko takie mamy :mrgreen: poza tym na zwyklych sprezynach nie wyglada az tak zle, co nieto tamto :rotfl:


orzech - Sro Paź 31, 2007 23:54

pawciu87 a jakie masz na nich opony ?
jak sie trafia to moze i takie kupie choc mozna w tej cenie (wg wlasnego gustu) kozaki kupic

pawciu87 - Czw Lis 01, 2007 10:20

na nich mam 215/45 R17 jesli chodzi o rozmiar oczywiscie :mrgreen: a ja za swoje felgi z prawie nowkami oponami dalem 1000 zl... wiec jestem bardziej niz zadowolony :mrgreen:
jabco - Czw Lis 01, 2007 13:20

Eee :???: tak to powinno wyglądać przynajmniej 3cm.Najważniejszy jest przód.Mój na 17stkach i oryginalnym zawieszeniu dziwnie sie prowadził kołysał sie za bardzo.Po założeniu sprężynek baja :mrgreen: Na prawdę cały czas autko jest bardzo wygodne no ale muszę zmienić oponki,bo 225/45 to za szeroko jak na nasze drogi.Trzeba mieć silne ręce :mrgreen: Ciekawe czy 205 by pasowały :bezradny:
bosniak - Czw Lis 01, 2007 13:49
Temat postu: Moja Honda Accord 2.0 iTD
felgi, ramki i dywaniki Honda Accord

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 13:53 ]
jabco napisał/a:
Ciekawe czy 205 by pasowały :bezradny:



205/45 ZR 17 takie powinny być, takie miałem na Hondzie ze sprężynami HR -30mm i było cacy. A propo, mam jeszcze dwa continentale w tym rozmiarze z 2004r w idealnym stanie.

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 14:01 ]
Felgi 17" OZ Racing model Opera

pawciu87 - Czw Lis 01, 2007 14:42

nie wiem mi na seryjnym zawieszeniu auto sie bardzo dobrze prowadzi i sie nie kolysze :roll: pewnie na twardszym byloby jeszcze lepiej, ale nie chce w to inwestowac na polskich drogach, czesto na tym zawieszeniu zawieszenie dostaje w d***, a nie chce myslec co by bylo na twardszym :neutral: i prosze nie pisac, ze ktos jezdzi popolskich drogach i daje rade, bo w kazdym regionie sa lepsze i gorsze drogi :/ poza tym przy moim rozmiarze opon nawet przy pelnym zaladunku nic sie nie trze :razz:
jabco - Czw Lis 01, 2007 15:20

Pawciu87 w sumie masz racje,bo w twoich rejonach jest tragicznie.Jakiś miesiąc temu miałem znowu okazje pośmigać w okolicach Wielunia.Okazało się,że mam rodzinę w Hucie.A rok temu w Ostrówku kupiłem roverka :rotfl:
orzech - Czw Lis 01, 2007 15:39

jabco napisał/a:
Ciekawe czy 205 by pasowały

jezeli masz 8 cali szeroka felge to bardzo ladnie ci sie opony wyprofiluja, zrobi sie takie jajo i efekt na glebie jest super
a tak to mniej wiecej u szfagra jest:
gleba -30 i 205/45/17 i 8" szerokie


w poprzednim aucie mialem glebe -60/-40 byl to golf i przyznam szczerze ze nigdzie niczym nie tarlem, ale fakt plomba mi wypadla
w roverze boje sie gleby bo nieraz z 2 osobami z tylu na garbie chacze wydechem bo z tego co widzialem to w dieslu wisi on nizej

bosniak - Czw Lis 01, 2007 16:37

orzech napisał/a:
jabco napisał/a:
Ciekawe czy 205 by pasowały

jezeli masz 8 cali szeroka felge to bardzo ladnie ci sie opony wyprofiluja, zrobi sie takie jajo i efekt na glebie jest super
a tak to mniej wiecej u szfagra jest:
gleba -30 i 205/45/17 i 8" szerokie

Nie no rewela fajne jojko i na każdym zakrecie modlitwa do Św. Krzysztofa, żeby sie opona z felgi nie zsunęła i po zakrecie na kapciu sobie polecieć. Pomijając fakt jak się to ma do zużycia krawędzi opony.

jabco - Czw Lis 01, 2007 16:49

A oto zdjęcia moich zegarków.Trochę słaba jakość,bo fotki zrobione telefonem :mad:
karasbp - Czw Lis 01, 2007 17:46

No no jabco. Zegareczki widzę ładniutkie. Hehe ja w swoim mam taki sam problem ze wskazówkami. Inwestycja trafna! :ok:
jabco - Czw Lis 01, 2007 18:35

Przydały by się jeszcze chromowane obwódki i ładniejsza kierownica,bo ta 3 ramienna jest do bani.Myślę o założeniu oryginalnej skórzanej lub 'fajnej sportowej'.Ciężko jest cokolwiek modyfikować w 600tce,bo jak sami wiecie nie wszystko tu pasuje.To nie jest autko sportowe czy uniwersalne jak golf.
karasbp - Czw Lis 01, 2007 18:37

no właśnie. w zupełności się z Tobą zgodzę. Sam z Golfa się przesiadłem na Roverka
orzech - Czw Lis 01, 2007 19:58

bosniak napisał/a:
Nie no rewela fajne jojko i na każdym zakrecie modlitwa do Św. Krzysztofa, żeby sie opona z felgi nie zsunęła i po zakrecie na kapciu sobie polecieć. Pomijając fakt jak się to ma do zużycia krawędzi opony.

jesli nie jezdzisz tak a to twoje domysly to prosze cie bez komentowania takich rzeczy
205/45/17 i zeby opona sie wychylala badz nadmiernie scierala to pierwsze slysze a mam te auto pod oknem hehe

jabco zegary masz super, dzieki tobie mam kolejny zakup
w poprzednim aucie malowalem wskazowki farba fluorestencyjna aby w uv swiecily bo nie bylo indiglo do golfa

bosniak - Czw Lis 01, 2007 20:12

orzech napisał/a:
jesli nie jezdzisz tak a to twoje domysly to prosze cie bez komentowania takich rzeczy
205/45/17 i zeby opona sie wychylala badz nadmiernie scierala to pierwsze slysze a mam te auto pod oknem hehe

jabco zegary masz super, dzieki tobie mam kolejny zakup
w poprzednim aucie malowalem wskazowki farba fluorestencyjna aby w uv swiecily bo nie bylo indiglo do golfa



nie jeżdżę tak, bo mam równo pod sufitem, a wszczególności na polskich drogach, mój brat ma firme wulkanizacyjna to troszke się na tym, znam i znam przypadki po znajomych, kórym sie to skończyło na pogietej feldze i potarganym błotniku, o kolizji nie mówiąc.

Co do zegarów, rewela, szczególnie te z logo Hondy w Rover'ze, proponuje jeszcze płyte CD na lusterko, odstraszy radary, świecące wentylki, spryskiwacze, mrugającą antenke, no i nie zapomnijcie o neonach pod samochodem, najlepiej naraz z 3 kolory, a i końcówkę wydechu, średnicy rury kanalizacyjnej i żeby ogniem buchała.

jabco - Czw Lis 01, 2007 21:20

Cytat:
Co do zegarów, rewela, szczególnie te z logo Hondy w Rover'ze, proponuje jeszcze płyte CD na lusterko, odstraszy radary, świecące wentylki, spryskiwacze, mrugającą antenke, no i nie zapomnijcie o neonach pod samochodem, najlepiej naraz z 3 kolory, a i końcówkę wydechu, średnicy rury kanalizacyjnej i żeby ogniem buchała


Nie wiem o co ci chodzi kolego?Czy widzisz żeby na naszych samochodach znajdowały sie takie gadzty,kilogramy szpachlu i plastiikowe progi czy sojlery???Jesteś pierwszą osobą której się nie spodobały zegary.99% ludzi jest pod wrażeniem i pyta się jak to zrobiłem i gdzie można je kupić.A co do logo Hondy hmmm mi wogóle nie przeszkadza przecież 600tka to w 90% Honda Accord.Wszystkie modyfikacje,które mam zamiar zrobić zawsze są przemyślane i odpowiednio dobierane tak żeby było estetycznie i tak by za bardzo nie odchodzić od orginału.Myśle że zmiana zegarów nie kwalifikuje się do AGROTUNINGU!!!Najlepiej nic nie robić tylko kupić sobie Alfe i duskutować na forum rovera. :ok: :ok: :ok:

bosniak - Czw Lis 01, 2007 21:29

Nic nie pisalem o kilogramach szpachli ani plastikowych spoilerach czy progach, uwazam że kazdy maniak wiejskiego tjuningu też głęboko przemysla decyzje założenia dodatkowego spoilera. Wkurza mnie tylko przerabianie klasycznej pieknej limuzyny, na siłę na cos a'la The fast and the furious rodem z Japonii.
Oprócz Alfy jak nie zauważyłeś mam jeszcze Rover'a.

KRYS - Czw Lis 01, 2007 21:40

sie ma

Mi te zegarki tez nie za bardzo podchodzą. Są zbyt krzykliwe.

Jak irokez na głowie królowej Elizabeth

jabco - Czw Lis 01, 2007 21:40

Czyli twoim zdaniem zmiana zegarów to bardzo wielka i szpecąca auto przeróbka?!?!Najlepiej nic nie robić i wogóle zlikwidować dział tuning wizualny :lol:
bosniak - Czw Lis 01, 2007 21:51

tak wystarczy, a wśrodku czysta zadbana pachnąca skórka, chyba że ktoś woli welur, ramki chrom na zegary, lekko je odświeży, drewniano-skórzana kiera i ewentualnie drewno lub skóra lewark. to tylko moje skromne zdanie, aha i dywaniki w kolorze wnętrza z delikatnym logo.
karasbp - Czw Lis 01, 2007 22:13

Wszystko jasne! Ramki na zegary i nic więcej! Każda inna przeróbka to już wiocha. Tak to mam rozumieć? :wink:
bosniak - Czw Lis 01, 2007 22:20

karasbp napisał/a:
Wszystko jasne! Ramki na zegary i nic więcej! Każda inna przeróbka to już wiocha. Tak to mam rozumieć? :wink:


A rozumiej sobie jak chcesz, chcę tylko powiedzieć że to nie golf III, ani calibra

jabco - Czw Lis 01, 2007 22:20

Bosniak napisałeś "Wkurza mnie tylko przerabianie klasycznej pięknej limuzyny, na siłę na cos a'la The fast and the furious rodem z Japonii." Sorki te wyżej wklejone zdjęcie accorda to pewnie twoje dzieło???Naprawdę super miałeś pomysł z tą 5cm gałką normalnie jak w klasycznej Limuzynie rodem z Japonii.Chyba też sobie odetnę z 10cm.Do tego ta jasna skóra moim skromnym zdaniem chyba nie pasuje do czarnej tapicery co innego u PAWCIU87 :mrgreen:
karasbp - Czw Lis 01, 2007 22:24

Masz rację jabco. Samochód ma się podobać właścicielowi
KRYS - Czw Lis 01, 2007 22:32

Zobacz zegarki z tego psta moim zdaniem lepiej im to wyszło

http://www.roverki.pl/for...ghlight=#107308

A zwłaszcza te bezowe

A poza tym to co sie tak rozjuszyłeś?

Pokazałes zdjecia i oczekujesz samych pochwał?

jabco - Czw Lis 01, 2007 22:35

Nie nie oczekuje pochwał tylko nie lubię jak ktoś krytykuje a sam robi lipę.

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 22:40 ]
Jutro postaram sie zrobić fotki jak będzie jasno.Jak nie świeca też wyglądają ciekawie.

orzech - Czw Lis 01, 2007 22:41

mysle ze tutaj nie ma co dyskutowac nad przerobkami r600 w ten sposob bo kazdy ma swoj gust o ktorym... i nie ma co wypisywac ze np r600 w orginale jest tylko ladny i kazda przerobka jest blee-takie osoby wogole nie powinny tu zagladac bo wiadomo jak ocenia kazda modyfikacje - poprostu blee
dla kolegi ktory ma kogos z wulkanizacjna
1. zeby miec 205/45/17 to trzeba umiec jezdzic na takim profilu a po drugie opony sie nie zdzieraja i nie wychylaja bo nie maja jak a po trzecie jak ktos ma porzadne felgi to nic mu sie nie gnie
2.
bosniak napisał/a:
chcę tylko powiedzieć że to nie golf III, ani calibra
chcialem ci tu napisac historie tuningu i wogole ale nie chce mi sie bo dostrzegasz chyba tylko wies tuning, bo przeciez wszystkie golfy i calibry sa bee

jabco twoje fele i gleba super graja ze soba, zegary bardzo mi sie spodobaly (musze poszukac na allegro) ale mysle ze logo H i type r mozna zlikwidowac

jabco - Czw Lis 01, 2007 22:52

No niestety z logo rovera nie było :cry: Poczytajcie trochę o tym www.moman.pl są różne kolory do wyboru i teraz już chyba można na zamówienie zrobić.

Są jeszcze tarcze bez nadruku wiec można kombinować na wiele sposobów a nie montować kolorowe diody. http://www.moman.pl/index.php?a=t&id=10

orzech - Czw Lis 01, 2007 22:57

wlasnie czytam i nie wiem czy ma do diesla czyli obrotek do 6
bosniak - Czw Lis 01, 2007 23:18

jabco napisał/a:
Bosniak napisałeś "Wkurza mnie tylko przerabianie klasycznej pięknej limuzyny, na siłę na cos a'la The fast and the furious rodem z Japonii." Sorki te wyżej wklejone zdjęcie accorda to pewnie twoje dzieło???Naprawdę super miałeś pomysł z tą 5cm gałką normalnie jak w klasycznej Limuzynie rodem z Japonii.Chyba też sobie odetnę z 10cm.Do tego ta jasna skóra moim skromnym zdaniem chyba nie pasuje do czarnej tapicery co innego u PAWCIU87 :mrgreen:


nie moja tylko kolegi nie ja odcinałem tylko on a skóra taka jest w standardzie, w accordzie znawco tjuningu wiejskiego kolor deski rozdzielczej był albo czarny albo szary, niestety nie było jak w Rover'ku, przy beżowej skórze, beżowej deski ha ha

[ Dodano: Czw Lis 01, 2007 23:27 ]
orzech napisał/a:
dla kolegi ktory ma kogos z wulkanizacjna
1. zeby miec 205/45/17 to trzeba umiec jezdzic na takim profilu a po drugie opony sie nie zdzieraja i nie wychylaja bo nie maja jak a po trzecie jak ktos ma porzadne felgi to nic mu sie nie gnie


czyt. ze zrozumieniem, chodziło o ten rozmiar z felgą szer. 8 cali, tzw.jojo, niszczy się "bark" opony, a felga się krzywi, jak opona spadnie z felgi (na dziurze, koleinie) bo jest do niej za wąska i chyba nie po to producenci głowią się ze zrobieniem na oponie "wargi" osłaniającej felge przed zadrapaniem, żeby później tego nie wykorzystywać, tylko nieumiejetnie dobierac rozmiar opony do felgi.

jabco - Czw Lis 01, 2007 23:28

Dlatego kupiłem roverka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
orzech - Czw Lis 01, 2007 23:36

bosniak napisał/a:
czyt. ze zrozumieniem, chodziło o ten rozmiar z felgą szer. 8 cali, tzw.jojo, niszczy się "bark" opony, a felga się krzywi, jak opona spadnie z felgi (na dziurze, koleinie) bo jest do niej za wąska i chyba nie po to producenci głowią się ze zrobieniem na oponie "wargi" osłaniającej felge przed zadrapaniem, żeby później tego nie wykorzystywać, tylko nieumiejetnie dobierac rozmiar opony do felgi.

caly czas rozmawiam o szerokosci 8", spojrz na zdjecie i zobacz jakie jajo jest z 205 i czy wedlug ciebie nie ma wargi
moze gdyby zarzucil 185 albo 195 to moze i byla by lipa a tak jest dobrze juz tyle czasu
robienie jaja na oponach to np nieodlaczny element cult stylu

bosniak - Czw Lis 01, 2007 23:39

cult styl? ta ta a świstak siedzi i ..............
jabco - Pią Lis 02, 2007 00:08

tiruces chyba mamy podobne alu :mrgreen:
pawciu87 - Pią Lis 02, 2007 08:03

ale sie dyskusja rozgorzala, o tych zegarach indigo mozna dyskutowac tak samo czy jest slusznosc gleby czy nie :roll: w moim przypadku nie ma, tym bardziej jak zaloze 15* na zime to bedzie jeszcze troszke nizej stal - wiec nie widze sensu, jak ciezko jest mi znalesc odcinek drogi bez dziur :???: mi w tych zegarach wlasnie nie podoba sie znaczek hondy, dlatego jak juz kiedys pisalem chyba zdecydowalbym sie na te bezowe :wink: pytanie brzmi do kolegi jabco, jak sobie poradziles ze scignieciem wskazowek od wymiany tarcz? i czy nie bylo jakis jaj przy tym, bo tego sie najbardziej obawiam przy wymianie wyzej wymienionych :mrgreen:
jabco - Pią Lis 02, 2007 10:01

Montaż jest bardzo prosty wskazówek nie trzeba ściągać,bo na tych tarczach jest spory otwór przez który przechodzi wskazówka.Trzeba tylko delikatnie obchodzić się z nimi bo można je uszkodzić przy składaniu licznika.Ja oczywiście jedną uszkodziłem i musiałem dokupić.
tiruces - Pią Lis 02, 2007 11:38

jabco napisał/a:
tiruces chyba mamy podobne alu :mrgreen:


no rzeczywiście są podobne, ja swoje w zimie oddaję do malowania bo są trochę zniszczone, a jeśli chodzi o tarcze indiglo, to skoro robią je na zamówienie, to czy nie można zamówić tarcz do Accorda ale bez znaczków, albo w miejsce ich jakby wsadzili znaczek Rovera??

jabco - Pią Lis 02, 2007 12:46

No moje też są już trochę zniszczone.Niestety już takie kupiłem.Mam zamiar na wiosnę je pomalować lub wypolerować,ale chyba jednak zdecyduje się na malowanie.

[ Dodano: Pią Lis 02, 2007 13:22 ]
Tak to wygląda w dzień.Jak się znudzi zawsze można zdjąć.

[ Dodano: Pią Lis 02, 2007 13:23 ]
Koniecznie muszę zmienić kierownice.Może ma ktoś z jedną na zbycie :?:

pawciu87 - Pią Lis 02, 2007 13:36

jak chcesz kierownice to sie odezwij do tego samego kolesia od ktorego kupiles auto, na pewno bedzie miec :mrgreen:
bialy114 - Pią Lis 02, 2007 14:35

jabco napisał/a:
Koniecznie muszę zmienić kierownice


http://allegro.pl/item262...kierownica.html

Przy wymianie trzeba wziąć pod uwagę różnicę w budowie.
3-ramienna jest "dłuższa"
4-ramienna - pod nią montowana jest taśma poduszki - różnica ok. 1cm, ale wystarczy żebyś nie miał prądu do klaksonu :mrgreen:
Ja "wyrzeźbiłem" odpowiednik taśmy, czyli krążek z wszczepionym miedzianym (lub mosiężnym) ringiem z oryginalnej (3-ramiennej) kierownicy.
Zamiasta poduszki oczywiście zaślepka.

Marrkus - Pią Lis 02, 2007 23:20

Szczerze mówiąc to i mi te zegary nie leżą - fajne bo inne ale ...

Honda accord to można powiedzieć bliźniak R600 ale każdy z tych modeli ma inny styl -Honda bardziej krzykliwa sportowa (i takie zegary są jak ulał) a Rover stonowany, klasyczny, elegancki (jak dobrze dobrany garnitur gdzie honda do dobrze dobrane wdzianko sportowe...)

ktoś podawał na forum link do firmy która może wykonać tarcze na zamówienie trzeba tylko przygotować projekt. Wydaje mi się że wygląd taki jak jest w r75 - całe cyferblaty podświetlane - mógłby wyglądać ciekawie

Ewentualnie coś co kiedyś proponował Tomaszi



Tak czy inaczej liczą się chęci

damian369 - Nie Lis 11, 2007 20:46

Jabco powiedz mi miałes duzy problem z demontarzem zegarów, ja nie wiem od czego zaczac a nie chce czegos skopac.
Pozdrawiam

bialy114 - Nie Lis 11, 2007 21:08

damian369 napisał/a:
ja nie wiem od czego zaczac a nie chce czegos skopac

Po pierwsze: "Witaj krajanie" :grin: mamy do siebie rzut beretem
Po drugie: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=19757
I wszystko jasne :mrgreen:

damian369 - Nie Lis 11, 2007 21:14

wielkie dzieki, fakt ezut beretem :) Pozdrawiam
KRYS - Pią Sie 15, 2008 10:33

odkopie troche temat bo mam pytanie odnośnie znaczków na klapie - logo na środku,model ,typ i marka.

Chciałbym je zlikwidowac i pytanie czy nie zostaną po nich dziury,zagłebienia itp

Czy istnieje możliwośc zrobienia własnego logo i wklejenia w grill oraz na bokach przy szybach w tylnych drzwiach?

Jeżeli tak to może zamiast klubowych naklejek takie emblematy zrobic

NEOSSS - Pią Sie 15, 2008 13:46

KRYS, chciałem zrobić podobnie jak Ty, zamast napisu Rover na logo Roverki.pl lecz po pierwsze zniszczyłbym emblemat ponieważ jest on klejony, po drugie musiałby idealne logo w takim samym formacie wydrukować, nie mówiąc już o tych małych emlematach na słupkach. Na tylnej klapie zostaną Ci dwie dziury po emblemacie loga Rover...
Mayson - Nie Wrz 07, 2008 19:17

A czy widział ktoś do 600-ki lampy przednie typu ANGEL EYES / ANGEL LOOK ?? Albo tylne całe czerwone; jak np. NEOSSS masz na avatarze?
NEOSSS - Nie Wrz 07, 2008 20:04

Mayson, lamp angel ani lexus nie ma do 600, ale mozna wykluc je samemu tylko po co szpecic autko... Lampy czerwone to 5 minut roboty :)
KRYS - Nie Wrz 07, 2008 20:42

NEOSSS a możesz rozwinąc temat "czerwonych lamp w 5 minut" ??
bialy114 - Nie Wrz 07, 2008 20:51

Folia lub spray :mrgreen:
NEOSSS - Pon Wrz 08, 2008 09:06

Benzyna ekstrakcyjna, nozyk do ciecia folii, czerwona folia, szablon... Wycinamy szablon odrysowujac od lampy, a dokladnie odrysowujemy sam kierunek, ma on krawedzie gdzie wpada nam folia i pokrywa sie na rowno(gladko) z lampa, czyscimy benzyna, wycinamy folie od szablonu i naklejamy...
KRYS - Pon Wrz 08, 2008 11:19

yyyyyyy a to jest przyklejone od wewnątrz czy na zewnątrz lampy ??

:roll: :?: :roll:

Mayson - Pon Wrz 08, 2008 13:33

NEOSSS, skoro nie ma takich lamp, to nie możesz twierdzić, że psułyby one wygląd :cool: I przyłączam się do pytania KRYSa
Rozumiem, że światło wsteczne świeci na czerwono..

NEOSSS - Wto Wrz 09, 2008 08:40

Na zewnątrz lampy... Cała lampa świeci na czerwono, czyli wsteczny oraz kierunek...

Mayson, mam soczewki w przednich lampach i teraz patrzyłem jak lampa wygląda dymiona i kierunki są białe, nawet fajnie to wygląda ale normalne angele mnie nie ruszają...

thef - Wto Wrz 09, 2008 12:12

NEOSSS napisał/a:
Cała lampa świeci na czerwono, czyli wsteczny oraz kierunek...
Przecież to po pierwsze nielegalne, a po drugie niebezpieczne :shock:
Mayson - Wto Wrz 09, 2008 14:03

NEOSSS napisał/a:
Na zewnątrz lampy... Cała lampa świeci na czerwono, czyli wsteczny oraz kierunek...

Aha.. oryginalne, gdyby były np. Hella, to mają kolor czerwony ale tam gdzie kierunek i wsteczne, są przerwy w czerwieni i światło świeci jak należy, a tak to; kij że nielegalne ale szkoda by było gdyby ktoś mi przez to w kufer wjechał lub ja cofając czegoś nie zauważył...
NEOSSS napisał/a:
Mayson, mam soczewki w przednich lampach i teraz patrzyłem jak lampa wygląda dymiona i kierunki są białe, nawet fajnie to wygląda ale normalne angele mnie nie ruszają...

A masz foty tych lamp? Daj link do fotek (Twojej galerii nie znalazłem na stronie...) i powiedz skąd je masz. Angele tylko markowe - chiński profess-sprzęt; jak do golfa IV, pozostawmy golfiarzom i kadeciarzom.

thef - Wto Wrz 09, 2008 14:08

Mayson napisał/a:
kij że nielegalne ale szkoda by było gdyby ktoś mi przez to w kufer wjechał lub ja cofając czegoś nie zauważył...
Egoizm ;)
NEOSSS - Wto Wrz 09, 2008 16:26

thef, prosze bez temató o legalności bo mnie to nie rusza, jeździ u nas w Polsce setki smaochodów amerykańskich, przechodzą badania i przechodzą kontrole... Co do kierunuku miganie czerwonego jest bardziej widoczne bo wygląda tak jakby migało przeciwmgielne, co do wstecznego także pod barwą czerwoną więcej widać...
piter34 - Wto Wrz 09, 2008 16:29

NEOSSS napisał/a:
thef, prosze bez temató o legalności bo mnie to nie rusza,

Ignorancja ;-)

NEOSSS napisał/a:
jeździ u nas w Polsce setki smaochodów amerykańskich, przechodzą badania i przechodzą kontrole...

Diagnostom lub policjantom, którzy takie auto "puścili" powinno się odebrać uprawnienia. :P

NEOSSS napisał/a:
Co do kierunuku miganie czerwonego jest bardziej widoczne bo wygląda tak jakby migało przeciwmgielne

Nie kumam o co Ci chodzi. Ja wolę jak mi miga kierunkowskaz na kolor inny niż świeci tylne światło.

NEOSSS napisał/a:
co do wstecznego także pod barwą czerwoną więcej widać...

Tzn. że jak byśmy na przód sobie założyli światła barwy czerwonej, to będzie więcej widać? :roll:

thef - Wto Wrz 09, 2008 16:41

NEOSSS napisał/a:
thef, prosze bez temató o legalności bo mnie to nie rusza, jeździ u nas w Polsce setki smaochodów amerykańskich, przechodzą badania i przechodzą kontrole... Co do kierunuku miganie czerwonego jest bardziej widoczne bo wygląda tak jakby migało przeciwmgielne, co do wstecznego także pod barwą czerwoną więcej widać...
Nie wiem czy jest nawet sens komentować pogląd, który właśnie wyraziłeś. Ale niech będzie. Myślenie w stylu: "inni tak robią, to i ja tak mogę", a z drugiej strony ciągłe narzekanie jak w to w naszym kochanym kraju źle się dzieje - jakież to polskie. A czy tak trudno zacząć od siebie i od małych kroczków? Może nie wywrócimy Świata do góry nogami, ale troszkę lepiej na pewno będzie.
A to, to zacytuję jeszcze raz, bo chyba sam sobie przeczysz:
NEOSSS napisał/a:
Co do kierunuku miganie czerwonego jest bardziej widoczne bo wygląda tak jakby migało przeciwmgielne, co do wstecznego także pod barwą czerwoną więcej widać...
Owszem, czerwone światło nie rozprasza się tak bardzo i jest dobrze widoczne, ale jaki sens ma możliwość pomyłki kierunkowskazu z przeciwmgielnym (no dobra, trochę naciągam, bo przecież mruga), wsteczny w kolorze stopu? Nie dość, że zmyla, to zapominasz, że światło wsteczne, oprócz ostrzeżenia, ma za zadanie oświetlić trochę obszar za samochodem, a będąc czerwone, to na pewno tego nie zrobi.
Mayson - Wto Wrz 09, 2008 17:10

... a tak wracając do mego pytania :mrgreen: ; NEOSSS, masz foty tych przednich lamp? Zapodaj jakiegoś linka albo wrzuć tu, bo mnie interesuje jak to wygląda na aucie.
thef, egoizm ale zdrowy :cool:

andrzejziom - Wto Wrz 09, 2008 21:37

Witam co do lamp mam pytanie czy te tylne lampy lampy tylnie

i te przednie lampy przednie

.. pasowałby do R 620, 96' ... ?? ?

thef - Wto Wrz 09, 2008 21:52

andrzejziom napisał/a:
.. pasowałby do R 620, 96' ... ?? ?
Tylna na pewno nie, przednia wątpię, choć kto wie czy by nie weszła. Ale podejrzewam, że nawet jeśli, to nie spasuje się dobrze z blacharką.
Mayson - Sro Wrz 10, 2008 00:06

Zerknijcie w link. Jest tam Accord w wersji amerykańskiej (dla przykładu) z różnego typu lampami przednimi (fabrycznymi też). Można sobie porównać; niektóre moim zdaniem wymiatają wyglądem... żeby do 600-ki był taki wybór... Acha! zwracam uwagę tylko na reflektory przednie! Inne przeróbki mnie nie interesują. Zresztą w 600-ce nie przeszłyby :cool:
http://www.hondasociety.c...71&page=1&pp=30

andrzejziom napisał/a:
Witam co do lamp mam pytanie czy te tylne lampy lampy tylnie
i te przednie lampy przednie .. pasowałby do R 620, 96' ... ?

Na pierwszy rzut oka widać, że nie. Poza tym przeczytaj opis aukcji :razz:

NEOSSS - Sro Wrz 10, 2008 08:42

thef, musiałbyś zobaczyć na żywo iż lepiej widać pod barwą czerwona niz tą niby białą...

Co do przepisów i legalności nie chce dyskutowac. Mi sie podobaja takie przeróbki i koniec kropka nad i. Dodam tylko od siebie ze uwazam na swoje bezpieczenstwo jaki na innych, to samo tyczylo sie zakladania xenonow, przyciemniania szyb, przyczerwienia lamp, czy zalozenia felg 17 o malym ET... :roll:

maciekwawa - Sro Wrz 10, 2008 15:52

a mi się podoba przemiana mojego roverka:):):)
Mayson - Sro Wrz 10, 2008 16:03

No właśnie... te przednie lampy....
KRYS - Sro Wrz 10, 2008 20:12

A ma ktos pomysł jak "odżółcic" szkła w tylnych lampach?

Widziałem podobne lampy jak w 600 w vectrach B gdzie przez srodek idzie białe szkło (migacz i wsteczne)

kiedyś gdzieś czytałem że ludzie rozklejają elementy lempy poddajac je wysokiej temperaturze ( w piekarniku)

Ale niezbyt mi sie to widzi

Mayson - Sob Wrz 20, 2008 14:16

http://www.nicedeals.co.u...37463b44b649228

To pewno znane już... a da się to w kraju kupić?

Marrkus - Sob Wrz 20, 2008 16:12

Da się

http://www.allegro.pl/ite...unki_clear.html

http://www.allegro.pl/ite..._rover_400.html

KRYS - Nie Wrz 21, 2008 20:11

Ja kupiłem te z pierwszego linka kolegi Marrkus

Są rewelacyjne!!

Mayson - Czw Lis 20, 2008 00:27

W ramach delikatnego "tuningu wizualnego"... zerknijcie do mojej galerii. Dodałem 9 fotek, na których jest R600 z dodatkami chromowanymi. Na bokach chromowana listwa 6mm, na tylnej klapie 15mm. Wgłębienia na zderzakach wydają się idealnie stworzone do tych listewek 6mm... Wydaje mi się, że teraz z chromem jest "akurat" - chyba nie przedobrzyłem, co? :wink: Dodam jeszcze niedługo te okrągłe ramki na nawiewy i kierunki boczne "clear".
http://www.roverki.pl/mod...d=874&pid=12715

NEOSSS - Czw Lis 20, 2008 11:44

Mayson, zpapugowałeś mnie :twisted:
Mayson - Czw Lis 20, 2008 11:56

NEOSSS, nigdy nie widziałem Twojej 600-ki na oczy :razz:
NEOSSS - Czw Lis 20, 2008 12:05

Mayson, w Avatarze widać i jakieś tam fotki wklejałem...
Co do listw bocznych ślicznie wyglądają te z Accorda oryginalnie z chromem, tylko psiuknąć pod kolorek :mrgreen:

Mayson - Wto Sty 27, 2009 22:38

NEOSS coś takiego o czym mówiłeś ale folia czarna, 99% przepuszczalna. Dobrze widać kierunkowskaz.
KRYS - Sro Sty 28, 2009 10:16

No super kolego !!

Daj namiary na folie

Mayson - Sro Sty 28, 2009 10:47

Co prawda, folii zostało dużo, dlatego pokusiłem się o zrobienie bocznych kierunków ale nie podobają mi się ciemne boczne... Chyba mimo wszystko kupię wersję CLEAR. Ale tylne lampy świetnie wyszły IMHO, a folia z wysyłką grosze.
KRYS napisał/a:
Daj namiary na folie

http://allegro.pl/item537...lko_45_szt.html
Kupione u niego. Żadnych problemów podczas tranzakcji.

NEOSSS - Sro Sty 28, 2009 10:52

Mayson, ja wole jednak cale lampy czerwone tym bardziej do Rudasa... I zerwij te 2.3 z blotnikow to nie jest BMW!!! Podjaralbys innych jakbys sobie walnal naklejki Silverstone ktore oryginalnie byly w tych miejscach w R600
Mayson - Sro Sty 28, 2009 10:58

NEOSSS napisał/a:
Mayson, ja wole jednak cale lampy czerwone tym bardziej do Rudasa

A mi się wydaje, że wtedy lampy zlałyby się z resztą auta... a tak jest akcent, poza tym już była poruszana kwestia legalności tego :wink:
NEOSSS napisał/a:
I zerwij te 2.3 z blotnikow

NIGDY!!! :twisted:
NEOSSS napisał/a:
Podjaralbys innych jakbys sobie walnal

Moja fura ma jarać tylko mnie :twisted: :twisted: :twisted:

NFSU9 - Sro Lut 11, 2009 18:33

No a jakby całość okleić na czarno to czy byłoby widać czerwone światło tak jak pomarańczowy kierunkowskaz u Maysona ??
komarek - Sro Lut 11, 2009 19:34

Mayson, taką folie przykleja się na lampę? czy jakoś inaczej? na zdjęciach nie widać, żeby było coś na lampie, a nie wiem jak inaczej można by to przyciemnić

i 2 sprawa: czy to jest na pewno legalne? wie ktoś coś na ten temat?
pytam bo sprawa groszowa a wygląda fajnie i będzie pasować do kierunkowskazów przednich i bocznych :cool:

Mayson - Sro Lut 11, 2009 19:49

komarek napisał/a:
taką folie przykleja się na lampę? czy jakoś inaczej?

Na lampę.
komarek napisał/a:
na zdjęciach nie widać, żeby było coś na lampie

Tzn, że wyszła mi robota :wink:
NFSU9 napisał/a:
a jakby całość okleić na czarno to czy byłoby widać czerwone światło

Napewno. Ta folia właściwie nie zmniejsza przepływu światła. A takie oklejenie kwestia gustu :razz:

komarek - Sro Lut 11, 2009 20:05

Mayson napisał/a:
Ta folia właściwie nie zmniejsza przepływu światła.
no właśnie a na forach czytam, że problemy z przeglądem i z policją
ja chciałbym okleić tylko pomarańcz w światłach i zastanawiam się właśnie, nie chce potem gdzieś w polu tego zrywać

PS jakiś krótki opis jak to zrobić można prosić? wyszło naprawdę rewelacja :cool:

NFSU9 - Sro Lut 11, 2009 21:22

Mayson napisał/a:
komarek napisał/a:
taką folie przykleja się na lampę? czy jakoś inaczej?

Na lampę.
komarek napisał/a:
na zdjęciach nie widać, żeby było coś na lampie

Tzn, że wyszła mi robota :wink:
NFSU9 napisał/a:
a jakby całość okleić na czarno to czy byłoby widać czerwone światło

Napewno. Ta folia właściwie nie zmniejsza przepływu światła. A takie oklejenie kwestia gustu :razz:


Nie no to ja kupuje na dniach, tylko od znajomego słyszałem, że problemy z policją ale najwyżej będę zrywał :grin:

Mayson - Sro Lut 11, 2009 21:23

komarek napisał/a:
no właśnie a na forach czytam, że problemy z przeglądem i z policją

No bo to z przepisami napewno jest niezgodne. Ale policja raczej nie czepi się czegoś, co wygląda na oryginalne (wiele aut ma tak przydymione światła fabrycznie, oczywiście dostają na to homologację). Tym bardziej, że jak widać na zdjęciu, które załączyłem, folia w praktyce nie zatrzymuje światła. Zanim nakleiłem, sprawdziłem jak widać kierunkowskaz. Nie da się zauważyć różnicy - gdyby była; I wouldn`t do that :lol:
komarek napisał/a:
ja chciałbym okleić tylko pomarańcz w światłach i zastanawiam się właśnie, nie chce potem gdzieś w polu tego zrywać

Niektórzy oklejają folią kolorową, co zmienia kolor świecenia albo kładą kilka warstw tej folii, aby lampy były czarne - wtedy świecenia nie widać. Oni powinni się liczyć z interwencją policji.
komarek napisał/a:
jakiś krótki opis jak to zrobić można prosić?

Gdy kupisz, gostek wysyłą Ci instrukcję "montażu". Ja wybrałem wersję z docinaniem już przyklejonej folii - nie bawiłem się w szablony. Najlepiej robić to w garażu, z suszarką, skalpelem i cierpliwością :wink:

komarek - Sro Lut 11, 2009 21:41

wydaje mi się, że przyciemnienie w zasadzie tylko kierunkowskazów lampy nie spowoduje zainteresowania policji, szczególnie, że są nowsze lampy przypominają jednak trochę przydymione

na pewno wykonam bo fajnie to wygląda, już kierunki mam dymione kupione i zastanawiałem się nad lampami, ale jak widać można inaczej

dziękuję za pomysł :mrgreen:

folia kupiona
nie mogę się doczekać wiosny - mam tyle fajnych rzeczy kupionych do mojego Roverka i wszystkie czekają na trochę ciepła i brak soli na drogach :razz:

olekorson - Czw Lut 12, 2009 00:17

Witam przepraszam, że się wtrącę, ale chciał bym wiedzieć co myślicie o tych felgach i oponach do mojego R600, kolor mojego autka to biały

Felgi
http://www.felgi-opony.co...647,2_7_31.html

Opony
http://www.toyoshop.pl/sk...th=169_58_63_70

Oczywiście wspomnę, ze autko jest obniżone o 40mm

Brt - Czw Lut 12, 2009 09:37

olekorson, popraw linki, bo Ci się źle wkleiły i strony się nie otwierają :ok:
olekorson - Czw Lut 12, 2009 11:20

Przepraszam oto poprawione

Felgi
http://www.felgi-opony.co...237,2_7_31.html

Opony
http://www.toyoshop.pl/sk...&products_id=53

Brt - Czw Lut 12, 2009 12:32

:)
Opony sobie chwalę :) dają radę :D Co do felg, to do białego auta jakoś bardziej mi podchodzą srebrne felgi .... ale kształtem te pokazane "powinny" się ładnie zgrywać z bryłą R600. Może jednak przed zakupem warto zrobić jakąś wizualizację komputerową ?? Tu masz białą R600 ze srebrnymi aluskami 16":
http://www.roverki.pl/mod...7&orderby=dateD ;)

Mayson - Czw Lut 12, 2009 12:44

olekorson napisał/a:
Przepraszam oto poprawione
Felgi

Osobiście to nie widzę czarnych alusów w R600... Kwestia gustu - jak pisze Brt; wizualizacja prawdę powie. (Jakie mi się podobają, to znajdziesz na moim R w "garażu" u góry http://forum.roverki.eu/g...mod&image_id=48 :ok: ) A opony każde są dobre jeśli markowe, nowe i w odpowiednim rozmiarze :wink:

Mazak - Pią Kwi 02, 2010 10:45

a co sądzicie o aluramce wokół drążka zmiany biegów w R 600 ,ktoś ma coś takie u siebie albo foty??
Deamian - Pią Kwi 02, 2010 15:24

Mazak napisał/a:
a co sądzicie o aluramce wokół drążka zmiany biegów w R 600 ,ktoś ma coś takie u siebie albo foty??


Według mnie to tylko takie coś jak ma kolega tronsek w swoim R400.
Foty masz tu i tu

Mazak - Sob Kwi 03, 2010 12:54

właśnie o coś takiego mi chodzi ,takie delikatne nie zagrube ale jeszcze nie widziałem takich do R 600 :/
Deamian - Sob Kwi 03, 2010 19:12

Przecież to jest zwykła listwa chromowana do dostania na allegro :smile:
np taka
http://moto.allegro.pl/it...mm.html#gallery

Mazak - Sob Kwi 03, 2010 20:03

faktycznie nie zwróciłem na to uwagi ,tylko ciekawe jak to wygląda na żywo chodzi mi oto czy bardzo rzuca się w oczy łączenie gdzie stykają się dwa końce
karasbp - Sob Kwi 03, 2010 20:14

jak jest możliwość gięcia tej listwy to będziesz miał tylko jedno łączenie. moim zdaniem nie powinno bardzo rzucać się w oczy jak będzie równo przycięte
olek997 - Wto Kwi 06, 2010 00:58

listwa jest elastyczne ale nie zegniesz jej nigdy pod katem prawie ze 90 stopni.
karasbp - Wto Kwi 06, 2010 09:20

zależy jakiej jest szerokości. Jeżeli wąska to może i się uda, ale to trzeba sprawdzić
sobrus - Wto Kwi 06, 2010 09:36

Wiecie, zawsze R400 bardziej mi sie podobało od R600.
Ale po obejrzeniu samochodu Maysona nie jestem taki pewien :)

Nie wiem jak ludzie mogą nie lubić roverków :)

(oglądałem tylko tą jedną galerię, pewnie jest tu więcej takich R600).

karasbp - Wto Kwi 06, 2010 10:06

sobrus napisał/a:
Wiecie, zawsze R400 bardziej mi sie podobało od R600.
Ale po obejrzeniu samochodu Maysona nie jestem taki pewien :)

Kwestia gustu. :grin:

olek997 - Nie Kwi 11, 2010 21:17

karasbp, dokładnie tak:) my mamy r600 i dla nas jest bomba sobrus, ty masz 400 i dla Ciebie jest najpiekniejsza.
Taka dyskusja nie ma sensu większego... zajmijmy się ciekawymi pomysłami na subtelny elegancki szykowny tuning tej limuzyny.

Mazak - Pią Kwi 16, 2010 01:33

Krzywd wyrządzonych rodzinie się nie zapomina :twisted:

No dobra Panowie przyznać się który z was jest właścicielem tej sportowej limuzyny :lol:

Mayson - Pią Kwi 16, 2010 07:32

Nowy wynalazek! Airbag w pokrowcach!
karasbp - Pią Kwi 16, 2010 08:15

Ale jakie dobre chłodzenie silnika! Dwa wloty powietrza w masce, ale ten grill... Kosmos :mrgreen: Kolega wyrzekł się chyba marki bo na kierownicy widać znaczek Saaba
Firq - Pią Kwi 16, 2010 09:47

Wszystko Wszystkim ale wiecie może gdzie bym mógł nabyć takie superowe niezależne od siebie końcówki tłumika jak na foto powyżej :D :twisted: :mrgreen: :grin: :lol:
Podłokietnik na podłokietniku i oparcie w drzwiach z Actrosa :) :grin: :rotfl:
TV i ten superowy lecz oryginalny uchwyt do telefonu :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

olek997 - Sob Kwi 17, 2010 11:09

PD na tylnej klapie, inicjały właściciela - Puff DiDDy hehheh;)
KRYS - Wto Sie 03, 2010 14:54

nawet wyszło !! !!

To ktoś od nas?

http://www.youtube.com/wa...ture=grec_index

Marrkus - Wto Sie 03, 2010 18:56

to jakiś francuz - http://www.youtube.com/us.../31/u3XBhyDtPbs

Z jego dzieł to ładnie wygląda:
http://www.youtube.com/us.../31/u3XBhyDtPbs

http://www.youtube.com/us.../32/Qs5G0iC0QOA

karasbp - Wto Sie 03, 2010 19:17

Ej ale super to wygląda jak wskazóweczka zmienia kolor! :D
zuber84cool - Wto Sie 03, 2010 19:51

Nie no z tą podświetloną wskazówką to super wyszło :grin:
Mazak - Sro Sie 04, 2010 00:40

pełen wypas ,widać że kolo zna się na rzeczy :grin:
KRYS - Sro Wrz 01, 2010 21:00

Takie coś znalazłem

black hella

karasbp - Sro Wrz 01, 2010 21:07

Mało co się różnią od oryginałów moim zdaniem, albo to tylko takie zdjęcie. Poza tym ten pomarańcz bym usunął ;)
Markzo - Sro Wrz 01, 2010 21:15

Zróbcie jak Herc ---> środek lamp na czarno i jest kozak :)
olek997 - Wto Paź 05, 2010 00:05

up up koledzy słyszeliście może o flokowaniu? ktos ma coś takieog u siebie? bo i sie marzy nowa podsufikta z alcantary pod kolor asnej skory no i mysle ze fajnie by slupki w tym koloerze wyglądaly..
Tomassso - Wto Paź 05, 2010 06:55

Ja sie przymierzam do zmiany podsufitki na jasno szarą alcantare, tylko jakoś wiecznie brak czasu :/ Zamówiłem próbki z alledrogo i nawet całkiem całkiem materiał ;)
Co do słupków to myślałem nad skajem, ale tylko i wyłącznie odmiana "mamut" :roll:
Tylko ciekawe jakby to wyszło przy klejeniu, bo alcantara jest dość mało elastyczna :roll:
Też chętnie bym sie dowiedział czy ktoś już sie z tym bawił :roll:

Matej - Wto Paź 19, 2010 00:25

Hej
A ma ktoś może fote przodu z zamontowanymi angel eyes? Znalazłem jakiś czas temu w uk ale sam niewiem czy warto.
http://www.moto-build.com/
Zakładka 'lights'
Chociaz cena..
Olek997, Twoje lampy sa bardzo ładne, samoróbka czy kupione?
Ew prysnac serie na czarno

jabco - Wto Paź 19, 2010 10:44

Fajne są tel lampeczki tylko czy pasują do wersji europejskiej??
_papa_ - Wto Paź 19, 2010 12:50

Matej napisał/a:
Fajne są tel lampeczki tylko czy pasują do wersji europejskiej??

Żadna rewelacja, klient wstawił do zwykłych lamp angel eyes od bmw. Żeby to były soczewki to bym się pokusił..... :neutral:

Perez - Wto Paź 19, 2010 12:51

Sam myslalem o pomalowaniu srodka, ale jest tyle roboty, zeby wyjac lampy, ze sobie odpuscilem.
jabco - Wto Paź 19, 2010 19:40

Dokładnie ale chyba soczewek sie nie doczekamy :???:
Perez - Sro Paź 20, 2010 12:55

olek997 napisał/a:
koledzy słyszeliście może o flokowaniu? ktos ma coś takieog u siebie? bo i sie marzy nowa podsufikta z alcantary pod kolor asnej skory no i mysle ze fajnie by slupki w tym koloerze wyglądaly..

Widzialem Prelude z flokowanym calym wnetrzem i wygladalo to bosko. Ja kiedys tez myslalem nad pokryciem wszystkiego w srodku co plastykowe flokiem, ale teraz raczej sklanialbym sie ku skorze.

olek997 - Czw Paź 21, 2010 22:14

Perez, no zeby lampy zdjać to niestety zderzaczek trzeb zdjąć. potem suszarą podgrzać tam gdzie jest łączy sie klosz z puszką i odkleić klosz. od razu trzeba odbłyśniki wyczyścić a snop swiatła będzie gitez

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 22:12 ]
Matej, samoróbka :) pouszkaj tematów gdzies juz pisałem co i jak. w skrócie szkło gładkie, soczewy z przetwornicami z merca, i snop swiatła dobrze ustawiony, no i spryski. jezdze rok zadnej kontroli z powodu świateł.

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 22:14 ]
Perez, czemuku skórze? teraz jest jak imitacja skóry, miekkie i wogule. a tak floczek to jak zamszyk/alcantara, machnąć podsufitke alcantarą i mamy S klass

Mazak - Pon Gru 27, 2010 01:38

grzebiąc w necie znalazłem taką 600ke :)
http://www.revistagti.com..._id1239501.html

karasbp - Pon Gru 27, 2010 14:55

Ciekawa hehe ;) Tylko ta deska dziwnie wygląda :P
Mazak - Pon Gru 27, 2010 15:01

dla mnie osobiście to każdy samochód z zegarami na środku wygląda lipnie :)
Mayson - Pon Gru 27, 2010 15:34

Szkarada :]
karasbp - Pon Gru 27, 2010 18:04

Chociaż obicie może być :D
TrAViShOn - Pon Gru 27, 2010 18:28

Powtórzę za Mayson'em SZKARADNY :!:
Jeszcze te lampy od A4 Brrrrrrrr...
:rzyga:

Markzo - Pon Gru 27, 2010 22:41

kupić rovera, żeby się wyróżniaći przerobic go na mega popularna a4... szczyt szczytów... btw auto tragiczne.
jabco - Wto Gru 28, 2010 22:43

Ładny lakier :mrgreen:
sobrus - Pią Gru 31, 2010 13:23

W Top Gear kiedys przerobili Mercedesa S class, zeby nie był taki nudny.
Miał być stylowy ;)
Więc wylano w nim posadzke, wyłożono parkiet, otynkowano drzwi. Wstawiono stylowe krzesła, zawieszono żyrandol a z tyłu zamontowano kominek z kominem wystającym z bagażnika.

No i to jest dopiero pomysł!

:rotfl:

Mad - Pią Gru 31, 2010 14:07

Pamietam ze do setki rozpedzał sie kilka dobrych minut :D
karasbp - Pią Gru 31, 2010 15:01

Coś za coś ;)
rustus - Nie Paź 09, 2011 19:46
Temat postu: zegary r600
czy bandą tu pasowały czerwone skazówki czy sobie odpuścić ?? ?

[ Dodano: Nie Paź 09, 2011 19:46 ]
ps aż tak mocno ten niebieski nie świeci no i zastanawiam się czy dało by rade wyostrzyć czerwień na cyferblacie

EquinoX - Sro Gru 28, 2011 22:31

Panowie doradźcie, kupiłem nowe felgi na lato, alutec kyro 17 cali.
Ale są srebrne i nudne i chce je przemalować moim faworytem jest środek w bieli i rant w polerce, albo środek w szachownicy czarno-szarej i rant w bieli lub polerce a jak wy uważacie ?

http://img809.imageshack.us/img809/2199/aluk.jpg

Kozik - Sro Gru 28, 2011 22:48

EquinoX, mój faworyt 2 lub 5, chociaż jak dla mnie malowanie w ten sposób optycznie zmniejsza felgę i może się okazać, że felga 17" będzie wyglądać jak 14"

[ Dodano: Sro Gru 28, 2011 22:48 ]
przykład, pierwsze felgi 15" drugie 17"




Harry - Sro Gru 28, 2011 23:39

dla mnie 5 najlepszy wybór :wink:
Marrkus - Czw Gru 29, 2011 08:23

A ja bym je dał w ciemny tytan - te kompozycje kolorystyczne są trochę zbyt wyzywające - chyba że o to ci chodzi
FatMatic - Pon Sty 02, 2012 10:03

Jeśli masz zielony lakier to zastanowiłbym się nad 11 opcją :P
EquinoX - Pon Sty 02, 2012 11:39

Auto jest zielone ale za bardzo będzie razić ta opcja :)
Chyba jednak zostanę przy polerowanym rancie i jakimś jasnym środku bo faktycznie carny środek strasznie zmniejsza optycznie, ale co to będzie to jeszcze nie wiem. Dzięki za zainteresowanie ;)

FatMatic - Pon Sty 02, 2012 13:17

pomaluj na srebrno a rancik ładnie na lusterko wypoleruj, zostanie świetny efekt. Ja tak miałem robić tylko że w środku miała być farba matowa i polerka na rancie ale zabrakło chęci i czasu
Balas87 - Pią Sty 06, 2012 17:38

Panowie przednie światla w r600 powinny byc minimalnie wysunite pzed klape patrząc od góry ? u mnie klapa nie zakrywa calych swiatel i nie wiem czy tak powinno byc. Swiatla jakies pol cm moze troszke mniej wystaja przy zamknietej klapie.
EquinoX - Pią Sty 06, 2012 22:08

U mnie jest na równo, klapa i szkła.
Balas87 - Pią Sty 06, 2012 22:14

hmmm na całej długości ? koło grila też ?
EquinoX - Pią Sty 06, 2012 23:24

No raczej nic nie wystaje :) Jutro zrobię fotkę.
Balas87 - Sob Sty 07, 2012 01:08

mi się wydaje że minimalnie wystaje....zrob fotek ja jutro tez zrobie :)
Mayson - Pon Mar 12, 2012 01:14

Powinno być tak: od góry przy masce powinny wystawać do przodu na grubość tej czarnej uszczelki przy kierunkowskazie, jednak przy grillu powinny schodzić na równo z nim.