Zobacz temat - [R416] Sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Sprzęgło

PIOTR73 - Nie Paź 14, 2007 10:28
Temat postu: [R416] Sprzęgło
Witam
Mam problem ze swoim Roverkiem 416 z 1997,samochód wczoraj na trasie całkowicie stracił moc. Po zatrzymaniu było czuć smród spalonych okładzin.Nie dało się ruszyć z 1 ani z 2.Biegi wchodzą normalnie bez problemu nie czuć oporu ani zgrzytów.Od pewnego czasu samochód zaczoł zachowywać się dziwnie na 3,4,5 biegu, a mianowicie po dodaniu gazu przy obrotach 3000 i wyżej najpierw słychać było wzrost obrotów a po chwili dopiero auto przyśpieszało.Będąc niedawno w warsztacie tłumikarz mówił mi o wymianie tłumika końcowego który pracował troche głośniej do momętu nagrzania silnika.Roverka wczoraj zaciągnełem pod dom i nie wiem czy to spalone sprzęgło a może zatkał się tłumik końcowy

[ Komentarz dodany przez: thef: Nie Paź 14, 2007 12:31 ]
Poprawiłem temat.

Kris - Nie Paź 14, 2007 10:45
Temat postu: Re: sprzęgło?
PIOTR73 napisał/a:
Witam
Mam problem ze swoim Roverkiem 416 z 1997,samochód wczoraj na trasie całkowicie stracił moc. Po zatrzymaniu było czuć smród spalonych okładzin.Nie dało się ruszyć z 1 ani z 2.Biegi wchodzą normalnie bez problemu nie czuć oporu ani zgrzytów.Od pewnego czasu samochód zaczoł zachowywać się dziwnie na 3,4,5 biegu, a mianowicie po dodaniu gazu przy obrotach 3000 i wyżej najpierw słychać było wzrost obrotów a po chwili dopiero auto przyśpieszało.Będąc niedawno w warsztacie tłumikarz mówił mi o wymianie tłumika końcowego który pracował troche głośniej do momętu nagrzania silnika.Roverka wczoraj zaciągnełem pod dom i nie wiem czy to spalone sprzęgło a może zatkał się tłumik końcowy


Może to hamulce się zapiekają??

jerzu - Nie Paź 14, 2007 10:52

Po pierwsze zmien temat ( kwadratowe nawiasy model,silnik,rok produkcji) bo zaraz bedzie opr :P
To wyglada mi bardziej na sprzeglo :) a przy wlaczonym silniku nie ma problemow z wkladaniem biegow?

PIOTR73 - Nie Paź 14, 2007 11:12

Jeśli chodzi o hamulce to po zatrzymaniu dotykałem opon i były normalnie ciepłe - nie gorące a co do włanczania biegów przy włączonym silniku to pracują normalnie bez problemu
sTERYD - Nie Paź 14, 2007 12:00

99% sprzęgło,
spróbuj jeszcze ruszyć na hamulcu z 1, jak nie zgaśnie, tylko będzie palił sprzęgło to masz pewność :cool:
na szczęście sprzęgła do Roverków nie są strasznie drogie :)
ale pół dnia roboty :(

PIOTR73 - Pią Paź 19, 2007 15:20

Dziś wymieniono sprzęgło w Roverku i po problemie.
Koszta :
- 400pln za sprzęgło Valeo
- 250pln robocizna