Zobacz temat - [R400] Światła przeciwmgielne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Światła przeciwmgielne

Chali - Czw Paź 11, 2007 19:15
Temat postu: [R400] Światła przeciwmgielne
Witam. Niestety ale ostatniej nocy jakiś skur... pozbawił mnie prawej maskownicy przeciwmgielnego :evil: (lewa wygląda na nie dotykaną - pewnie nie była temu skur... potrzebna) W związku z tą okolicznością mam pytanie. Ile muszę wybulić za taką maskownicę (na allegro brak) i czy ewentualnie gdybym zdecydował się założyć przeciwmgielne to jest tam poprowadzona instalacja na tyle, że moja praca ograniczyła by się do włożenia światełek, zmiany zaślepki na włącznik i włożenie bezpiecznika w odpowiednie miejsce czy trzeba wszystko ciągnąć od samego początku? Mam teraz wielką dziurę w zderzaku :cry:
Pozdrawiam

sTERYD - Czw Paź 11, 2007 19:23

instalacja jest tylko trzeba światełka i włącznik i jeszcze ramki dopasowujące światełka do otworu w zderzaku...
Chali - Czw Paź 11, 2007 20:02

Dziękuję za odpowiedz, o tych ramkach wiem, pominąłem je żeby mój post nie wyglądał jak wypracowanie z jęz. polskiego :razz: Chyba się zastanowię nad światełkami, muszę pojeździć i zorientować się w cenach. A tak na marginesie to podobno te ramki od światełek przeciwmgielnych też są chodliwe :/
Pozdrawiam

wsl - Czw Paź 11, 2007 20:06

Ramki nie tak bardzo jak maskownice :) No i nie tak jak same światełka. Te też mają powodzenie... :)


Pozdrawiam

sTERYD - Czw Paź 11, 2007 20:28

jeśli chodzi o ceny to światła są niedużo droższe od maskownic :(
jak dobrze pamiętam światła w używkach już od 100 a maskownice tak ±70 :(

Bordos - Pon Paź 20, 2008 20:46

A orientujecie się czy w R200 też instalacja jest gotowa? Bo też mnie przyjemnośc straty zaślepek trafiła, a chętnie bym autko w przednie przeciwmgielne wyposażył.

Pozdro

Brt - Pon Paź 20, 2008 21:07

Bordos napisał/a:
A orientujecie się czy w R200 też instalacja jest gotowa?
na duzy % nie. Trzeba samemu ciagnąć instalację.
Bordos napisał/a:
Bo też mnie przyjemnośc straty zaślepek trafiła,

współczuję :( znam z autopsji :| po kradzieży załozyłem "siatex" :mrg: żeby nie prowokowac znowu no i tak było taniej ;) Fotki zapodawałem na forum. Orginalne przeciwmgielne roverkowe z ramkami to jakieś 300PLN.

Bordos - Pon Paź 20, 2008 21:45

Mi osobiście siatex mało się w autku widzi, a często wracam nad ranem wiec jeżdze w mgłach.

Poszukam u siebie czy może jest instalacja.

A czy do przednich przeciwmgłowych były osobny włącznik?

Brt - Pon Paź 20, 2008 23:33

Cytat:
A czy do przednich przeciwmgłowych były osobny włącznik?
tak, obok włącznika awaryjnych
Cytat:
Mi osobiście siatex mało się w autku widzi
wszystko zależy jak jest zrobiony ;)
Bordos napisał/a:
a często wracam nad ranem wiec jeżdze w mgłach.
to powazny argument :ok:
Bordos napisał/a:
Poszukam u siebie czy może jest instalacja.
:ok: nawet jeśli nie, to nie jest to trudne, żeby pociągnać nowe przewody :)
blue827 - Wto Paź 21, 2008 19:46

a propo tematu to jeśli kogoś interesuje na ebay.co.uk jest aukcja z fabrycznie nowymi lampami przecimgielnymi >>click.

Sam kupiłem niedawno takie lampy właśnie od tego sprzedawcy więc pewnie ma ich więcej. Kupiłem nowe bo moje są totalnie zardzewiałe, nawet próbowałem je kiedyś czyścić, ale nawet te stare gumki się ledwo trzymają, a w tych nowych wszystko ok, nawet jest nowy przełącznik w zestawie z dwoma przyciskami, na przód i na tył.
na angielskim ebay też czasami sprzedają nowe szkła reflektórów ale niestety RHD.